Ferran Soriano: Pep Guardiola nie odejdzie z Manchesteru City przez kolejne 2,5 roku

Bartosz Pluciński

29 stycznia 2023, 09:30

Marca

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Były pracownik Barcelony, a obecnie CEO Manchesteru City Ferran Soriano skomentował niedawną wypowiedź Josepa Guardioli z konferencji prasowej, która odbiła się szerokim echem wśród culés.

Trener obecnego mistrza Anglii stwierdził, że jeśli Barça do niego zadzwoni, to natychmiast uda się na  na Camp Nou. Słowa Pepa zostały jednak źle zinterpretowane przez niektóre media.

- Każdy, kto słuchał wypowiedzi Guardioli, wie, że powiedział on, iż GDYBY BYŁ asystentem trenera w City, a Barça by się po niego zgłosiła, to by odszedł. Ale on nie jest asystentem trenera, jest głównym trenerem w City. Przez kolejne dwa i pół roku się stąd nie ruszy - powiedział Soriano. Warto dodać, że Pep odnosił się w tamtym momencie do sytuacji Mikela Artety, który będąc jego asystentem, zdecydował się na przyjęcie oferty Arsenalu i powrót do „swojego” klubu.

Joan Laporta wielokrotnie starał się o powrót Guardioli do Barcelony, zarówno w roli trenera, jak i w celu pełnienia innej funkcji. Pep niedawno przedłużył jednak kontrakt z The Citizens i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miał wrócić do stolicy Katalonii.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tyle lat już tam siedzi, presja jeszcze większa niż w Barcelonie i się nie wypala. $$ robią swoje

@Piotr777 a co najważniejsze, nie potrzebuje przedłużać kontraktu tylko na rok (gdyby się wypalił) i prowokować coroczne szopki medialne z przedłużeniem
konto usunięte

@Piotr777 Presja większa niż u nas? Raczej kilkukrotnie mniejsza.
« Powrót do wszystkich komentarzy