Sprawa Alvesa: Kolejne sprzeczności, nowe nagrania i przyzwyczajanie się do codzienności w więzieniu [Aktualizacja 13:48]

Mateusz Doniec

26 stycznia 2023, 12:00

El Periodico, ARA, La Vanguardia, Sport

163 komentarze

Fot. Getty Images

  • Ciągłe sprzeczności Daniego Alvesa w postępowaniu policyjnym i sądowym były jednym z głównych powodów, dla których sąd nakazał zatrzymanie go w areszcie bez kaucji za domniemaną napaść seksualną w klubie nocnym Sutton w Barcelonie
  • Brazylijczyka pogrąża nawet jego przyjaciel i osobisty kucharz, który chcąc stanąć w obronie piłkarza, podał jeszcze inną wersję wydarzeń
  • Co więcej, pojawiło się też nagranie przypadkowo zarejestrowane przez funkjonariuszkę Mossos d'Esquadra zaraz po zdarzeniu, które może być ostatecznym ciosem dla 39-latka

Alves przedstawił aż trzy różne wersje wydarzeń z 30 grudnia: zaczął od stwierdzenia, że tylko minął się z ofiarą, 23-letnią kobietą, w toalecie, a skończył na tym, że to on był "biernym obiektem agresji" w tej samej łazience. Co więcej, zaprzeczył temu, co pokazały kamery bezpieczeństwa oraz co powiedzieli świadkowie (kelnerzy i ochrona lokalu), jakoby zaprosił ofiarę do prywatnego pokoju, tańczył z nią i dwiema jej przyjaciółkami i zaprosił je, aby napić się cavy. Według źródeł, z którymi konsultował się dziennik ARA, Alves zaprzeczył nawet wersji wydarzeń podanej przez swojego przyjaciela i osobistego szefa kuchni, który był obecny tej nocy w restauracji i którego sam prawnik Alvesa wezwał w piątek do sądu, aby zeznawał i potwierdził relację piłkarza.

Osobisty kucharz Alvesa był daleki od udowodnienia którejkolwiek z trzech wersji Brazylijczyka, a dodatkowo podważył strategię obrony. Przede wszystkim pojawiła się sprzeczność, gdy próbował odpowiedzieć, dlaczego Alves wszedł do łazienki. Według wersji pokrzywdzonej, piłkarz tańczył przez kilku minut z nią i koleżanką. Kobiety miały poczuć się niekomfortowo, bo posunął się za daleko i dotknął ich genitaliów. W pewnym momencie Alves odsunął się od stołu i stanął przy drzwiach. Kazał jej wyjść na zewnątrz. Wydawało jej się, że chciał przez chwilę porozmawiać. Wtedy kobieta zorientowała się, że wchodzą do toalety. W tym momencie, według jej relacji, 39-latek rzucił się na nią, złapał ją za głowę, zmuszając do seksu oralnego, czemu aktywnie się opierała, Następnie podniósł z ziemi i penetrował, jednocześnie ją policzkując. Po kwadransie piłkarz wyszedł za drzwi. Wewnątrz łazienki nie było kamer, ale pozostałe kamery zarejestrowały wchodzącego do niej Alvesa.

Z kolei według źródeł, z którymi konsultował się dziennik ARA, przyjaciel Alvesa zapewniał, że piłkarz nie czuł się tej nocy najlepiej i dlatego udał się na chwilę do toalety. Były gracz Barçy w żadnym momencie nie poparł tej wersji. Gdy przyszła kolej na jego zeznania, powiedział, że cieszy się dobrym zdrowiem, tańczy i dobrze się bawi. Tym samym jedyny świadek przedstawiony przez obronę brazylijskiego sportowca i jedyna osoba, która mogła ręczyć za jego wersję, wygenerowała jeszcze więcej wątpliwości na sali sądowej.

Po tym jak te sprzeczności, a także ryzyko ucieczki z Hiszpanii, które przewidział sąd, doprowadziły do zatrzymania Alvesa w areszcie, jego obrona rozważa teraz zmianę strategii. Aby wzmocnić swoją pozycję, zakontraktowano prawnika Cristóbala Martella, który bronił m.in polityków takich jak Jordi Pujol, celebrytów takich jak Shakira, biznesmenów takich jak Josep Lluís Núñez i piłkarzy takich jak Leo Messi i Gerard Piqué. W najbliższych dniach obrona Alvesa przedstawi apelację, w której spróbuje przeciwdziałać sprzecznościom i zaargumentuje, że nie ma ryzyka ucieczki, aby sąd mógł ocenić, czy 39-latek powinien nadal przebywać w więzieniu.

