Media: Héctor Bellerín coraz bliżej transferu do Sportingu CP [Aktualizacja 19:40]

Bartosz Pluciński

29 stycznia 2023, 15:00

Sport, Relevo, Twitter

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Sport oraz Relevo donoszą, że czas Héctora Bellerína na Camp Nou może dobiec końca wcześniej niż się spodziewano. Xavi na niego nie liczy, a zainteresowanie Sportingu CP jest na tyle poważne, że zawodnik zdecydował się dać zielone światło na swoje odejście z Barçy do Portugalii.

Mimo braku innego typowego prawego obrońcy w kadrze Bellerín bardzo rzadko pojawiał się na boisku. W tym sezonie rozegrał 494 minuty: 141 w LaLiga, 173 w Copa del Rey oraz 180 w Lidze Mistrzów. Po mundialu Xavi postawił na niego jedynie w spotkaniach z drużynami z niższych lig, Intercity oraz Ceutą. Koundé i Sergi Roberto są wyżej w hierarchii od byłego zawodnika Arsenalu, co niemal na pewno nie zmieni się do końca sezonu, a wtedy wygasa podpisany latem kontrakt Hectora.

Według Relevo portugalski Sporting to jedyna opcja, którą Bellerín rozważa pod kątem odejścia. Do tej pory podstawowym prawym obrońcą zespołu z Lizbony był Pedro Porro, który jednak jest bardzo blisko przeniesienia się do Tottenhamu. Włoski dziennikarz Fabrizio Romano podał nawet szczegóły tego transferu: jego kwota ma wynieść ok. 45 mln euro, kontrakt obowiązywać do 2028 r., a pełne porozumienie może zostać osiągnięte nawet dzisiaj. Porro zdążył się już zresztą pożegnać z kibicami Sportingu.

Klub z Portugalii chce by jego następcą był Bellerín. Piłkarzowi podoba się ta opcja, m.in. dlatego, że będzie miał szansę na występy w Lidze Europy. Zainteresowanie wykazywały także Everton, Fulham, Sassuolo oraz Monza, ale żadna z propozycji go nie przekonała. Sporting nie złożył jeszcze oficjalnej oferty za Katalończyka, jednak ma to zrobić w momencie oficjalnego ogłoszenia odejścia Porro.

Płaca Bellerína w Barcelonie jest jedną z najniższych i nie przyczyni się zbytnio do poprawy stanu klubu w aspekcie FFP. Niemniej, każdy taki ruch jest pomocny, szczególnie biorąc pod uwagę niewielką rolę piłkarza na boisku. Klub już wcześniej zdecydował się nie przedłużać jego kontraktu, który wygasa 30 czerwca, ale wszystko wskazuje na to, że jego odejście zostanie przyspieszone o kilka miesięcy.

Aktualizacja

19:34 Według Davida Ornsteina Sporting jest blisko wypożyczenia Bellerína do końca sezonu. Fabrizio Romano dodaje, że oba kluby prowadzą już bezpośrednie rozmowy.

19:40 Barcelona nie sprowadzi w trakcie tego okna transferowego nowego prawego obrońcy. [Sport]

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli on nawet w meczu z Gironą nie wyszedł, to naprawdę nie ma sensu go trzymać...
Szczególnie kiedy mamy "uniwersalnego Roberto", który też mało co gra
« Powrót do wszystkich komentarzy