Media: Sąd uznał, że Dani Alves pozostanie w areszcie, poważne oskarżenia wobec Brazylijczyka! [Aktualizacja 10:18]

Dariusz Maruszczak

20 stycznia 2023, 09:55

El Taquigrafo, El Periodico, COPE

103 komentarze

Fot. Getty Images

Jak poinformował dziennikarz Carlos Quiles z portalu El Taquigrafo, zajmującego się głównie sprawami sądowymi i policyjnymi, Dani Alves będzie dziś zeznawać w sprawie o molestowanie seksualne. Brazylijczyk jest już w Hiszpanii po oskarżeniu wysuniętym wobec niego w związku z wydarzeniami z końcówki ubiegłego roku.

Zgodnie z tymi doniesieniami Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości Katalonii potwierdził, że Alves jest oskarżony o przestępstwo przeciwko wolności seksualnej za rzekome dotykanie kobiety w miejscach intymnych, do którego miało dojść 30 grudnia w dyskotece Sutton w Barcelonie. Dziś rano były piłkarz Blaugrany ma udać się na komisariat, aby złożyć zeznanie w tej sprawie w charakterze zatrzymanego. Od Alvesa zostaną pobrane odciski palców i w jego sprawie będzie przestrzegany ten sam protokół co w przypadku innych zatrzymań. Później 39-latek zostanie przewieziony do sądu, gdzie złoży kolejne zeznania. Dopiero potem okaże się, czy wobec niego zostaną zastosowane jakieś środki zapobiegawcze. 

Quiles pisze również, że portal El Taquigrafo miał dostęp do obrazu z kamer monitoringu dyskoteki, dzięki czemu widać, jak Alves przyszedł z kolegą do lokalu o 2 w nocy. Półtorej godziny później grupa młodych kobiet dołącza się do nich, wszystko wygląda normalnie i trwa wspólna zabawa. O 4:22 jedna z nich wychodzi do toalety, a kilka sekund później Dani Alves też miał się tam udać. W łazienkach nie ma już kamer, więc nie wiadomo, co tam się stało, ale po 47 sekundach najpierw ona, a potem on wychodzą, dołączając do reszty. Po 10 minutach Brazylijczyk i jego kolega żegnają się z kobietami i wychodzą. Według dziennikarza rzekoma ofiara zaczęła płakać, a jej przyjaciółki ostrzegły pracowników dyskoteki o możliwej agresji. Po pewnym czasie do sądu trafiło doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Alvesa. Kobieta uważa, że 39-latek włożył jej rękę pod bieliznę.

Alves od początku utrzymuje, że jest niewinny i oddał się do dyspozycji policji, o czym świadczy jego przybycie do Hiszpanii, aby złożyć zeznania. "Przede wszystkim chciałbym to wszystko zdementować. Byłem tam, z innymi ludźmi, i dobrze się bawiłem. A kto mnie zna, ten wie, że kocham taniec. Tańczyłem i bawiłem się dobrze, nie naruszając przestrzeni innych ludzi. Wybierasz się do łazienki i nie musisz pytać, kto tam jest, żeby móc tam iść. Bardzo mi przykro, ale nie wiem, kim jest ta pani, jak ma na imię, nie znam jej, nigdy w życiu jej nie widziałem. Nigdy nie naruszyłem niczyjej przestrzeni osobistej. Jak mógłbym to zrobić? Nie, na litość boską. Dość już, ponieważ to wyrządza krzywdę, przede wszystkim moim bliskim" - tłumaczył Alves w programie "Y ahora Sonsoles" na kanale Antena3. 

Aktualizacja

11:12 Katalońscy dziennikarze z Cadena SER czy La Vanguardii potwierdzają, że Alves złożył zeznania na policji i został przewieziony do sądu, który zdecyduje o dalszym toku postępowania.

11:46 Jak podaje dziennik Ara, Alves podczas zeznań na policji zaprzeczył oskarżeniom dotyczącym molestowania. 

12:41 Alvesa wzięła w obronę jego żona Joana Sanz: „Wiem, kim jest mój mąż, wiem, jak go poznałam, wiem, że jest pełen szacunku, ponieważ nawet kiedy mnie nie znał, nie okazał mi braku szacunku. Wiele razy widziałam, jak kobiety zbliżają się do niego, mimo że był zajęty, są odważne, próbując czegoś z moim mężem na moich oczach. Jeśli robią to w mojej obecności, nie chcę sobie wyobrażać, co się dzieje, kiedy mnie nie ma". Na swoim Instagramie dodała też zdjęcie z Alvesem z podpisem "razem".