Tak czy inaczej, policyjne śledztwo trwa. Jednym z kluczowych elementów będzie potwierdzenie, czy DNA zebrane na miejscu domniemanej napaści seksualnej należy do Alvesa. Według konsultowanych źródeł, ślady nasienia zostały znalezione na ścianie toalety, gdzie - jak twierdzi poszkodowana - piłkarz miał wytrysk. Policja wciąż pracuje nad wszystkimi tymi próbkami, a także tymi z odzieży ofiary.

Dziennik Sport donosi tymczasem, że przypadkowe nagranie policjantki Mossos d’Esquadra ujawnia reakcję ofiary, która płakała. Kobieta już wtedy opowiedziała o domniemanej napaści seksualnej i ataku ze strony Alvesa. Nagranie może być ostatecznym ciosem dla piłkarza. Policjantka, która zwróciła się do młodej kobiety, miała wiszącą na piersi kamerę, coraz częściej używaną przez umundurowanych funkcjonariuszy, i nieświadomie wcisnęła przycisk, który ją uruchomił. Po pierwszej pomocy kobieta została przeniesiona do Hospital Clínic. Podczas kontroli lekarskiej stwierdzono obrażenia pasujące do szarpaniny (zadrapania na kolanie) i uzyskano pozostałości nasienia, które zostaną porównane z próbką DNA, którą Alves zgodził się dostarczyć.

Z kolei dziennik El Periódico dowiedział się, jak wygląda codzienność Alvesa w celi więziennej w Brians 2 (do którego został przeniesiony z Brians 1). Brazylijczyk ma być traktowany jak każdy inny więzień i dodatkowo zdecydowano, że będzie współdzielił celę z innym oskarżonym o przestępstwo na tle seksualnym Brazylijczykiem o imieniu... Coutinho.

Jak mają podawać źródła zaznajomione z sytuacją Alvesa w więzieniu, rola "współtowarzysza celi" Alvesa jest bardzo ważna, ponieważ, biorąc pod uwagę zdecydowaną decyzję sądu oraz obszerne, udokumentowane i szczegółowe śledztwo prowadzone przez Mossos, wszystko wskazuje na to, że Alves może spędzić w więzieniu długi czas. Jak wykrył sąd, istnieje niebezpieczeństwo, że biorąc pod uwagę możliwości ekonomiczne Brazylijczyka, mógłby on uciec z Hiszpanii, co jest nie tylko bardzo możliwe, ale i bardzo łatwe. Jak pisze El Periódico, Coutinho odegra więc bardzo ważną rolę w przystosowaniu się Alvesa do codziennego życia w więzieniu.

Osoby, które widziały Alvesa przez pierwsze trzy dni jego pobytu w Brians 2, zapewniają El Periódico, że "wygląda na twardziela, z wielkim hartem ducha, świadomego, że to może trwać i że jeśli więzienie będzie trwało wiecznie, to będzie bardzo ciężko i będzie musiał się jak najlepiej przystosować". 39-latek przebywa w bloku 13. więzienia Brians 2, który jest przeznaczony właśnie dla osób oskarżonych o przestępstwo na tle seksualnym.

Jeden z ważnych barcelońskich prawników twierdzi dla El Periódico, że praca prawnika Cristóbala Martella będzie polegała na znalezieniu jednej lub więcej luk prawnych, aby zdezorganizować śledztwo w sprawie, która z tego, co wiadomo, jest bardzo dobrze prowadzona, udokumentowana i uargumentowana, z wystarczającą ilością dowodów, aby utrudnić Alvesowi wyjście z więzienia. Ten sam prawnik zapewnia, że aby sędzia zastępczy mógł z taką pewnością zdecydować o wysłaniu do więzienia tak wysoko postawionego oskarżonego, musi być bardzo pewny tego, co robi i wiedzieć, że dowody są przekonujące.

