Imanol Alguacil: Barça to bardzo, bardzo fizyczny zespół, choć nikt o tym nie mówi

Mateusz Doniec

24 stycznia 2023, 17:30

Marca

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Realu Sociedad Imanol Alguacil wypowiedział się na konferencji prasowej przed ćwierćfinałem Pucharu Króla przeciwko Barcelonie na Camp Nou na temat świetnej formy swojego zespołu, ale też negatywnej passy Realu Sociedad w stolicy Katalonii. Alguacil pochwalił też drużynę Xaviego i ubolewał nad "zakazem koszulkowym" dla kibiców jego drużyny.

Fatalna passa Realu Sociedad na Camp Nou: Aby wygrać na takim boisku i przeciwko takiemu rywalowi, musimy mieć świetny dzień. To prawda, że nie wygraliśmy tam od wielu lat, ale z drugiej strony często graliśmy jak równy z równym... dlaczego nie mielibyśmy jutro wygrać? Ten, kto wygra przechodzi do półfinału, a ja podchodzę do tego meczu z takim samym entuzjazmem jak zawsze, mimo że nie będzie Davida Silvy i Merino i że nie wygraliśmy tam od wielu lat. Mamy serię dziewięciu zwycięstw z rzędu i chcę dziesiątego.

Brak Davida Silvy: Znacie mnie, żadnych wymówek. Graliśmy już bez Merino, bez Silvy i wygrywaliśmy bez nich. W głowie mam tylko to, że oprócz tego że chcemy grać, tak jak zawsze, idziemy po zwycięstwo. Nie zmienia to moich planów. Nie ma czasu, żeby to zmieniać. Powrót Kubo? Nie chciałem ryzykować w Vallecas, ale tym razem jest to dzień na podjęcie ryzyka.

Dziewięć zwycięstw z rzędu: To nonsens. Wygraliśmy dziewięć razy z rzędu i, oczywiście, to jest powód do radości, ale mamy wiele do poprawy. To nie tak, że skoro mamy dziewięć zwycięstw z rzędu, to mamy też większe szanse. Musimy to pokazać na boisku. Dobre rzeczy, które robimy z piłką i bez niej, pozwalają mi myśleć, że możemy wygrać, ale musimy poprawić wiele rzeczy.

Podobieństwo do meczu z Realem Madryt na Bernabéu w sezonie 2019/20: Jest pewne podobieństwo: Jedziemy na trudny teren i zagramy przeciwko świetnemu rywalowi, który jest w bardzo dobrym momencie, nawet jeśli niektórzy mówią, że nie jest. Właśnie wygrali Superpuchar. Wtedy [w meczu z Realem] mieliśmy świetny dzień, którego będziemy potrzebować też jutro.

Jak można skrzywdzić Barçę Xaviego? Mają dużo jakości i sprawdzonych zawodników, którzy wygrali prawie wszystko, ale niesamowite jest też to, jak ciężko pracują bez piłki. Są bardzo, bardzo fizycznym zespołem, choć nikt o tym nie mówi. Myślę, że w ostatniej kolejce to Barça była drużyną, która najwięcej biegała. Najważniejsze jest jednak to, żebyśmy dali z siebie wszystko.

Kibice Realu Sociedad nie będą mogli założyć klubowych koszulek na Camp Nou poza strefą dla kibiców gości: To bardzo smutne, wielka szkoda. To smutne, że kibic nie może reprezentować swojej drużyny z dala od domu, ale nie zamierzam angażować się tam, gdzie mnie nie chcą.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

fizyczny jesli chodzi o bieganie , a tak to faktyczną siłe fizyczną ma araujo i ?....i Lewandowski i to tyle

Niech wygra lepszy , osobiście chciałby by była to FC Barcelona

Niesamowicie imponuje mi Imanol Alguacil. Już pomijając że doprowadził Real Sociedad do ugruntowania swojej pozycji w lidze na ten moment i do dziewięciu zwycięstw z rzędu, to chłop jedzie na Camp Nou i mówi wprost, że chce zwycięstwa. Nie jest zaślepiony tymi wynikami, cały czas widzi pole do poprawy, na boisku strasznie żyje meczami i mogę sobie tylko wyobrazić jak świetnie potrafi przygotować piłkarzy mentalnie. Brakuje takich trenerów w Hiszpanii, oby ich jak najwięcej było :)

A jakby ktoś wątpił w jego zaangażowanie dla tego klubu - mała wspominka https://www.youtube.com/watch?v=7VMQuYdONkY :D

Baskets go pewnie wyjaśnił
Komentarz usunięty przez użytkownika

Ciekawa teoria z tą fizycznością

Cos czuje ze to bedzie mega ofensywny meczi padnie wiele bramek..