15:25 Jak podaje agencja prasowa EFE, prokuratura wnosi o tymczasowe zatrzymanie Alvesa w więzieniu bez możliwości wyjścia za kaucją. Sąd musi zdecydować, czy Brazylijczyk pozostanie w areszcie na czas rozstrzygnięcia sprawy.

15:35 Victor Navarro z COPE relacjonuje, że Alves złożył już zeznania przed sądem i zaprzeczył stawianym mu zarzutom.

17:47 Media podają, że sąd po wysłuchaniu zeznań zdecydował o umieszczeniu Alvesa w tymczasowym areszcie. Piłkarz nie będzie mógł odpowiadać z wolnej stopy i wyjść za kaucją.

18:35 El Periódico twierdzi, że dotarło do zeznań kobiety złożonych na policji i w sądzie. Szczegóły są bardzo drastyczne. W artykule katalońskiego dziennika czytamy, że po dołączeniu przez trzy kobiety do loży Alvesa w sali VIP, Brazylijczyk od razu zaczął z nimi flirtować i kleić się do nich. Później stanął za jedną z nich i zaczął mówił coś, czego nie rozumiała, zdaniem El Periódico prawdopodobnie dlatego, że używał języka portugalskiego. Następnie piłkarz miał rzekomo trzykrotnie złapać dziewczynę za rękę, przybliżając ją siłą do swojego krocza, mimo oporu. Następnie Alves wskazał na pewne drzwi i powiedział, żeby poszła za nim. Kobieta weszła, ale gdy zobaczyła, że za drzwiami jest łazienka, chciała wyjść. Twierdzi przy tym, że Alves jej to uniemożliwił. Następnie „usiadł na toalecie, podciągnął jej sukienkę, poprosił, żeby powiedziała, że jest jego „małą suką”, zmusił, by usiadła na nim, następnie pchnął na ziemię i zmusił do seksu oralnego, czemu aktywnie się opierała, uderzył ją, podniósł z ziemi i penetrował do wytrysku”. Potem miał jej powiedzieć, żeby poczekała, aż wyjdzie z toalety. Gdy kobieta wróciła do loży, została tylko jedna jej koleżanka. Będąc w szoku, powiedziała jej, że muszą wychodzić, ale po jakimś czasie wybuchnęła płaczem i sprawa wyszła na jaw. Kobieta przeszła potem badania medyczne w szpitalu. Według El Periódico raport medyczny ma przyznawać, że istnieją pewne obrażenia, które można porównać z szamotaniną.

Cała relacja nie wydaje się spójna, porównując ją z wcześniejszymi doniesieniami El Taquigrafo. Po pierwsze, informacje tego serwisu wskazywały, że pobyt w łazience, który nie został utrwalony w monitoringu, miał trwać zaledwie 47 sekund. Nie zgadza się też kolejność wejścia do toalety i wyjścia z niej, co miało zostać opisane na podstawie zapisu z kamer. Dotychczasowe doniesienia wskazywały również na to, że Alves jest oskarżony o to, że wsadzał kobiecie rękę pod bieliznę, a powyższe oskarżenia są znacznie poważniejsze. Trudno wytłumaczyć tę rozbieżność w rzekomych zeznaniach ofiary, więc jedno z tych mediów musi mieć złe informacje, a El Taquigrafo do tej pory celnie podawało przebieg zdarzeń związanych z zatrzymaniem i przesłuchaniem Brazylijczyka. Ponadto w tej sprawie niezrozumiałe jest to, że po takim zachowaniu Alvesa na początku kobieta zdecydowała się gdziekolwiek z nim udać. Doniesień El Periódico nie potwierdzają na razie inne media. Z drugiej strony sąd musiał mieć powody, aby zatrzymać Brazylijczyka w areszcie tymczasowym bez możliwości zwolnienia za kaucją. Nie możemy wykluczyć obecnie żadnej opcji, więc pozostaje poczekać z ferowaniem wyroków na postępowanie sądowe.

