Elena Fort: Jest prawie niemożliwe, aby na Camp Nou doszło do powtórki z meczu z Eintrachtem

Mateusz Doniec

30 stycznia 2023, 17:00

Mundo Deportivo, AS, FCB

13 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona zorganizowała dzisiaj konferencję prasową, aby ogłosić środki, które zostaną wdrożone w celu uniknięcia powtórzenia się (szczególnie w zbliżającym się spotkaniu z Manchesterem United) sytuacji z kwietnia ubiegłego roku podczas meczu Ligi Europy przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, kiedy to niemieccy kibice wypełnili Camp Nou.

Pani wiceprezydent ds. insytucjonalnych FC Barcelony Elena Fort wyjaśniła na dzisiejszej konferencji prasowej nowe środki zapobiegawcze w celu uniknięcia tego, co wydarzyło się w ubiegłym sezonie na Camp Nou w meczu z  Eintrachtem Frankfurt. - Jestem pewna, że klub nie może zrobić nic więcej. Podjęliśmy wszystkie możliwe środki, więc jest prawie niemożliwe, aby doszło do powtórki z meczu z Eintrachtem. Pracowaliśmy przez wiele miesięcy, aby uniknąć powtórki tej sytuacji - wyjaśniła  Elena Fort.

Bilety będą nominalne i nie będzie można ich kupić z kraju rywala ani za pomocą angielskich kart kredytowych. - Są też inne nowości. Będą komunikaty dla kibiców rywali, że nie mogą kupować biletów poza tymi przeznaczonymi dla ich klubu. Nie będzie też biletów dla dzieci, zamknięte zostanę fizyczne kasy biletowe, maksymalna liczba biletów na osobę zostanie zmniejszona z sześciu do czterech, a liczba biletów do sprzedaży przez organizatorów wycieczek zostanie ograniczona do tysiąca i takie osoby będą wchodziły na stadion przez wytyczoną strefę - wyjaśniła Fort.

Jedną z głównych nowości jest "przekazywanie" karnetu sezonowego od jednego posiadacza karnetu do drugiego. - Trzeba będzie wypełnić formularz z danymi osoby, której zostawiamy karnet, a osoba, która przyjdzie na stadion, będzie musiała okazać formularz i swój dowód osobisty i dodatkowo będą odbywać się losowe kontrole przy wejściach. Będzie to oznaczało zmianę kultury przekazywania karnetów między kibicami Barçy, ale oni to zrozumieją, ponieważ wszyscy chcemy uniknąć powtórki z incydentu z meczu z Eintrachtem - podkreśla Elena Fort, dodając, że wejście na stadion zostanie otwarte na dwie godziny przed meczem - pół godziny wcześniej niż zwykle - i apelując do kibiców o wcześniejsze przybycie.

- Głównym celem jest wypełnienie stadionu maksymalną liczbą posiadaczy biletów sezonowych i kibiców Barcelony - zapewniła Pani wiceprezydent, odnosząc się też do zbliżającego się meczu 1/16 finału Ligi Europy z Manchesterem United. - Wstęp na stadion w koszulkach Manchesteru United czy z symbolami klubu będzie możliwy tylko w strefie zarezerwowanej dla kibiców wyjazdowych - podkreśliła Elena Fort, kótra wobec kontrowersji, jakie pojawiły się w ostatnich tygodniach wokół tej kwestii, przypomniała, że to LaLiga definiuje, że kibice rywali muszą być oddzieleni, ale przyznała, że w meczach, które nie są obarczone wysokim ryzykiem, dostęp do każdej części stadionu z założonymi koszulkami rywali mają wszyscy, co ostatecznie miało miejsce podczas ćwierćfinału Pucharu Króla przeciwko Realowi Sociedad.

W międzyczasie FC Barcelona poinformowała, że wraz z Generalitat de Catalunya (Rząd Katalonii) rozpoczyna nową kampanię promującą Katalonię poprzez Katalońską Agencję Turystyki (ACT) Departamentu Biznesu i Zatrudnienia.

Oficjalny komunikat Klubu:

Przy okazji oficjalnej prezentacji nowego kompletu strojów FC Barcelony na ten sezon, która miała miejsce w miniony weekend podczas meczów rozgrywanych przez pierwszą drużynę piłki nożnej mężczyzn, pierwszą drużynę koszykówki oraz drużynę kobiet, rozpoczęto kampanię "Feel de colours", która ma na celu wyjaśnienie światu emocjonalnego związku klubu FC Barcelona z Katalonią. Hasło wybrane do prezentacji zestawu, "+ Catalunya + Barça", przywołuje istotę Barçy i jej dumę z przynależności do Barcelony i Katalonii.

Według dyrektora Katalońskiej Agencji Turystyki, Narcísa Ferrera i Ferrera, celem było wzmocnienie relacji między Katalonią a FC Barceloną poprzez barwy, rozumiane jako "wspólne uczucie wobec klubu oraz sposobu życia i odczuwania ziemi". Tym samym, poprzez każdy z elementów, który zostanie przedstawiony, o obu podmiotach będzie się mówiło jako o nierozerwalnej rzeczywistości, którą trzeba przeżyć w całości, aby cieszyć się pełnym doświadczeniem.

(...)

Kampania "Feel the colours" jest jedną z akcji wpisujących się w obowiązującą od 2012 roku współpracę ACT i FC Barcelony. W 2021 roku umowa o współpracy została bowiem przedłużona do 30 czerwca 2024 roku. Celem jest wspólne działanie na rzecz wyeksponowania marki turystycznej Katalonii na rynkach międzynarodowych.

W ciągu 11 lat ta współpraca pozwoliła ACT przeprowadzić prezentacje i inne działania promocyjne w różnych miastach na świecie, w których Barça rozgrywała mecze, między innymi w Mediolanie, Moskwie, Manchesterze, Berlinie, Monachium, Los Ángeles, San Francisco, Nowym Jorku, Waszyngtonie, Miami, Bangkoku, Kuala Lumpur, Tokio i Szanghaju.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kataloni nie musza promowac, to takie zajebiste miejsce, ze promuje sie samo.

Kontrola na Camp Nou wyglada jak na Podlesiance w Polsce ludzie wnosili by alko i wchodzili bez biletów

Jak ktoś jest Socio to już może kupować bilet ?

Myslalem ze chodzi o wynik meczu. XD

Dobra ale ciekawe kiedy sprzedaż biletów ruszy bo trochę ponad 2 tyg do meczu a cały czas nie można kupić

Oby wdrożone środki zapobiegły w przyszłości podobnym sytuacjom. To był prawdziwy blamaż i wstyd.
konto usunięte

Nie ucz wody jak się nie zamoczyć - lepiej się wstrzymać.

Trzymam kciuki, ale pożyjemy – zobaczymy.