Katalońska prasa: Barcelona jest przekonana co do pozyskania Yannicka Carrasco w lecie

Dariusz Maruszczak

21 stycznia 2023, 12:30

Mundo Deportivo, Sport

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona w komunikacie dotyczącym sprzedaży Memphisa Depaya poinformowała o zapewnieniu sobie „preferencyjnej opcji zakupu” Yannicka Carrasco. Mimo że transfer Belga nie jest formalnie przesądzony, to jednak dziennikarze Mundo Deportivo i Sportu są przekonani, że zawodnik trafi w lecie na Camp Nou.

Barça nie podała, za ile będzie mogła zakupić Carrasco, ale początkowe doniesienia mediów wskazywały, że cena wyniesie około 20 milionów euro. Cristina Cubero z Mundo Deportivo wskazuje na kwotę 15 milionów euro i jest przekonana, że Barcelona sięgnie po reprezentanta Belgii. Zgodnie z jej informacjami Xavi ma być zachwycony Carrasco, a sam zawodnik powiedział już „tak” katalońskiemu klubowi.

Luis Miguelsanz ze Sportu też uważa, że decyzja została już podjęta, a także pisze, że operacja zyskała konsensus na poziomie sportowym i finansowym. Sztab szkoleniowy docenia umiejętności techniczne Carrasco, a także jego profil gracza potrafiącego rozszerzyć grę, co jest ważne w systemie Xaviego. Barça ma również dysponować pozytywnymi raportami nie tylko na temat piłkarskich cech zawodnika, ale i jego osobowości. Ważnym czynnikiem w Barcelonie są kwestie finansowe, ale 29-latek jest ponoć chętny na dostosowanie się do wymagań klubu. Carrasco miał być nawet gotów nalegać na Atlético, żeby wyraziło zgodę na jego odejście już w styczniu na zasadzie wypożyczenia, ale Barça ostatecznie postawiła na pokojowe rozstrzygnięcie operacji powiązanej z odejściem Depaya.

Mimo tych doniesień trudno być przekonanym, że transakcja na pewno zostanie zrealizowana. W obecnej sytuacji Barcelony zbyt dużą rolę odgrywają kwestie finansowe, żeby być pewnym, że jakikolwiek transfer za podobną kwotę może zostać przeprowadzony bez przeszkód, zwłaszcza że do lata wiele się może wydarzyć. Warto też zwrócić uwagę, że Carrasco na początku następnego sezonu przekroczy 30 lat, więc zasadność inwestowania w takiego zawodnika też może wątpliwa. Zwłaszcza że jego statystyki nie powalają. W tym sezonie Belg rozegrał 23 mecze, strzelił cztery gole i zaliczył dwie asysty. W poprzedniej kampanii w 44 spotkaniach zdobył sześć bramek i dorzucił siedem podań przy bramkach partnerów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

15 mln za bardzo dobrego rezerwowego jest naprawdę dobra ceną. Szczególnie porównując z Torresem który nie ma umiejętności na pierwszy skład a kosztował 55 mln. Jeśli trasfer doszedłby do skutku to należy sprzedać jednego skrzydklowego jak jeszcze są warci. Idealnie Torresa ale obawiam się że chętnych może zabraknąć
« Powrót do wszystkich komentarzy