Mundo Deportivo: Barcelona przedstawi Busquetsowi ofertę nowego kontraktu!

Mateusz Doniec

9 lutego 2023, 13:30

Mundo Deportivo

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Po kilku tygodniach ciszy w kontaktach między Barçą a Sergio Busquetsem ma w końcu dojść do konkretnych ruchów. Według dziennika Mundo Deportivo, klub zamierza w końcu złożyć kapitanowi ofertę nowego kontraktu. Niewykluczone, że będzie to przedłużenie tylko o pół roku.

Jak podaje Roger Torelló z Mundo Deportivo, zgodnie z wolą trenera Xaviego Hernándeza, Barcelona przedstawi Sergio Busquetsowi ofertę nowej umowy, której warunki finansowe będą dużo niższe niż obecnie. Klub jest ograniczony poprzez zasady finansowego fair play,  a w dodatku musi mieć też środki na nowych zawodników, o których pisał wczoraj MD.

Jeśli zatem decyzja Busquetsa co do kontynuowania kariery na Camp Nou będzie w dużej mierze zależeć od finansów, Barcelona zostanie daleko w tyle względem Interu Miami czy saudyjskiego Al-Nassr, które oferuje 34-letniemu pomocnikowi około 18 milionów euro netto rocznie.

Z drugiej strony FC Barcelona byłaby skłonna zaoferować swojemu kapitanowi inne ustępstwo, które nie jest związane z finansami. W przypadku, gdy Busquets zdecyduje się na przygodę w MLS, Barça nie miałaby nic przeciwko temu, aby pomocnik przedłużyć swój pobyt na Camp Nou o sześć miesięcy do stycznia, aby następnie udać się do Miami w sam raz na początek presezonu w MLS.

Według Mundo Deportivo celem jest, aby jeden z głównych celów transferowych Sofyan Amrabat mógł spędzić pierwsze pół roku w Barcelonie jeszcze w towarzystwie Busquetsa, co ułatwiłoby Marokańczykowi adaptację, a następnie, gdy Sergio już odejdzie, to właśnie obecny pomocnik Fiorentiny zająłby jego miejsce, lecz trudno powiedzieć czy w roli zmiennika czy ważnego zawodnika pierwszego składu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

" Al-Nassr, które oferuje 34-letniemu pomocnikowi około 18 milionów euro netto rocznie." i można dalej nie czytać ... Barca NIE MOŻE zaoferować nawet 1/4 tego Busiemu przy całym szacunku dla niego i tego co zrobił w czasie swojej kariery.

Mozna z nim przedluzyc kontakt ale zeby nie gral wszystkiego bo to nie daje miejsca na rozwoj innym na jego pozycji

Dajmy mu odejść postawmy na młodość i wybieganie.

Amrabat to kolejny piłkarskie a właściwie marketingowy fenomen. Zagrał nieźle na MŚ, ale tu trzeba powiedzieć, że oczekiwania względem drużyny były minimalne i do tego okoliczności gry na pozycji bardzo specyficzne. W Fiorze gra tak samo słabo jak cały zespół, zatem na jakiej podstawie to ciśnienie na jego sprowadzenie? Osobiście już wole, żeby Kessie został, tym bardziej, że ostatnio przejawia większą ochotę do gry i do tego co raz to większe zrozumienie schematów.

Póki będzie Busi to nie będzie żadnej adaptacji nowych zawodników na jego pozycji , bo nawet po dobrym meczu Xavi go posadzi bo Busi musi grać!

Do stycznia może zostać pod warunkiem iż grupa LM będzie łatwa i przez niego nie dopadniemy :)
Potem jak już będzie 1/8 mam nadzieje ze nowy gracz przejmie pałeczkę i będzie wkomponowany w zespół

Jeżeli się zgodzi, to będzie mimo wszystko świetna opcja. Tym bardziej, że Busquets pokazał w tym sezonie kapitalną formę.