Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Mateusz Doniec

24 stycznia 2023, 12:30

Sport, SER, Mundo Deportivo, GLOBO

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Choć LaLiga poinformowała Barcelonę, że klub nie ma wystarczającego pola manweru w finansowym fair play, aby przeprowadzać transfery, dyrekcja sportowa i tak pracuje nad wzmocnieniami, ale musi też uważać, aby nie stracić jednej z pereł Barçy Atlétic.

Ilias Akhomach

Sport: Barcelona negocjuje z Iliasem nową umowę, lecz propozycje ze strony klubu odbiegają od wymagań finansowych zawodnika. Barça nie zamierza wydawać na zawodników z La Masii więcej niż powinna i uważa, że w takich sytuacjach to zawodnik powinien postawić na klub. Taką sytuację chce wykorzystać Milan, który już kilka miesięcy temu zgłaszał się po Akhomacha. Włosi są zdeterminowani, aby skrzydłowy wybrał ich projekt. 18-latek ma oferty z wielu innych klubów.

Martín Zubimendi

SER: Arsenal był skłonny wpłacić kilka dni temu klauzulę wykupu Baska w wysokości 60 milionów euro, lecz sam zawodnik odrzucił tę propozycję, ponieważ chce zakończyć sezon w Realu Sociedad w dobrym stylu. Jeśli latem pomocnik opuści zespół Txuri-Urdin, będzie wolał udać się do Premier League, niż pozostać w LaLidze.

Juventus

Sport: Barça chce skorzystać na 15-punktowej karze dla Juventusu, która wywołała niepewność wśród piłarzy Starej Damy i ich agentów. Duma Katalonii spogląda szczególnie na sytuację Manuela Locatellego, Fabio Mirettiego, Adriena Rabiota, Federico Chiesy i Dusana Vlahovicia.

Wesley

Sport: Oprócz tematu Vitora Roque na spotkaniu Mateu Alemanyego i Enrica Masipa z Deco omawano też możliwość sprowadzenia Wesleya z Flamengo. 19-latek może dołączyć do Barçy Atlétic w ramach półrocznego wypożyczenia z opcją wykupu.

GloboEsporte: Barcelona chce wzmocnić zespół rezerw Wesleyem z Flamengo. 19-letni prawy obrońca miałby trafić do drużyny na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu.

Transfer napastnika

Sport: Barça będzie walczyć do samego końca okienka o sprowadzenia napastnika. Klub poszukuje profilu zawodnika, który potrafi grać na każdej pozycji w ataku i ma nosa do zdobywania bramek.

Marco Asensio

Wczoraj dziennik Sport poinformował, że Barcelona nadal jest zainteresowana sprowadzeniem Marco Asensio za darmo po wygaśnięciu jego umowy z Realem Madryt. Królewscy negocjują z Hiszpanem nowy kontrakt, lecz ostatnia propozycja zakładała obniżkę wynagrodzenia. Z kolei Mundo Deportivo tłumaczy, co Barcelona ceni w zawodniku Realu: strzał lewą nogą, wejście w pole karne, grę między liniami, a także to, że jest urodzonym zwycięzcą i jest przyzwyczajony do presji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rabiot To świetny piłkarz

Z Juve tylko Chiesa jest fenomenalny jego potrzebujemy.

Jeśli Barcelona chce wykorzystać problemy Juve to niech śledzi talenty jak Yildiz, Caviglia, Mancini czy Mbangula. Zawodnicy z pierwszego zespołu którzy są ciekawi z pewnością i tak tani nie będą, a wstrzelenie się w odpowiedni moment może dać możliwość przejęcia ciekawych zawodników. Roszad kadrowych w Juve może być sporo latem.

,,który potrafi grać na każdej pozycji w ataku i ma nosa do zdobywania bramek" i zgodzi się grać za 2 miliony - czyli nie ma ale wezmą to co będzie :) Asensio urodzony zwycięzca (kto to pisał) i kolejny co gra tylko na PS a tam mamy i tak już dwóch więc przyda się trzeci do rotacji logika klubu !

Rabiot? Kiedyś już ponoć był blisko Barcy, ciekawe tylko po co dodatkowa osoba w zarządzie i w sztabie szkoleniowym? Klub ma wystarczająco swoich problemów żeby jeszcze ściągać sobie na łeb Rabiotową. Zresztą problemy Juve nie oznaczają że od razu jego zawodnicy będą dostępni za darmo.

To nie lepiej Milika od Vlaho? Sporo taniej by wyszło.

Przestanmy szukać zawodników którzy teoretycznie 'potrafia grać na każdej pozycji w ataku/pomocy/obronie' bo wie potem okazuje że nigdzie nie potrafią grać bardzo dobrze.

'Barça chce skorzystać na 15-punktowej karze dla Juventusu, która wywołała niepewność wśród piłarzy Starej Damy i ich agentów.' - niesamowicie sprytnie to sobie BArca wymysliła, można przewrotnie powiedzieć: 'Italian job'!

Oj Chiese to bym chetnie u nas zobaczyl.

Te nazwiska z Juve to tak myślę, że musiała mi umknąć gwałtowna zmiana naszej sytuacji finansowej. Jeszcze wczoraj nie wiedzieliśmy jak zarejestrować Araujo i Gaviego do pierwszej drużyny, a dziś połowę pierwszego składu Juve wyciągamy... A tak na poważnie to z tych nazwisk chyba tylko Chiesa to jest zawodnik, który mógłby dać coś fajnego naszej drużynie. Ma i szybkość i technikę i strzelać bramki umie. Dla Loccatellego nie mamy pozycji w drużynie. Rabiot to fajny gracz ale jego charakter i menager (mamusia) to niech się z dala od klubu trzymają. Poza tym w Juve to raczej cieniuje. Dusan to dobry napastnik choć w Juve albo kontuzje albo jakby miał worek cementu na plecach się porusza. Do naszego stylu grania to on nie pasuje, a drużyny nie przeformatujemy żeby grała pod niego.
Ale best of the best jest oddanie za 3 miliony Depaya i szukanie teraz napastnika co gra na wszystkich pozycjach i ma zmysł do strzelania bramek i to wszystko w ramach naszych możliwości budżetowych akceptowanych przez LaLigę... Czasem lepiej nic nie pisać (mam na myśli gazety - nie Twórców artykułu) niż pisać takie głupoty...

"Klub poszukuje profilu zawodnika, który potrafi grać na każdej pozycji w ataku i ma nosa do zdobywania bramek." to co, Luuk na półroczne wypożyczenie? :v

Dusan Vlahovic no ciekawe jakby sobie poradził u nas.

Vlahović już się pali na rezerwę w Barcelonie, Lewy pewnie też chętnie odda połowę minut.

„Taką sytuację chce wykorzystać Milan, który już kilka temu zgłaszał się po Akhomacha.”
Kilka czego temu?

Wezcie tego Asensio trzymajcie jak najdalej od Barcelony