Media: Hector Bellerín może odejść do Sportingu, Barça negocjuje pozyskanie młodego Meksykanina [Aktualizacja 22:36]

Dariusz Maruszczak

30 stycznia 2023, 20:25

David Ornstein

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Jeszcze wczoraj wydawało się, że Hector Bellerín może odejść z Barcelony już w styczniu i przenieść się do Sportingu. Obecnie operacja została jednak wstrzymana ze względu na brak porozumienia portugalskiego klubu z Tottenhamem ws. Pedro Porro.

Wydawało się, że transfer prawego obrońcy Sportingu jest już kwestią czasu po tym, jak osiągnięto werbalne porozumienie ws. kupna piłkarza za 45 milionów euro. Porro miał być nawet gotów na udanie się do Londynu w celu podpisania kontraktu do 2028 roku. Zawodnik pożegnał się z kibicami klubu z Lizbony i miał dziś przejść badania medyczne w Tottenhamie. Transakcja została jednak wstrzymana, a spowodowały to zmiany pewnych warunków umowy ze strony Sportingu. Według Fabrizio Romano angielski klub wciąż pracuje nad zawarciem porozumienia, a rozmowy trwają.

To właśnie od tej operacji zależy przyszłość Bellerína, ponieważ Hiszpan miał zastąpić w Sportingu Porro. 27-latek wyraził gotowość do opuszczenia Camp Nou, gdzie nie może liczyć na dużo szans na grę. Do tej pory Bellerín wziął udział jedynie w 7 spotkaniach, a na murawie spędził 494 minuty. Na jego pozycji najczęściej występuje przesunięty ze środka obrony Jules Koundé. Xavi rozumie stanowisko piłkarza, a Barcelona miała już podjąć decyzję, że nie będzie przedłużać kontraktu Bellerína, który wygasa 30 czerwca. Teraz Duma Katalonii będzie próbowała cokolwiek uzyskać na jego odejściu. Jeżeli operacja ze Sportingiem nie zostanie zrealizowana, prawy defensor prawdopodobnie zostanie jednak w klubie, choć według Sique Rodrígueza z Cadena SER mógł wcześniej liczyć na ofertę jednego z angielskich zespołów.

Matteo Moretto z Relevo podaje, że trwają negocjacje Barçy ze Sportingiem. Katalończycy oczekują od Portugalczyków jedynie niewielkich zmiennych uzależnionych od wydajności Bellerína. Ewentualne odejście Hiszpana jest ostatnią transakcją dotyczącą Barcelony, która może zostać zrealizowana jeszcze w styczniu.

AKTUALIZACJA

13:02 Jak podaje Adria Albets z Cadena SER, otoczenie Bellerína postrzega wypożyczenie piłkarza jako trudne, a jeśli prawy obrońca odejdzie, to na zasadzie transferu definitywnego.

16:18 Moretto informuje, że jest porozumienie Bellerína ze Sportingiem, ale kluczowe w tej operacji będzie odejście Porro do Tottenhamu.

21:20 Fabrizio Romano donosi, że Tottenham po długim spotkaniu osiągnął porozumienie ze Sportingiem ws. Porro. Anglicy zgodzili się zapłacić 45 milionów euro, a prawy obrońca ma jutro wylecieć do Londynu. To może otworzyć drogę Bellerínowi do odejścia z Barcelony.

21:47 Romano podaje, że Sporting zbliża się do sfinalizowania operacji związanej z Bellerínem. Prawy obrońca miałby przenieść się do Lizbony na zasadzie transferu definitywnego, a Barça miałaby zapewnioną klauzulę odkupu. Z kolei dziennikarze Relevo piszą, że Barcelona chce wypożyczyć (z opcją wykupu) do zespołu rezerw 21-letniego Meksykanina Juliana Álvareza, który mógłby w razie czego pracować z ekipą Xaviego. Upada za to temat wypożyczenia 19-letniego Wesleya z Flamengo. Brazylijczyk też jest prawym obrońcą.

22:36 Jak podaje Helena Condis z COPE, Barça i Sporting negocjują transfer Bellerína za 1 lub 2 miliony euro kwoty stałej + zmienne.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale my jesteśmy kreausi iznesu, cyk łapiemy wychowanka za darmo i najniższa pensja, a po pół roku banieczka na koncie się zakręci hoho

To ten Bellerin wart mniej niż niektórzy zawodnicy Ekstraklapy. Zgolić wąsa to będzie wydawał się młodszy i cena pójdzie w górę.

Pamiętam jak go Arsenal pozyskał za grosze od nas potem rósł z sezonu na sezon i stał się jednym z lepszych prawych obrońców w PL i nagle znikł. Liczyłem że odbuje się jakoś w klubie w którym sie wychował ale nie ma czasu na eksperymenty.

Chłopina aż się za głowę złapał jak się o tym dowiedział.

Sprzedać za jakieś 5 mln i wypożyczyć Cancelo póki jeszcze nie podpisał nic z Bayernem, zacznijmy myśleć w tym klubie - proszę, skoro Memphis i on by odeszli to już jakąś kwotę amortyzuje na pensje kogoś kto przyjdzie

Oby. Bez sensu zawodnik. Lepiej dac szanse jakiemuś młodemu niż go trzymać bo i tak nic nie wnosi