COPE: Komitet Apelacyjny podjął decyzję ws. rzekomego nieuprawnionego występu Lewandowskiego w meczu z Espanyolem

Dariusz Maruszczak

2 lutego 2023, 11:52

COPE

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformowano w rozgłośni Cadena COPE, Komitet Apelacyjny Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) podjął decyzję ws. rzekomego nieuprawnionego występu Roberta Lewandowskiego w meczu z Espanyolem. Los Pericos złożyli skargę w tej sprawie, uważając, że Polak nie powinien móc zagrać w tym meczu.

Klub z Cornellà-El Prat argumentował, że występ Lewandowskiego był nieuprawniony, ponieważ decyzja o wstrzymaniu wykonania kary nałożonej wcześniej na napastnika wpłynęła na rywalizację ze względu na to, że ogłoszono ją zaledwie dzień przed spotkaniem. Sytuacja była o tyle dziwna, że w tej sprawie interweniował, na wniosek Barcelony, sąd cywilny, a werdykt zapadł tuż przed pojedynkiem, co zaburzyło przygotowania Espanyolu do rywalizacji. Los Pericos protestowali na szeroką skalę. Komitet ds. Rozgrywek RFEF 11 stycznia odrzucił jednak wniosek Espanyolu, który nie zamierzał jednak się poddawać i odwołał się w tej sprawie do Komitetu Apelacyjnego. Ten organ również nie przychylił się do stanowiska tego klubu i odrzucił odwołanie. Trudno się temu dziwić, ponieważ, niezależnie od etycznego wymiaru sprawy, organizacje piłkarskie nie mogą unieważnić orzeczenia sądowego. Teraz Los Pericos mogą zwrócić się do Wyższej Rady ds. Sportu.

Przypomnijmy, że w połowie listopada Lewandowski został ukarany trzymeczową dyskwalifikacją za swoje zachowanie w pojedynku z Osasuną. Barcelona odwoływała się do różnych instancji, ale nie przyniosło to skutku. Dopiero 30 grudnia, na dzień przed starciem z Espanyolem, sąd wstrzymał wykonanie kary nałożonej na Polaka. Powodem wprowadzenia środków zapobiegawczych było to, że Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (TAS) nie zbadał dogłębnie tematu, więc istniała możliwość, że kara zostanie odwołana, a wtedy nikt nie byłby w stanie zrekompensować Blaugranie ewentualnej absencji Lewandowskiego w derbach. 34-latek zagrał więc z Espanyolem, a na początku stycznia, po rozpatrzeniu sprawy, TAS zatwierdził zawieszenie napastnika, od którego Barça już się nie odwoływała. Lewy zagrał z Los Pericos, ale nie wziął udziału w kolejnych konfrontacjach z Atlético, Getafe i Gironą.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

We współczesnym footballu jak cię nos swędzi to nie możesz się podrapać bo możesz zostać zawieszonym xD

Trzeba powtórzyć mecz bez Lewandowskiego. To jedyne honorowe i logiczne wyjscie i taka opcje powinna zaproponować Barcelona.

Oczywiście, że Lewandowski nie miał prawa zagrać w tym meczu.
Dostał czerwoną kartkę, od której się nie odwoływaliśmy. Za czerwoną kartkę jest minimum jeden mecz zawieszenia i to jest absolutnie niepodważalne jeśli sama kartka nie zostanie anulowana. Ten jeden mecz przypadał właśnie na Espanyol i Lewy w tym meczu nie miał prawa grać bez względu na wynik odwołania, które dotyczyło tylko dodatkowych 2 meczów zawieszenia, a nie tego jednego, obligatoryjnego.

Inna sprawa, że dzięki temu, że Lewy zagrał, Espanyol urwał nam punkty, bo nie dość, że nie zgraliśmy tak jak przygotowywaliśmy się do tego meczu przez 2 tygodnie, tylko zmieniliśmy przygotowywaną taktykę dzień przed meczem to jeszcze sam Lewy zagrał jak w większości meczów fatalnie, standardowo był niewidoczny, a gdy już się pokazał to odskakiwała mu piłka i były straty, a poza tym zmarnował setkę na 3 pkt w tym meczu.
Także fakt, że grać nie powinien, ale przez to, że zagrał Espanyol urwał nam punkty, więc to dla nich bardzo dobre zadośćuczynienie.

Jakby nie patrzeć , Barca postąpiła niehonorowo , że poszła do cywilnego sądu. Tak sytuacja nie miała nigdy wcześniej miejsca.

W klubie jest taki bałagan że pieniędzy nie umieją liczyć, a co dopiero kto jest uprawniony kto nie, szczerze realnie i obiektywnie patrząc walkower nam grozi :(

Proponuję powtórzyć spotkanie bez Lewandowskiego hehe i dać im wciry

A wszystko dlatego że ktoś w związku miał ból dupy o nic nie znaczące gesty

I zaraz beda szukali wiecej kar na klub i zaraz odejmowanie punktow.
Perico dime lo que se siente

Tener tu casa en Cornellá

Te juro que aunque pasen los años

Nunca nos vamos a olvidar

Te tiramos Sarriá, fuisteis a la montaña

Y después te echamos de nuestra ciudad

Bajaste de división, para poder ser campeón

Rezaremos por tu desaparición

Papużki jednak winne siedzieć spokojnie na gałęzi , tam przynajmniej moje oko jest uskutecznione ( w tłumaczeniu z języka gwary warszawskiej - piękny widok cieszy moje oko )

Czego oni oczekują że za ten mecz Barca zostanie ukarana walkowerem i 2 pkt więcej im przyznają?
Niech lepiej zaczną grać a nie szukać winnych wszędzie dookoła poza swoją szatnią....

Piłka nożna to biznes, korupcja i polityka.

Ten występ Lewego to tylko przeszkodził. Nic nie dał w tamtym meczu, a jeszcze mogą być problemy.

To będzie 100zł więzienia lub 25 lat grzywny?