Oficjalnie: Gavi zarejestrowany do pierwszego zespołu!

Mateusz Doniec

31 stycznia 2023, 18:37

LaLiga, FCB

49 komentarzy

Fot. Getty Images

Zgodnie z orzeczeniem sądu FC Barcelona zarejestrowała Gaviego do pierwszego zespołu. Nazwisko zawodnika widnieje już na oficjalnej stronie LaLigi wśród zarejestrowanych piłkarzy. 18-latek będzie od tej pory występował z numerem "6".

Zarówno LaLiga, jak i FC Barcelona poinformowały oficjalnie, że Gavi został zarejestrowany do pierwszego zespołu Dumy Katalonii. Klub potwierdził od razu, że wychowanek będzie występował od teraz z numerem "6" na plecach. Nowa umowa Gaviego ważna do 2026 roku i z klauzulą wykupu w wysokości miliarda euro jest już zatem w pełni aktywna!

Należy jednak pamiętać, że zgodnie z zapowiedzią LaLigi, będzie się ona odwoływać ws. pozwolenia na rejestrację Gaviego, ponieważ uważa, że ma wystarczające argumenty, aby zabronić tego FC Barcelonie. Jeśli to odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie dla LaLigi, nowa umowa Gaviego będzie nieważna. 18-latek wróciłby zatem do starej umowy jeszcze z zespołu juvenilu i nie wiadomo, czy mógłby zostać z powrotem do tej drużyny zarejestrowany, aby mógł występować w pierwszym zespole. Więcej na ten temat w tym artykule.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

No to dziś będzie słychać wycie w madrycie.
« Powrót do wszystkich komentarzy