20:39 Klub Alvesa Pumas zapowiedział, że po tym, co się stało, podejmie działania i zastosuje sankcje zgodnie z umową z piłkarzem oraz regulaminem wewnętrznym.

20:52 Jak podaje Cadena SER, Alves został zatrzymany w areszcie ze względu na powagę zarzucanego mu przestępstwa i to, że śledczy zapewniają, że zeznania ofiary są wiarygodne.

22:24 Prezes Pumas poinformował o rozwiązaniu kontraktu Daniego Alvesa w związku z dzisiejszymi wydarzeniami.

21.01.2023

10:18 Jak podaje Marca, sąd podjął decyzję o zatrzymaniu Alvesa w areszcie ze względu na możliwość jego ucieczki. Ponadto Brazylia nie ma umowy ekstradycyjnej z Hiszpanią, co zwiększa ryzyko, że piłkarz schroniłby się w ojczyźnie. Alvesowi grozi od 4 do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Postawienie zarzutów to jedno, a wyrok skazujący to drugie. To czy rzeczywiście doszło do jakiegoś czynu niedozwolonego (molestowania, napaści, gwałtu lub innej czynności seksualnej) to ustali sąd.
Martwi mnie to z jaką łatwością ludzie rzucają oskarżenia. I jak wiele z nich okazuje się nieprawdziwych. A powodem tego są chęć zemsty i udowodnienia czegoś. W 10.2022 skazali 35-letnią Brytyjkę, za nieprawdziwe oskarżenie dwóch mężczyzn o gwalt.
Największymi ofiarami takich wyssanych z palca oskarżeń są rzeczywiste ofiary. Osoby, ktore przeżyły traumę, z ktorą bedą musiały mierzyć do końca życia. Osoby, które naprawdę doświadczyły przemocy seksualnej. Ile takich osób nie zgłosiło tego policji? Bo bały się, że nie zostaną potraktowane poważnie. Tak, to Ty musisz udowodnić komuś winę ( istnieje domniemanie niewinnosci), ale wielokrotne przesłuchiwanie, wręcz maglowanie ofiar gwałtu jest kolejną traumą dla takiej osoby.
Niestety mamy kulturę gwałtu. Ile razy padał tekst "po co piła alkohol", "po co ubierała krótką sukienkę", "po co wracała sama wieczorem do domu". Bo mogła. Bo żyjemy w wolnym kraju. Czy to oznacza, że nie możemy wyjść wieczorem do pubu na drinka ze znajomymi, ubrane w sukienkę i wrócić potem bezpiecznie taksówką do domu? Bo ktoś może nam zrobić krzywdę? Czyli po zmroku nie wolno kobiecie wychodzić samej, bo może zostac napadnięta?
Mam nadzieję, że sprawa szybko znajdzie swoje roztrzygniecie. Jeśli Dani Alves rzeczywiście dokonał przestępstwa zostanie ukarany i nie skrzywdzi kolejnych. Jeśli ta kobieta z nieznanych powodów kłamie również powinna zostać skazana m.in. za składanie fałszywych zeznań. To sprawia, że świat staje się coraz bardziej chory.

Straszny cyrk . Nic tam kupy się nie trzyma. Ja osobiście nie wierzę w winę Alvesa . Mam rodzinę w Hiszpanii i co nie co mi powiedzieli jakie zmiany zachodza w tym kraju . Jeśli chodzi akurat o ta sprawę, to w Hiszpanii w tej chwili prawo jest bardzo mocno przychylne kobietom . W skrócie wystarczy że kobiety wskażą mężczyznę który rzekomo ja zgwałcił czy molestował bez jakichś mocnych dowodów czy obdukcji to wymiar sprawiedliwości od razu bierze stronę kobiety i facet bardziej musi udowodnić swoją niewinność niż sąd mu winę . W sytuacji niejasnej , sąd tak jakby od razu wierzy kobiecie . Tak w skrócie jakoś niby tak teraz jest w Hiszpanii...

Przez 47 sekund Najman odklepałby 2 razy... Dużo mogło się stać w tym czasie :D

No więc Dani nakłonił ją żeby na nim usiadła, potem pobił, musiał zdjąć z niej i z siebie zdjąć bieliznę, spenetrował ją do wtrysku, następnie się ubrał, ona otrząsnęła się z szoku i ubrała i ponownie pojawili się w zasięgu kamer.... I to wszystko proszę państwa w 47sek....

