Nike na czele rankingu najbardziej zrównoważonych marek sportowych na świecie

Krystian Cichocki

26 stycznia 2023, 17:30

2PlayBook

1 komentarz

Fot. Getty Images

Nike znalazła się na pierwszym miejscu inauguracyjnego raportu Brand Finance dotyczącego wartości postrzegania zrównoważonego rozwoju przez najlepsze marki na całym świecie. Za amerykańską firmą plasują się JD i Adidas.

Z raportu Sustainability Perceptions Index 2023 przygotowanego przez Brand Finance wynika, że Nike jest sportową marką o najwyższej na świecie wartości postrzegania zrównoważonego rozwoju. Raport sporządzony został po przebadaniu pięciu tysięcy marek w okresie jednego roku.

Nike znajduje się na 56. miejscu w światowym rankingu, z wartością postrzegania zrównoważonego rozwoju na poziomie 2 265 milionów dolarów. Amerykańska firma uzyskała 4,68 punktu w 10-punktowej skali. Jest to wynik wyższy niż Amazon, którego wartość postrzegania zrównoważonego rozwoju generuje największy wpływ ekonomiczny. Gigant handlu detalicznego prowadzi w rankingu z wartością 19 906 milionów dolarów pomimo wyniku 4,4 punktu. Raport Brand Finance wyjaśnia, że przedstawione dane nie są oceną ich ogólnych wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju, a jedynie postrzegania, jakie generują.

Drugą marką sportową na liście i numerem 104 w ogólnym rankingu jest JD, z wartością postrzegania zrównoważonego rozwoju na poziomie 1 276 milionów dolarów i wynikiem 4,45 punktu. Podium uzupełnia Adidas, zajmujący 118. miejsce klasyfikacji ogólnej z wartością 1 140 milionów dolarów i wynikiem 4,71 punktu.

Decathlon zajmuje 225. miejsce na liście i jest czwartą marką sportową w rankingu, z wartością postrzegania zrównoważonego rozwoju na poziomie 690 milionów dolarów i wynikiem 5,14 punktu co jest najwyższym wynikiem z pierwszej piątki. Za nią na 447. pozycji plasuje się Lululemon z wartością 341 milionów dolarów.

Puma, szósta marka sportowa i numer 484 w globalnym rankingu, zamyka zestawienie marek sportowych z wartością postrzegania zrównoważonego rozwoju wynoszącą 318 milionów dolarów i wynikiem 4,3 punktu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ta walą produkcję w Chinach i Bandgladeszu, gdzie nie ma żadnych przepisów ochrony środowiska i do tego dają 18-godzinną pracę dzieciom z Bangladeszu za pół dolara. Brawo wy!
« Powrót do wszystkich komentarzy