Aktualizacja

13:48 Prawniczka ofiary Ester García López: Chcę kary więzienia, a nie pieniędzy. To sprawa, w której jest więcej dowodów niż zwykle i to nie dlatego, że oskarżony jest osobą publiczną. Są takie osoby publiczne, które myślą, że są ponad dobrem i złem, które uważają, że nikt nigdy nie uwierzyłby takiej dziewczynie jak moja klientka. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wygląda to dla Alvesa dobrze...
No ale cóż, jeśli mu testosteron uderzył do głowy będzie musiał ponieść tego konsekwencje.
Zresztą przyznam - nie rozumiem tego. Gość ma kase, możliwości, żeby sobie sprawić luksusową "escortkę" w luksusowym apartamencie, a bierze się się za jakąś randomową laskę w kiblu...

Z doświadczenia wiem, że jeśli pojawiają się sprzeczne relacje świadków, a sam oskarżony z zmienia wersje wydarzeń to musi być coś na rzeczy. Moim zdaniem, Alves nie jest niewinny. Tak nie zachowuje się osoba niewinna. Tyle.

@fotohobby Barcelona umoczyła 150 mln na niego

@DawidM110 jeżeli to prawda to wcale chłopa nie szkoda. Szkoda to tej dziewczyny.
Komentarz usunięty

@vangoor
Ty też nie chcesz pieniędzy ale jakby ktoś ci dupsko zerżnął i zapłacił to byś szybko zapomniał. ;)

@kejdzi
Kolego nie wiesz co dokładnie twierdzi
nasz wgląd do akt ?
Nie wiesz jakie obrażenia itp

Dla mnie sprawa powili idzie w stronę ze on jest zerem

@Hogart
Poniżasz się tak piszac

Jestem pod wrażeniem, nie spodziewałem się że tylu na tej stronie prawników i analityków sądowych. Ja od siebie proponuję karę śmierci dla tej dziewczyny, dla alvesa i profilaktycznie dla alby to nam się budżet trochę zwolni

I jeszcze Coutinho się w to wmieszał... ajajaj

@Imonkey ma rację. Dopóki winy nie udowodniono w świetle prawa jest niewinny. Co nie znaczy że tego nie zrobił. Ale jednak na razie nie winny. I nie obrażaj bo twój komentarz ani mądry ani zabawny zapewne tak jak Ty. Ale tego też jeszcze nie udowodniono, no chyba że już wiemy bez weryfikacji jak w procesie Alvesa ?

Jeżeli okaże sie, ze to wszystko prawda to jest zwykłym yebanym ludzkim śmieciem, który nie powinien za szybko opuszczać więzienia. Nienawidzę tych kurwiow, co gwalca słabsza płeć,badz biją czy w jakikolwiek sposób sie znęcają. Ludzki śmieć. A Barcelona powinna sie odciąć jak najbardziej od tego typka a nie starać się go wybronic. Jeśli kto kolwiek będzie z Barcelony będzie bronił, tego smievia, jeśli okaze sie winny, to przestaje kibicować tej drużynie

Nie bronię Alvesa i będę pierwszym który Go potępi jeżeli to wszystko okaże się prawdą, ale nie pasuje mi 1 rzecz:
Pani oskarżająca natychmiast udała się do szpitala, jest też nagranie bezpośrednio po zdarzeniu. Pani twoerdzi że przez 15 minu Alves bił ją i gwałcił oralnie a Ona ma… zadrapane kolano. Przecież po takiej akcji jej twarz powinna być zmasakrowana, tak jak wacek Alvesa. Przecież przez 15 minut powinna go dość solidnie pogryźć, uszkodzić. Dlaczego nie wyszła po prostu z tej łazienki? Odpowiedź: bo Alves ją bił i jej na to nie pozwolił. Pytanie: skoro przez 15 minut się z nim szamotała a On zmuszał Ją do pozostania w łazience to gdzie obrażenia?
Może i jestem szowinistyczną świnią ale po całej modzie na oskarżenia znanych ludzi zawsze podchodzę do tego bardzo ostrożnie.
konto usunięte