Jak próbuje to sobie wyobrazić, to nie wiem czy w tym czasie ta laska by zdążyła założyć spowrotem gacie po tym co się stało, a tutaj całość miała tyle trwać. Śmierdzi na kilometr tą wersja zdarzeń

47 sekund i wszystkie czynności których miał dokonać, jak opisała to kobieta.
Mógłbym mieć moment zawahania i uwierzyć gdyby to był napalony nastolatek a nie 39 letni facet.

Ciekaw jestem ile osób, które teraz już go skazują, będzie po oddaleniu zarzutów pisało "zawsze wiedziałem, że on by tego nie zrobił"
Komentarz usunięty przez użytkownika

Ale mnie smiesza komentarze na tej stronie.
Nie wiecie czy sa dowody czy nie, poniewaz dowody nie sa dla was tylko dla sadu i prokuratury jak i obrony, a nie dla mediów. Jest nawet jak byk napisane w artykule ze byla obdukcja w szpitalu i ze sa slady szarpaniny.

Skoro sedzia uznal ze sprawa jest powazna i oskarzenia sa wiarygodne - stosujac areszt, to znaczy ze jednak jakies wiarygodne dowody sa. Alves by zaraz uciekl do brazylii i tyle by go widzieli.

To ze przypadkow falszywych oskarzen bylo wiele, nie znaczy ze nie ma szans zaistniec taka prawdziwa sytuacja. Dorosnijcie.

Wątpię w gwałt pewnie z jego pozycja w Barcelonie nie miałby problemu ze znalezieniem partnerki na skok w bok. P3wnie ktoś z kibiców lokalnych rywali chce narobić smrodu i zgarnąć odszkodowanie…

Jak się okaże, że jest niewinny, to czy dziewczyna nie poniesie żadnych konsekwencji tak jak w przypadku Mendyego, Neymara, Ronaldo i tysiąca innych oskarżonych bezpodstawnie?

Śmieszne jest to że puma zerwało z nim kontrakt . Jak się okaże że jest nie winny to na jego miejscu oskarżyłbym pumas haha i niech bulą
konto usunięte

To że potrafisz grać zajebiscie w piłkę nie oznacza że jesteś we wszystkim zajebisty. Po to jest sąd żeby to wyjaśnić i nie można już wydawać wyroku.

Nie ma żadnych twardych dowodów tylko jakieś przesłanki i niespójne zeznania i Dani trafia do aresztu... Przecież to jakieś nieporozumienie, a gdzie domniemanie niewinności? W obecnych czasach to wszyzstko jest postawione na głowie, nawet prawo karne. Mam nadzieję, że skończy się na skazaniu kobiety za fałszywe zeznania i wysokim odszkodowaniu za szkody wizerunkowe. Wydaje mi się, że karę powinien zapłacić również klub Pumas, bo od kiedy można sobie od tak, bezpodstawnie zerwać umowę z pracownikiem.

Jeden wielki FARMAZON.
Wypuscic chlopa z wieziena, przeciez to z daleka smierdzi..

Trzymaj się, Dani!

47 sekund? I tyle się w tym czasie działo,?
Ta historia brzmi bardzo mało wiarygodne.

Coś mi się wydaje że mogła mieć plan jak się dorobić kasy. Bo tu odszkodowanie nie będzie 10 tys euro a będzie kwotą szeciocyfrową.
A moze być odwrotnie że to ona jego chciała a on nie chciał bo to nie jego pierwszy przypadek jak jakaś kobitka sie rzuca na niego.
Czas pokaże prawdę...

Ta strona schodzi na psy ! Teraz będą relacje z dyskotek co robili komu racę w majtki wkładali byli piłkarze Barcelony

Na tą stronę wchodzą też dzieciaki, mający np. po 10 lat kibice Barcy. A tu są bardzo dorosłe treści. Redakcja popłynęła z falą detali. Szkoda.

To jest strona o FCB i jej sekcjach sportowych! Dyskutowanie i prowadzenie pseudoanaliz o tym, czy były gracz popełnił przestępstwo niezwiązane z jego profesją, jest daremne i nie powinno mieć miejsca na tej stronie. VeB!

