Media: FIFA nie zezwala na transfer Juliána Araujo do Barcelony! [Aktualizacja 07:40]

Bartosz Pluciński

3 lutego 2023, 20:21

Mundo Deportivo, Twitter

54 komentarze

Fot. Getty Images

Jak podaje Mundo Deportivo, FIFA potwierdziła, że transfer do FC Barcelony 21-letniego meksykańskiego prawego obrońcy Juliána Araujo z Los Ángeles Galaxy nie został sfinalizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami!

Dyrektor sportowy Barçy Mateu Alemany wyraził w środę nadzieję, że organizacja da zielone światło dla operacji, argumentując, że "dokumenty dotarły z 18-sekundowym opóźnieniem z powodu błędu komputerowego". Obrońca miał być zawodnikiem zespołu rezerw, ale z możliwością awansu do pierwszej drużyny, którą opuścił niedawno Héctor Bellerín.

Podobnie jak Barça, także Los Ángeles Galaxy było przekonane, że uda się osiągnąć porozumienie, które pozwoli meksykańskiemu zawodnikowi trafić na Camp Nou. Ostatecznie wspólne pragnienie nie zostanie spełnione i amerykański klub nie otrzyma za transfer 2 milionów euro. Trener LA Galaxy Greg Vanney po tym, jak został zapytany o sytuację Juliána Araujo, który wczoraj trenował samotnie, aby utrzymać formę fizyczną, stwierdził ostatnio: "Jedyną aktualizacją, jaką mam, jest to, że jest to w rękach FIFA, aby przejrzeć proces, który był w toku lub zakończony, lub jakkolwiek chcą to określić. Wydadzą swoją decyzję, gdy przejdą przez ten proces, więc wszyscy czekamy, by zobaczyć, co się stanie”. "To już chyba drugie okienko, w którym mamy podobną sytuację w sprawie Juliana. Negocjacje dotyczące tego, jak faktycznie miałaby wyglądać umowa, zaczęły się klarować dość późno. To właśnie w ciągu ostatnich trzech, czterech dni te dyskusje zaczęły nabierać tempa. Rzeczy zaczęły się dziać szybko, stąd też wszystko zeszło na dalszy plan” - podsumował Vanney.

Wygląda więc na to, że Julian Araujo przynajmniej do lata będzie grał w amerykańskiej Major League Soccer.

Aktualizacja

20:58 Rzecznik FIFA dla ESPN: FIFA może potwierdzić, że transfer zawodnika Juliána Araujo z LA Galaxy do FC Barcelony nie został zrealizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. [@JeffreyCarlisle]

Doniesienia potwierdza także m.in. Tom Bogert, ekspert od MLS.

21:04 Toni Juanmartí: Na tę chwilę ani Barça, ani LA Galaxy nie otrzymały żadnego oficjalnego powiadomienia od FIFA. Wiadomość pochodzi od ESPN i jestem daleki od tego, by w nią wątpić, jednak w tej chwili żaden z dwóch klubów nie zna oficjalnego werdyktu. [@tjuanmarti]

07:40 Juanmartí i Víctor Navarro informują, że Barça już otrzymała oficjalną informację od FIFA, zgodnie z którą Araujo nie może zostać zarejestrowany. Jednak ma to nie być koniec całej sprawy - obie strony podobno szukają innych opcji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Skoro się nie udało to widocznie im tak nie zależało że czekali od ostatniej chwili
« Powrót do wszystkich komentarzy