COPE: Arabia Saudyjska kusi Sergio Busquetsa! [Aktualizacja 21:25]

Mateusz Doniec

7 lutego 2023, 21:25

Mundo Deportivo

51 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje Mundo Deportivo, Sergio Busquets daje pierwszeństwo Barcelonie w kwestii wysłuchania oferty nowej umowy, lecz ma nadal na stole wielomilionową ofertę z Al-Nassr. Xavi Hernández nalega, aby 34-latek przedłużył kontrakt, ponieważ nadal jest dla trenera kluczowym piłkarzem.

Rozpoczął się luty, a nadal nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji na temat decyzji Sergio Busquetsa. Według mediów kapitan Barçy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zdecydował, że odejdzie do Interu Miami, lecz Xavi Hernández zdołał przekonać pomocnika do zmiany zdania. Teraz trener naciska, aby 34-latek przedłużył umowę z FC Barceloną. Agent Busquetsa José Maria Orobitg ma według Mundo Deportivo oczekiwać obecnie na ofertę ze strony Barçy, aby zawodnik mógł ją chociaż rozważyć.

W międzyczasie MD donosi, że Sergio cały czas ma na stole ofertę z Al-Nassr. Klub Cristiano Ronaldo oferuje Hiszpanowi 18 milionów euro netto za sezon. Saudyjska federacja piłkarska chce promować swój futbol, aby osiągnąć cel, jakim jest przyznanie organizacji mundialu w 2030 roku. Plan zakłada poprawienie jakości zespołów poprzez sprowadzanie zawodników z wielkich europejskich klubów jak miało to miejsce w przypadku Cristiano. Busquets jest kolejnym kandydatem i Al-Nassr chce skusić go wspomnianą lukratywną ofertą dwuletniego kontraktu.

Mundo Deportivo twierdzi jednak, że Busquets daje w tym momencie pierwszeństwo Barcelonie, ponieważ wie, że Xavi bardzo chce, aby pozostał w zespole na dłużej. Spore znaczenie będzie miał jednak fakt, że potencjalne przedłużenie umowy z Blaugraną będzie wiązało się ze sporą obniżką dla kapitana.

W przerwie meczu z Sevillą dyrektor ds. futbolu Mateu Alemany wypowiedział się przed kamerami na temat przyszłości Sergio. – Busi wie jak bardzo jest ceniony, jest instytucją dla klubu i dla socios. Jego kontrakt dobiega końca, ale jest to okoliczność, którą jeszcze oceni. Czekamy na jego decyzję. Jeśli będzie mógł kontynuować, będę zachwycony. To sprawa między Xavim a nim, oni podejmą tę decyzję, a my będziemy ją wspierać. Jeśli zostanie, to fantastycznie – przyznał Alemany.

Aktualizacja

21:25 Helena Condis (Cadena COPE): Wiele klubów z Arabii Saudyjskiej kusi Sergio Busquetsa ofertami opiewającymi na blisko 20 milionów euro rocznie. Xavi poprosił kapitana, aby ten pozostał w klubie na jeszcze jeden sezon.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Czekamy na jego decyzję." - Alemany
To może przedstawcie w końcu ofertę. W nieskończoność czekać może tylko Messi.

« Powrót do wszystkich komentarzy