RAC1: LaLiga nie pozwala na rejestrację Gaviego w pierwszym zespole Barcelony

Dariusz Maruszczak

25 stycznia 2023, 17:00

RAC1, Mundo Deportivo, Relevo

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformowano w katalońskiej rozgłośni RAC1, co potwierdzają też inne media, Barcelona otrzymała już odpowiedź od LaLigi (LFP) ws. rejestracji Gaviego w pierwszym zespole. Klub nie będzie mógł tego zrobić w styczniu i najprawdopodobniej będzie musiał odłożyć temat do lata.

Priorytetem klubu w zimowym okienku transferowym było zarejestrowanie Gaviego w pierwszym zespole, co miało nastąpić już latem, ale sprawa się przeciągnęła ze względu na problemy z Finansowym Fair Play. Okazuje się jednak, że Barça wciąż nie spełnia wymogów LaLigi związanych z artykułami 101 i 93.6. Pierwszy z nich mówi o zaakceptowaniu rejestracji gracza, którego kontrakt był przedłużany, dopiero po zatwierdzeniu przez specjalny organ LaLigi wydatków przeznaczonych na drużynę w następnym sezonie, aby nie przekraczały one dopuszczalnego limitu. Mundo Deportivo podaje, że w przypadku Barcelony limit wydatków jest przekroczony o 200 milionów euro. Drugi artykuł zakłada, że kluby z nadzwyczajnymi przychodami (jak Barça w kontekście dźwigni) i te przekraczające limit muszą przedstawić Plan Finansowy na następne dwa sezony, który zostałby zatwierdzony przez LaLigę.

Tym samym Gavi nie będzie mógł zostać zarejestrowany nawet mimo oszczędności wynikających z odejścia Gerarda Piqué i Memphisa Depaya. Toni Juanmarti z Relevo donosi, że LaLiga otrzymała już niezbędną dokumentację, aby formalnie zarejestrować rozwiązanie kontraktu obrońcy. Zgodnie z porozumieniem Piqué nie otrzyma więc połowy swojej pensji, co jest naturalne, biorąc pod uwagę, że w kolejnym półroczu już nie wystąpi. Zgodnie z tymi informacjami Barça ociera się o spełnienie wymogów, aby przejść teraz do zasady 1 do 1 przy pozyskiwaniu graczy (można wydać całość kwoty uzyskanej ze sprzedaży piłkarza), ale to nie wystarczy do rejestracji Gaviego.

Według mediów Barcelona liczy, że zdoła rozwiązać temat do 31 stycznia, ale nie może być w tej sprawie zbyt optymistyczna po negatywnej odpowiedzi ze strony LaLigi. Wygląda na to, że do lata przełożone zostaną także inne operacje, jak rejestracja w LFP nowego kontraktu Ronalda Araujo czy przedłużenie współpracy z Alejandro Balde i Iñakim Peñą.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rozumiem nasze ogromne problemy finansowe. Jednak to w jaki sposób działa LaLiga jest uwłaczające, za chwilę klub nie będzie miał motywacji w szukaniu oszczędności. Skoro dwóch zawodników odchodzi i zwalnia swoje pensje to niezrozumiałym jest blokowanie rejestracji kontraktu obecnego pilkarza, który w budżecie nie zajmie nawet połowy tego co zostało zwolnione.
« Powrót do wszystkich komentarzy