AS: Występ Pedriego w ligowym Klasyku zagrożony! [Aktualizacja 22:15]

Mateusz Doniec

16 lutego 2023, 20:53

FCB, Relevo, RAC1

68 komentarzy

Fot. Getty Images

Pedri musiał opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie meczu z Manchesterem United z powodu urazu, którego doznał bez wyraźnego kontaktu z przeciwnikiem. Wstępne prognozy mówią o 3-4 tygodniach pauzy Kanaryjczyka.

W 41. minucie meczu Barcelona - Manchester United z powodu urazu boisko musiał opuścić Pedri. Jak podała w komunikacie FC Barcelone, 20-latek doznał kontuzji mięśnia prostego prawego uda. Toni Juanmarti z Relevo donosi, że wstępna prognoza zakłada absencję Pedriego w pierwszym meczu Pucharu Króla z Realem Madryt 2 marca. Kanaryjczyk pauzowałby zatem ponad dwa tygodnie. Jutro mają odbyć się dokładniejsze badania. Z kolei RAC1 podaje, że pomocnik będzie poza grą około 20 dni, czyli wróciłby w okolicach 8 marca. Większość mediów zapowiada 3-4 tygodnie przerwy,

Sytuacja w linii pomocy Barcelona staje się zatem dosyć trudna, ponieważ żółtą kartkę otrzymał w tym spotkaniu Gavi, co wyklucza go z udziału w rewanżu na Old Trafford. Zatem Barcelona poleci do Manchesteru bez swoich dwóch pereł w linii pomocy, ale najpewniej do gry wróci już Sergio Busquets. Będzie to też prawdopodobnie oznaczało rezygnację Xaviego z gry na czterech pomocników. Dodatkowo Gavi jest też o jedną kartkę od zawieszenia w LaLidze, co jeszcze bardziej utrudnia pracę Xaviemu.

Aktualizacja

21:25 Javi Miguel (AS): Pedri będzie pauzował około miesiąc. Nastąpiło naderwanie przedniego mięśnia prostego prawego uda. Występ Kanaryjczyka w ligowym El Clásico 19 marca poważnie zagrożony.

22:15 RAC1 potwierdza: 4-5 tygodni przerwy Pedriego.

Pedri González
Pedri González
  • Typ kontuzji: Kontuzja mięśnia prostego w prawym udzie
  • Data odniesienia kontuzji: 16.02.2023
  • Przewidywany czas powrotu: Po 19 marca

Kontuzja

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rok temu to samo, ważny okres w kalendarzu a Pedi kontuzja i to źle dla nas się odbiło :(
« Powrót do wszystkich komentarzy