@Muhitos proszę. Przepraszam Cię jeżeli kiepski początek rozmowy z mojej strony Cię w jakiś sposób uraził. Nie było to moją intencją. Chodzi mi zwyczajnie o to, że niestety pismaki wietrząc sensację już przeprowadziły proces i wydały wyrok, bo go tymczasowo aresztowano. A postępowanie faktycznie jest dopiero na początkowym etapie, jeszcze przed wniesieniem aktu oskarżenia i postępowaniem sądowym. Zgodnie z przepisami są 4 niezależne od siebie, przesłanki do tymczasowego aresztowania: mocne dowody, obawa matactwa (wpływania na świadków), wysokość grożącej kary (duża kara za gwałt) i brak stałego miejsca zamieszkania na terenie kraju (obcokrajowiec). Alves spełnia na pewno 3 z 4 przesłanek, czyli jest obcokrajowcem (brazylijczykiem), mimo że posiada także obywatelstwo Hiszpanii to jednak może uciec do Brazylii, ma kasę a więc może mataczyć (wpływać na świadków) i za gwałt jest wysoka kara (nawet kilkanaście lat). Zatem spełnia 3 z 4 przesłanej do tymczasowego aresztowania. Może spełnia także czwartą przesłankę (mocne dowody), ale tego nie wiemy. Natomiast każda z tych przesłanek jest samodzielna. Zatem fakt, iż został aresztowany nie przesądza automatycznie o jego winie. a Sąd aresztując go dba przede wszystkim o zabezpieczenie procesu, by mógł się on toczyć z jego udziałem. I jeszcze jedno. Ja go nie bronię. Dla mnie facet jest żonaty, rozpoznawalny i bogaty. Ta mieszanka w jego przypadku powinna prowadzić do wniosku, że albo wychodzi z żoną na dyskotekę albo jak chce iść sam to bierze ochronę, która wchodzi z nim do kibla i go pilnuje, bo ludzie dla kasy są w stanie zrobić wiele rzeczy. Jest zwykłym kretynem. A jak jeszcze okazałoby się, że rzeczywiście zgwałcił to zasługuje na najwyższy wymiar kary właśnie za to kim jest. Wzorem dla młodych. Jednakże póki co jest niewinny, aż mu nie udowodnią winy. Amen . Hehe

@tko nie jestem ani dziennikarzem ani prawnikiem.
Dzięki za wyjaśnienie, rozmowa zaczęła się kiepsko ale skończyła nauką dla mnie, za co dziękuje.

Szkoda chłopa, ale jeżeli to prawda, to jego miejsce jest w celi .

Nie każda taka historia jest wzięta z palca. Tym bardziej tutaj plącze się w tym wszystkim oskarżony. To, że my kogoś widzimy na boisku to nic nie znaczy, bo nie mamy pojęcia jaki jest poza nim. Alvesowi mogło po prostu odwalić i tyle. Ale to go nie usprawiedliwia i jeśli rzeczywiście to zrobił to jak najbardziej zasługuje na więzienie po tak obrzydliwym przestępstwie.

@Szklaner Przecież to nie jest artykuł z czapy tylko relacja z procesu z opisem wypowiedzi obu stron. Myśląc indukcyjnie, jest tu za dużo sprzeczności, by Alves nie miał nic na sumieniu w tej sprawie. Wychodzi też, że za mądry to on nie jest skoro sam podwarzyl zeznania świadka, który miał opowiadać się po jego stronie.

Coutinho oskarżony o sabotaż futbolu.
konto usunięte

@talizmo rozumiesz, że jeszcze nie było żadnego procesu, za nic go nie skazano i póki tego nie będzie to on jest niewinny. Ogarniasz to, czy już wydałeś wyrok skazujący, bez aktu oskarżenia, bez postępowania sądowego, bez rozprawy. Póki mu nie udowodnią winy jest niewinny. Koniec, kropka.

@Pieczar91
Zle czujesz

@fotohobby innymi słowy zdefraudował ponad 100 baniek, a może i ponad 200.
Śledztwo trwa :D

A Coutinho to co przeskrobał ???
:)

Nawet gdyby wersja o 47 sekundach była prawdziwa, to byłoby to aż nadto czasu.
Ba! Z doświadczenia wiem że wystarczy nawet 5 sekund.

@Imonkey ja jebie. Argument za żona usunęła zdj insta z mężem... szok

@FioletoweOczy Ronaldinho grał 17 lat zawodowo, zdobył wszystko co się dało, wyciągnął Barcelonę z kryzysu, jest obecnie ambasadorem naszego klubu. Każdemu życzę tak zmarnowanej kariery.

I zestawianie Ronaldinho jednego z pozytywnych symboli futbolu, cenionego przez chyba każdego, który dostawał owację na stojąco od kibiców przeciwnej drużyny na ich stadionie... i zestawienie kogoś takiego z gwałcicielem i do tego mówić że favela nigdy nie wyjdzie z człowieka?

na trzeźwo to pisałeś?

