Przyszłość Leo Messiego przedmiotem spekulacji medialnych

Dariusz Maruszczak

3 lutego 2023, 16:00

Gerard Romero, Fabrizio Romano, Ole

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Nadal nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Leo Messiego, którego kontrakt z PSG wygasa już 30 czerwca. Popularni dziennikarze Fabrizio Romano i Gerard Romero przedstawili dziś kolejne informacje w tej sprawie.

Pierwszy z wymienionych napisał, że przedstawiciele Messiego mają w ciągu 2-3 tygodni spotkać się z zarządem PSG, który ma złożyć piłkarzowi ofertę nowej umowy po przedyskutowaniu tematu długości kontraktu i „końcowych detali”. Romano już w grudniu podawał, że Argentyńczyk zaakceptował warunki przedstawione przez PSG, a podobne informacje podawała większość mediów, na czele z Le Parisien. Co do porozumienia nie był tak przekonany Romero, który miesiąc później podczas transmisji na Twitchu podał wręcz, że na 23 stycznia Messi nie ma zamiaru przedłużać kontraktu, choć podkreślił, że sytuacja może się zmienić. Dziennikarz zarzucił też informacjom Romano nieścisłość, ponieważ jeszcze niedawno wszystko miało być uzgodnione, a teraz trzeba coś negocjować.

Romero przedstawił też kilka własnych doniesień w tej sprawie. Według niego Barcelona jest już gotowa na wszystkie scenariusze w przypadku powrotu Messiego w kontekście koszulek, biletów itd. Sam Xavi byłby bardzo podekscytowany możliwością trenowania Leo. Romero podkreśla jednak, że do powrotu Messiego jest jeszcze bardzo daleka droga, a na dzień dzisiejszy nie ma takiej opcji. Dodaje również, że niechętny przybyciu Argentyńczyka do Barcelony jest jego ojciec Jorge, który prowadził poprzednie negocjacje z klubem i zajmuje się interesami syna. Sytuacja, w której Barcelona będzie przekraczać limit wynagrodzeń o 200 milionów euro, na pewno nie sprawia, że można myśleć o powrocie Messiego w 2023 roku. Według niektórych doniesień 35-latek nie musi zresztą podpisywać nowej umowy z PSG, ponieważ ma opcję przedłużenia współpracy o rok, ale przekonamy się, czy z niej skorzysta. 

Na razie sam Messi nie wypowiada się na temat swojej przyszłości. W długim wywiadzie dla dziennika Ole, w którym opowiada głównie o mistrzostwach świata, powiedział jedynie to, że w marcu zabierze wszystkie symboliczne dla niego przedmioty z mundialu do Barcelony, gdzie „przechowuje swoje rzeczy i wspomnienia”. Leo prawdopodobnie na którymś etapie życia wróci do stolicy Katalonii, ale nie wiadomo, czy zrobi to jeszcze jako piłkarz, czy już po zakończeniu kariery. Zdaniem TyC Sports PSG jest na razie jedyną opcją dla Messiego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wracaj Leo wracaj
« Powrót do wszystkich komentarzy