Przypominam, że oskarżenia wobec Mendy'ego też miały być mocne a chłop został uniewinniony z 7 na 9 zarzutów. Reszta jest w trakcie.

Za pomówienie powinna być kara równomierna.

Masakra... i to wszystko w ciągu 47sek ? Wyszła normalnie z łazienki a dopiero później się popłakała? Gdyby faktycznie doszło do wyżej wymienionej brutalnej sytuacji to myślę że nogi by się jej paliły aby jak najszybciej stamtąd wyskoczyć w płaczu... dramat naprawdę dramat...

Jak dla mnie to trzeba coś zrobić z takimi sytuacjami.
Gdy jest słowo vs słowo to nie wiem chociaż jakiś dowód molestowania gwałtu (kamery, nagranie, świadkowie, ciuchy poszarpane, nasienie, zużyta gumka, ślady naskórka czy lini papilarnych, dowody w postaci sms przyznania do winy przez "gwałciciela" .
Jeśli wyżej wymienione dowody nie mają miejsca mimo, że jest słowo przeciwko słowu to bym po prostu nakładał grzywnę, pracę społeczne albo w cięższych(notorycznych wyłudzeniach) kary więzienia.

Rozumiem 2 strony medalu, że młode wykorzystywanee kobiety przez bogaczy, by nie bały iść na policję zeznawać, ale no nie oszukujmy się w 80% jest to wyłudzanie na piłkarzach(inne zawody jakoś mniej tego się słyszy).

Ogólnie faceci mają przejebane... bo 1 słowo takiej k...y i możesz iść do pierdla.... Natomiast wszystkie zgwałcone kobiety/ dzieci powinny dostawać takie odszkodowania by nigdy nie musiały pracować i by nawet nie tylko GWAŁCICIEL, ale i jego 2 pokolenia (o ile by miał dzieci) kolejne beda piętnowane jego czynem, co może go skłoni do zastanowienia się nad tym czy tak postąpić.
Pisząc to myślałem, żeby ucinać ptaki, ale to zbyt radykalne i w kwesti wyłudzeń, pomyłek nie miałoby sensu. Nie jestem po żadnej stronie barykady, ale wlaśnie przez takie SZ....Y potem naprawdę zgwałcone kobiety są POKRZYWDZONE, bo boją się, że ktoś pomyśli, że też chcą wyłudzić łatwo pieniadze... i to im przeszkadza jeszcze bardziej niż pomaga....

Choćby sprawa Neya, gdzie gdyby nie filmik z hotelu (z pokoju) to byłaby podobna sytuacja. Bedąc piłkarzem trzeba po prostu zawsze nagrywać takie sytuacje lub nie prowokować ich .

To nie dziwne jest że gość ma tyle kasy i jest sławny i ma tyle fanek które majtki przez głowę ściągały by na jego widok żeby mu dać. A on niby miałby kogoś molestować? To się w głowie nie mieści.
konto usunięte

Jak by się okazało że jest niewinny to chciałbym by Alves postawił cały świat na nogi i zrobił wszystko by ukarać wszystkich za te oszczerstwa

Trochę śmierdzi, jak z sytuacją Johnnego z Amber.

Coś mi się wydaje że niestety to prawda, ludziom od kasy bije na łeb i szukają coraz to nowych doświadczeń, ale z drugiej strony mało to razy wsadzalo się jakiejś na imprezie rękę albo ona w drugą stronę xD przecież na imprezach 95 procent lasek właśnie tego szuka

Jeśli okaże się że Alves jest niewinny to ta pani powinna mu zapłacić ogromne odszkodowanie, wkoncu Dani jest osobą publiczną jego wizerunek na tym ucierpiał,kontrakt z klubem zerwany itd. a jeśli jest winny to kastracja

Kolejna która się "niczego nie spodziewała" xD przewariatki są

"Prezes Pumas poinformował o rozwiązaniu kontraktu Daniego Alvesa w związku z dzisiejszymi wydarzeniami."
Dosłownie nic nie zostało jeszcze oficjalnie powiedziane ale już kontrakt rozwiązany. Tragedia.

Jestem zszokowany. Wszyscy tu wiedzą jak było. I sąd też się myli. Dziewczyna jest pazerna na kasę. Wyrok w internecie został wydany.

Ile zakład że ta pani wycofa oskarżenia w zamian za „ugodę”?