Sprawa wydaję się czarno-biała. Jeżeli laska nie była głupia, nie wyprała/wyrzuciła ubrań tylko od razu przekazała je policji to dla prokuratury to jest bajka. Teraz wystarczy, że znajdą jego nasienie w łazieńce i chłop jest pogrzebany na lata. Do tego plątanie się w zeznaniach automatycznie nie działa na jego korzyść. Już nie wspominając, że nawet osoby które go znajdą też nie potwierdzają jego wersji wydarzeń a kłamać nie będą bo nie będą za gościa siedzieć.

A co do zeznań to mnie tylko zawsze śmieszy jak ludzie są ufni. Gdyby mi dziś policja wpadła do domu i mnie zabrała że kogoś zgwałciłem a np wiedziałbym, że nic takiego nie miało miejsca to siedzę cicho i zatrudniam prawnika z którym konsultuje następny krok a nie gadam jak katarynka dostarczając tym samym materiał dowodowy i ułatwiam policji ich pracę.

Oczywiście, nie bronię tutaj Alvesa. Jeżeli zrobił co zrobił to muszą z niego zrobić przykład i najbliższe kilka lat sobie posiedzi. Z drugiej strony tysiące osób siedzi w USA a jest np niewinnych lub sprawa Tomka Komendy. Policji sie po prostu nie ufa nigdy. Dla nich jestes cyferka i wykresem w excelu.

Sprawa jest prosta: jak był młodszy i grał w Barcelonie za najlepszych sukcesów to dupy same pchały mu się do łóżka i wypinały pupy. Teraz jest trochę podstarzały, mniej medialny, może wydawało mu się, że każda musi mu dawać dupy. Zamiast w zajebistym apartamencie to skończył w obskurnym kiblu spuszczając się na ścianę obrzydliwiec.
konto usunięte

@jeonek przestań bronić gwałciciela. Dziewczyna zrzekła się pieniędzy. Chce tylko więzieni dla Alvesa. Zgłosiła sprawę zaraz po, obdukcja wykazała ze była uderzona i sponiewierana, znaleziono nasienie dokładnie w tym miejscu w którym dziewczyna powiedziała ze się spuścił, a sąd postanowił o bezwzględnym areszcie bez możliwości kaucji i osadzenie gościa w zakładzie karnym z innymi gwałcicielami. Żaden sąd nie zdecydował by się ma taki krok nie będąc w pełni przekonanym o winie bo odszkodowanie byłoby kosmiczne. Do tego nagranie w jakim stanie była dziewczyna po gwałcie. Gdyby dziewczynie chodziło o hajs to Dani już dawno zapłaciłby każda sumę żeby zrezygnowała, żeby tam nie siedzieć i oczyścić imię.
Wyniki testów DNA ostatecznie potwierdza o winie tego socjopaty.

@Dany9555 Ronaldinho to był gość, który był najlepszy na świecie, ale przez bardzo krótki okres. Aż strach pomyśleć co by było gdyby trenował i prowadził się tak jak np. Messi. Stąd wg mnie całkiem słuszne wymienienie go w tej grupie (niczego mu nie ujmując - mój ulubiony piłkarz dzieciństwa, który zszedł z największej sceny przedwcześnie)

@koksik2700 też nie widzę sensu w tym. Gość jak chciał na boku poruchać to opcji miał mnogo, z luksusowymi prostytutkami włącznie. Po co gwałt? Czasem alkohol plus nakrotyki doprowadzają do takich odpałów. To jedyne wytłumaczenie. Jeżeli jest winny oczywiście. Trzeba z tym poczekać.

@tko
Słyszałeś kiedyś słowa: "jesteś aresztowany, wszystko co od tej pory powiesz, może być użyte przeciwko tobie" - a Ty mówisz że może kłamać?

Nie mówiąc o tym, że idzie panna ze spermą na sobie do sądu mówiąc że ją zgwałcili, a Ty uważasz że nie musi nic robić tylko muszą mu udowodnić? jeżeli to jego sperma to więcej dowodów nie trzeba.

Więc domniemanie niewinności nie działa tak - jesteś domyślnie niewinny jak nie ma dowodów, jak są dowody (a sperma na ubraniu, obrażenia na ciele, nagranie gdy jest zapłakana i sprzeczne zeznania oskarżonego to są ogromne dowody) to musisz się bronić albo zostaniesz skazany.

