Media: Wstępne porozumienie Barcelony z Atlético ws. Memphisa Depaya! [Aktualizacja 20:18]

Dariusz Maruszczak

18 stycznia 2023, 16:44

Relevo, Sport, MD

136 komentarzy

Fot. Getty Images

Memphis Depay nie stawił się dziś na treningu Barcelony i w ogóle nie przyjechał do Ciutat Esportiva bez powiadomienia o tym klubu. Media spekulują, że Holender próbuje w ten sposób wymusić wyrażenie przez Blaugranę zgody na odejście do Atlético.

Ostatnie doniesienia wskazywały, że stronom nie będzie łatwo dojść do porozumienia, ponieważ Barça chce transferu gotówkowego lub wymiany za Yannicka Carrasco, a Rojiblancos nie zamierzają zgodzić się na odejście reprezentanta Belgii. Pytany o sytuację Depaya Xavi powiedział na konferencji prasowej, że nic nie wie na ten temat, ale zamierza z nim dziś porozmawiać. Tymczasem okazuje się, że napastnik nawet nie przyjechał do Ciutat Esportiva, a zdaniem Gerarda Romero nie powiadomił klubu o swojej absencji, a więc wyraźnie postanowił się zbuntować, aby wywrzeć presję na Barcelonie, żeby wyraziła zgodę na transfer. 

Nieco inne informacje przedstawiają dziennikarze Relevo. Według nich Barça nie ocenia działania Depaya jako aktu buntu, ponieważ klub jest bardzo blisko sfinalizowania transferu z Atlético. Coraz więcej mediów uderza w podobne tony, a Barcelona ma zarobić na napastniku około 3-5 miliona euro. Początkowo Katalończycy oczekiwali za Depaya 7 milionów, więc wygląda na to, że klub z Madrytu znów zdoła pozyskać napastnika Blaugrany w ramach sporej promocji.

Aktualizacja

16:49 Toni Juanmarti z Relevo podaje, że w operacji będą też zmienne, zgodnie z którymi cena transferu Depaya może przekroczyć 4 miliony euro.

17:02 Juanmarti pisze o wstępnym porozumieniu Barcelony i Atlético. Do ustalenia pozostają tylko szczegóły.

17:06 RAC1 i Catalunya Radio donoszą, że Depay nie trenował dziś za zgodą klubu.

17:07 Jak podaje Alejandro Segura z Radio Marca, ponieważ Barça jest na minusie w zakresie Finansowego Fair Play, będzie mogła wydać na nowego piłkarza jedynie 40% z przychodu uzyskanego z transferu Depaya.

17:27 Kwestia odejścia Depaya już teraz zdezorientowała Xaviego. Trener liczył na ewentualne odejście napastnika dopiero po 29 stycznia ze względu na zawieszenie Lewandowskiego i Ferrana Torresa.

17:41 Według mediów Depay ma podpisać dwuletni kontrakt z Atlético. Transfer wydaje się przesądzony, bo Holender nie znalazł się na liście piłkarzy powołanych na mecz z Ceutą.

19:12 Jak podaje Fabrizio Romano, uzgodniono już transfer, który będzie opiewał na 3-4 miliony euro. Depay ma wkrótce wyruszyć do Madrytu na badania medyczne i podpisać kontrakt do czerwca 2025 roku. Padło już słynne "here we go".

19:24 Toni Juanmarti informuje, że Barcelona i Atlético rozpoczęły negocjacje ws. transferu Carrasco w kontekście następnego sezonu. Barça prosiła o wycenę gracza, którego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, i ma już oferty angielskich klubów.

20:15 Marca pisze, że Depay zrezygnował z przysługujących mu 15% z transferu, aby móc trafić do Atlético. Wstępny plan jest taki, żeby Holender przeszedł jutro badania medyczne w zespole Rojiblancos.

20:18 Według Adrii Albetsa (Cadena SER) odejście Depaya sprawi, że Barcelona będzie mogła zarejestrować Gaviego do pierwszego zespołu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jakiekolwiek pieniądze zawsze lepsze niż Depay siedzący na trybunach i zgarniający wypłatę. Jedynym rozwiązaniem byłoby dać mu pograć u nas złym graczem to on nie jest.

@Krzyszt8f_xd no sęk w tym, że dobrym też nie.
« Powrót do wszystkich komentarzy