Nowa moda: "na gwiazdora"

47 sekund-sprinter z Daniego xD Te oskarżenia wydają się zalatywać grubą ściemą.

Co za cyrk. Brzmi to może dość abstrakcyjnie ale jeśli ktoś by mnie tak próbował urobić na kase to poświęciłbym drugie tyle żeby ta osoba mnie na zawsze zapamiętała. Dani powinien opłacić ludzi, którzy dzień w dzień będa pukali do jej drzwi i pytali po co to robi

Ja rozumiem że można kogoś zgwałcić bijąc przedtem dotkliwie tak że ofiara już nie może się bronić ale gwałt oralny? Przecież to absurd… powinien mieć w takim razie pogryzionego wacka

Skoro nagrania z kamer są znane i sprzeczne z zeznaniami to areszt jest jak najbardziej słuszny - ta pani powinna bez wątpienia trafić do aresztu za składanie fałszywych zeznań.

Jeżeli rzeczywiście jest niewinny to ta laska powinna iść siedzieć dokładnie na tyle na ile poszedłby siedzieć Alves + zadośćuczynienie rodzinie i samemu Daniemu.
Mam nadzieję że skończy się to pomyślnie dla niego. Dość mam chorych psychicznie pustych lasek które chcą wyłudzić pieniądze.

Laska, która jest rzekomo nachalnie obmacywana godzi się później iść do kibla... Ona oczekiwała oświadczyn w tym kiblu czy co? Ona jest większą psychopatką niż Alves napastnikiem seksualnym i to Alves powinien się cieszyć, że przeżył :P ...

Kolejna chce zarobić parę groszy i zaistnieć na chwilę.
Pozdrowienia do więzienia

" Następnie Alves wskazał na pewne drzwi i powiedział, żeby poszła za nim. Kobieta weszła, ale gdy zobaczyła, że za drzwiami jest łazienka, chciała wyjść. "

AHA IKSDE
Pani myślała że za drzwiami łazienki jest Narnia a tam była tylko łazienka...
Alves ją oszukał. Musi siedzieć.

Szukają bogatych, przysiadają się same, godzą się na zbliżenie, a później z górki - oskarżenie i płacz w tv później sława i pieniądze … jak dobrze ze Ania Lewego krótko trzyma :)

Odciski palców zbierają. Ciekawe, czy będą szukać potwierdzenia ich zgodności w majtkach tejże pani?

Mam nadzieję, że w końcu skończy się ta moda na oskarżanie o molestowanie i wprowadzą kary za fałszywe oskarżenia takie same jakie groziły "sprawcy" molestowania.

Kobieta: Spośród nas 5 tylko Monika nie była molestowana.
Policjant: Dlaczego?
Kobieta: Nie chciała.

Kobieta: on mnie molestował!
Policja: ok, wierzymy pani.
Mężczyzna: nie molestowałem jej.
Policja: lol nie wierzymy ci.
konto usunięte

Jako swiezak na bajere podklepujesz do mnie. Roman Ci powie co i jak. To kojo jest Twoje.

„Przyszły do ciebie pożyczyć sól, ale ty nie miałeś i zaproponowałeś coś innego. One nie chciały, ale byłeś nieugięty. Odurzyłeś je narkotykami i wykorzystałeś. Tak było? No, pytam się, tak było?”
„Nic na mnie nie macie.” :D

Czy tak było?
Nie wiem, nie dowiemy się. Pewnie nie. W 47 strasznie ją namolestował i jak gdyby nigdy nic się odlał i wyszedł z kibla........ gość, który pewnie może skinąć i jakby chciał to przespać się z którą by tylko nie chciał ;)
Ale przerażające jest, jak łatwo jest kogoś oskarżyć.
To jest giga problem - z jednej strony nie można za bardzo karać zgłaszającego w przypadku braku dowodów, bo jednak jakieś tam domniemanie mówienia prawdy musi być (żeby ludzie zgłaszali faktycznie jak coś złego się dzieje a nie bali się, że nie mają dowodów poza swoim słowem)... Z II strony jak przejebane mają celebryci, którzy wiadomo, że są majętni i nawet dla jakichś ugód czy odszkodowań ludzie są w stanie zrobić tonę kurestwa i nakłamać na 20 sposobów, żeby ich o coś oskarżyć i żeby to uszło płazem....