@Alberto1031 żeby Cię tak jakiś murzyn dopadł w ciemnym zaułku i spenetrował kakao

@AbelKabel Chodzi mi o to że Szkoda bo spoko gość się wydawał. Jeżeli to prawda to obciąć jaja

konto usunięte

@Muhitos ano po to, że podejrzany/oskarżony może chcieć w łatwy sposób udowodnić , że się mylą i jest niewinny. Dlatego ma prawo do składania wyjaśnień ale również do odmowy składania wyjaśnień. Natomiast one nie przesądzają o winie. O winie przesądzają dowody. Co więcej jeżeli nie będzie żadnych dowodów wskazujących na winę, a oskarżony powie, że się przyznaje to sąd nie ma prawa wydać wyroku skazującego, bo musi mu winę udowodnić, a nie że oprze się jedynie na przyznaniu bez dowodów. Na marginesie - wiesz kiedy wiem, że ktoś nie ma pojęcia o prawie, a na pewno o prawie karnym. Kiedy czytam "oskarżony zeznał" to tak jakby ktoś powiedział słoń lata. W prawie nie ma możliwości aby tak się wyrazić. Jak widzę dziennikarza, który taki pisze to wiem, że jest tylko pismakiem. Oskarżony nigdy nie zeznaje, zeznaje tylko świadek i tylko świadek może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Oskarżony wyjaśnia. Widzisz różnicę. Odpowiedzialność karna jest za składanie fałszywych zeznań, a nie wyjaśnień.

@vangoor
Nie tylko słowo
Są raczej dowody kolego

Ci Brazylijczycy to serio maja sprane lby. Mozesz wyjsc z faveli, ale favela z ciebie nigdy.

Gwalty, lewe dzieci na ktore nie chca placic (rodrygo), zmarnowanie talentu (ronaldinho chociazby).
konto usunięte

@Matheu12 bo nie musi wspominać, może kłamać, a to sąd musi mu udowodnić winę, a nie on swoją niewinność. Winy się nie udowadnia przez wskazanie, że kłamał, bo on może kłamać. Takie są zasady prawa karnego.

@gaucho104 Mi się wydaje że jego akurat oskarżyli o to że zgwałcił swoją karierę.

@Medium
Spokojnie
Inf są takie ze wyrok sprawa sądowa i wyrok będzie szybko
Może się przyzna żeby mie siedziec 18 lat :)

@Ghostface może nie szalejemy bo większość obecnego składu dzieliła z nim szatnie. Potem jak ich wszystkich zamkną laporta będzie musiał kolejne dźwignie nakurwiać na kaucje i nie będzie na transfery

@Ghostface
5 sekund z Nasserem to jak doba tortur :(

@GrzegorzCabaj a co z Busquetsem? Dzielił szatnie z Danim, a jak profilaktyka to trzeba iść na całośc.

@zuang1995 Ty zartujesz? On ja zdradzil! Jak mozna go bronic...

@galix22 przykład naszych celebrytów ....powiedz mi jaki jest sens wsiadać nawalonym za kółko gdy możesz zamówić taxi za kilkadziesiąt złotych ?To są poprostu debile którzy myślą,że wszystko im się upiecze

Smutno mi cholernie jak czytam tę historię.
Ale też kobieta nie pamięta, którymi drzwiami wchodziła? Przez cały czas nie korzystała z toalety? Miejsce publiczne, nikt nie pomógł?
Uwielbiam Daniego, ale nie lubię takich akcji. Ciężko mi się pogodzić z tym, że facet mający tak piękną żonę tak idiotycznie się zachował.

