Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Mateusz Doniec

24 stycznia 2023, 12:30

Sport, SER, Mundo Deportivo, GLOBO

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Choć LaLiga poinformowała Barcelonę, że klub nie ma wystarczającego pola manweru w finansowym fair play, aby przeprowadzać transfery, dyrekcja sportowa i tak pracuje nad wzmocnieniami, ale musi też uważać, aby nie stracić jednej z pereł Barçy Atlétic.

Ilias Akhomach

Sport: Barcelona negocjuje z Iliasem nową umowę, lecz propozycje ze strony klubu odbiegają od wymagań finansowych zawodnika. Barça nie zamierza wydawać na zawodników z La Masii więcej niż powinna i uważa, że w takich sytuacjach to zawodnik powinien postawić na klub. Taką sytuację chce wykorzystać Milan, który już kilka miesięcy temu zgłaszał się po Akhomacha. Włosi są zdeterminowani, aby skrzydłowy wybrał ich projekt. 18-latek ma oferty z wielu innych klubów.

Martín Zubimendi

SER: Arsenal był skłonny wpłacić kilka dni temu klauzulę wykupu Baska w wysokości 60 milionów euro, lecz sam zawodnik odrzucił tę propozycję, ponieważ chce zakończyć sezon w Realu Sociedad w dobrym stylu. Jeśli latem pomocnik opuści zespół Txuri-Urdin, będzie wolał udać się do Premier League, niż pozostać w LaLidze.

Juventus

Sport: Barça chce skorzystać na 15-punktowej karze dla Juventusu, która wywołała niepewność wśród piłarzy Starej Damy i ich agentów. Duma Katalonii spogląda szczególnie na sytuację Manuela Locatellego, Fabio Mirettiego, Adriena Rabiota, Federico Chiesy i Dusana Vlahovicia.

Wesley

Sport: Oprócz tematu Vitora Roque na spotkaniu Mateu Alemanyego i Enrica Masipa z Deco omawano też możliwość sprowadzenia Wesleya z Flamengo. 19-latek może dołączyć do Barçy Atlétic w ramach półrocznego wypożyczenia z opcją wykupu.

GloboEsporte: Barcelona chce wzmocnić zespół rezerw Wesleyem z Flamengo. 19-letni prawy obrońca miałby trafić do drużyny na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu.

Transfer napastnika

Sport: Barça będzie walczyć do samego końca okienka o sprowadzenia napastnika. Klub poszukuje profilu zawodnika, który potrafi grać na każdej pozycji w ataku i ma nosa do zdobywania bramek.

Marco Asensio

Wczoraj dziennik Sport poinformował, że Barcelona nadal jest zainteresowana sprowadzeniem Marco Asensio za darmo po wygaśnięciu jego umowy z Realem Madryt. Królewscy negocjują z Hiszpanem nowy kontrakt, lecz ostatnia propozycja zakładała obniżkę wynagrodzenia. Z kolei Mundo Deportivo tłumaczy, co Barcelona ceni w zawodniku Realu: strzał lewą nogą, wejście w pole karne, grę między liniami, a także to, że jest urodzonym zwycięzcą i jest przyzwyczajony do presji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Vlahović już się pali na rezerwę w Barcelonie, Lewy pewnie też chętnie odda połowę minut.

@RosjaninBut Przecież mogą grać na 2 strikerów.
« Powrót do wszystkich komentarzy