Sport: Atlético Madryt pytało Barcelonę o Ferrana Torresa

Dariusz Maruszczak

25 stycznia 2023, 16:00

Sport

47 komentarzy

Fot. Getty Images

Ferran Torres nie ma za sobą najlepszego okresu w Barcelonie i jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Jak donosi dziennik Sport, Atlético już w styczniu pytało o sytuację Hiszpana i może spróbować go pozyskać w letnim okienku transferowym.

Zgodnie z tymi informacjami klub z Madrytu chciał dowiedzieć się czegoś na temat Torresa przy okazji rozmów z Blaugraną ws. Memphisa Depaya. Mimo trudnej sytuacji zawodnika Barça nie chciała się go pozbywać w zimie. Zarówno władze Barcelony, jak i sam Xavi cały czas wierzą, że Torres będzie przydatny dla zespołu. Zdaniem Sportu kilka klubów było zainteresowanych wypożyczeniem Hiszpana, ale Duma Katalonii nie zdecydowała się na takie rozwiązanie, ponieważ obecnie nie zamierza wysłuchiwać ofert za 22-latka.

Nie znaczy to jednak, że Torres na pewno zostanie w Barcelonie w kolejnym sezonie. Różne drużyny zwracają uwagę na jego sytuację, a Sport wyszczególnia w tym zakresie właśnie Atlético, które ma rozważać sprowadzenie piłkarza w lecie. W zespole Rojiblancos może dojść do sporych zmian ze względu na potencjalną sprzedaż João Felixa i Yannicka Carrasco oraz odejście Thomasa Lemara. Nie ma również pewności, czy w klubie zostanie Álvaro Morata. Atlético mogłoby zresztą wykorzystać operację z Barceloną dotyczącą Carrasco, aby dojść do porozumienia w sprawie Torresa. Problemem z pewnością byłaby cena Hiszpana, którego Barça zakupiła za 55 milionów euro. Według Sportu w razie konieczności mogłaby ona zostać obniżona o 10 milionów.

Wszystko będzie zależało od postawy Torresa w kolejnych miesiącach. Na razie Hiszpan zawodzi, a w 23 meczach (988 minut na boisku) strzelił pięć goli i zaliczył jedną asystę. Ostatnim razem trafił do siatki 1 listopada, a od tego czasu w siedmiu spotkaniach nie przyczynił się bezpośrednio do zdobycia jakiejkolwiek bramki. Xavi wierzy, że to tylko kwestia przełamania się strzeleckiego, a 22-latek zdoła w końcu to zrobić. Nie będzie mu jednak łatwo, biorąc pod uwagę, że pozostali napastnicy nieco mu uciekli w ostatnich tygodniach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie oszukujmy się chłopak mentalnie niecdaje rady. Barca to za wysokie progi jak na Torresa mimo że ma umiejętności. Atleti nie jest dobrym partnerem dla nas ale czy do nich czy do innego klubu, nie można go sprzedać poniżej 60 mln.

@Qaz123 a co uzasadni taką cenę? No bo chyba nie liczby z FCB...
« Powrót do wszystkich komentarzy