@Imonkey rozumiem że byłeś wtedy w ubikacji i wszystko widziałeś
konto usunięte

@Imonkey a wiesz jakie są powody aresztowania. Są 4 i każde z nich ma samodzielną podstawę aresztowania. 1. mocne dowody, 2. obawa matactwa, 3. wysokość grożącej kary , 4. brak miejsca zamieszkania, bądź bycie cudzoziemcem. Alves spełnia 3 przesłanki : obawę matactwa (ma kasę może przekupić świadków), wysokość grożącej kary (nawet do kilkunastu lat) oraz fakt, iż jest brazylijczykiem i może uciec do Brazylii . Może również mają twarde dowody, ale póki co ja ich nie widzę. Fakt, że mają spermę nie powoduje, że ktoś jest winny. Wystarczy, że powie, iż uprawiał z nią seks ale dobrowolnie, a kłamał bo bał się, że się żona dowie. Co się potwierdza, bo napisałeś, iż żona usunęła go z insta, a więc wie na pewno, że zaliczył numerek, a zatem ją zdradził. Nie znaczy, że zgwałcił. A na gorącym uczynku go nie złapano. Naucz się nie osądzać ludzi zanim nie zapadnie prawomocny wyrok. Nie Ty jesteś powołany do skazywania, a sąd. A ludzie już go skazali. Gówno wiedzą, ale już do skazali. Tak samo jak już część ludzi stwierdziła, że ona kłamie i zrobiła to dla kasy. Niczego tak naprawdę nie wiemy, a postępowanie nie jest nawet na etapie sądowym, bo nie jest o nic oskarżony, a jedynie sąd decydował o tymczasowym aresztowaniu celem zabezpieczenia toku postępowania, aby ewentualny oskarżony nie zwiał. Sąd o żadnej winie w tym przypadku nie przesądzał bo nie ma takiego prawa na tym etapie.
konto usunięte

@Imonkey nie złapano go na gorącym uczynku, Zdarzenie miało miejsce w grudniu, a aresztowano go teraz, czyli w styczniu. Po drugie o winie zatem świadczy, że żona usunęła go z instagramu. No brawo. A może żona usunęła bo wie, że zaliczył numerek, co nie jest równoznaczne z gwałtem. Zastanów się co piszesz, bo się ośmieszasz.

@tko zabawny chłopak jesteś. Taki niezbyt mądry i niezbyt rozgarnięty, ale zabawny.

Prawdy nie poznamy nigdy. Moze to on byl agresywny, a moze ona chciala sie zabawic, on zrobil swoje poczym stwierdzila, ze to super okazja zeby sie ustawic do konca zycia jego kosztem. Dziwie się, że wielu juz wydało wyrok bo nie wiemy jak było. Teraz pełno dziwnych ludzi chodzi po świecie.
konto usunięte

Pobyt na bloku z gwałcicielami to idealne nagroda dla takiej gnidy. Niech mu tam pokażą co czuła ta dziewczyna.
konto usunięte

@Muhitos Po pierwsze mylisz pojęcia. On nie jest oskarżonym, a podejrzanym. Do oskarżenia jeszcze daleko. Postępowanie nie toczy się jeszcze przed sądem, a w prokuraturze. Do sądu trafi jak będzie akt oskarżenia, a jeszcze go nie ma. W sądzie obecnie decydowano jedynie o tymczasowym aresztowaniu, a nie o winie. 30 lat praktykuję prawo i wiem co piszę. Ale oczywiście wiesz lepiej. Szkoda gadać. Mylisz etapy postępowania, mylisz rolę Alvesa, ale wiesz lepiej. Masakra.

@ziomal62 Mistrzu,ale skąd wiesz co tam zaszło?? Może ona to upozorowała, złapała go za ptaka,a on nie chciał.Uspokój się,bo Ci żyłka pęknie.Powtarzam:Jak to zrobił i mu udowodnią,to Ci przybiję piątkę,ale jak na razie jest dużo niewiadomych.

@koksik2700 właśnie o to chodzi, może taki celebryta miał fetysz żeby wyruchać zwykłą, przeciętną laskę "z ulicy" a nie jakieś wiecznie nadęte modelki etc .Mi też nie chce się wierzyć w różne rzeczy ale to nie oznacza że się one nie wydarzyły.

Coś czuje ze po wszystkim ona zostanie celebrytką

Nie chce pieniędzy, ale jakby otrzymała ofertę ugody to szybko byłoby po temacie.

@ziomal62 Mistrzu,ale uspokój się...Jak to zrobił i mu udowodnią,to Ci przyklasnę,ale poczekajmy na wyrok,a później oceniajmy.Dopóki Cię sąd nie skarze, jesteś osobą niewinną.

@AbelKabel Bzdury adwoakat ma wglad do zeznan. To co podaja gazety to czesto zwykle domysly zeby napedzic sprzedaz.
Zmylic to najwyzej moga ciebie ;)

@fotohobby Piłkarze nie grzeszą intelektem w większości, więc nie dziwi mnie to bardzo