Szokujące oferty z Arabii Saudyjskiej dla Leo Messiego

Dariusz Maruszczak

14 stycznia 2023, 10:30

Sport, Marca, Cuatro

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Przyszłość Leo Messiego nadal nie jest ostatecznie zamknięta, a tymczasem pojawiają się kolejne informacje o klubach zainteresowanych mistrzem świata, tym razem z dość nietypowego kierunku. Zgodnie z doniesieniami arabskich mediów drużyny z Arabii Saudyjskiej są gotowe zapłacić Argentyńczykowi ogromne pieniądze, aby przekonać go do przeniesienia się na Bliski Wschód.

Pojawienie się Cristiano Ronaldo w Al-Nassr zatrzęsło rynkiem w Arabii Saudyjskiej. Konkurenci tej ekipy pozazdrościli jej sukcesu na polu transferowym i zarzucili sieci na jeszcze grubszą rybę. Lokalne media podają, że Al-Hilal i Al-Ittihad są bardzo zdeterminowane, aby pozyskać samego Leo Messiego. Oferty dla Argentyńczyka mają wynosić około 350 milionów euro rocznie (kwota prawdopodobnie w brutto), a więc jeszcze więcej niż w przypadku Portugalczyka. Doniesienia wskazują, że te kluby zwróciły się nawet o pomoc do rządu, aby złożyć tego typu propozycję. Oba nie mogą obecnie przeprowadzać transferów ze względu na sankcje FIFA i dlatego nie były w stanie wcześniej rywalizować o sprowadzenie Ronaldo. Ściągnięcie Messiego byłoby następnym krokiem ekspansji futbolu z Arabii Saudyjskiej, która aspiruje do organizacji kolejnych mistrzostw świata.

Kontrakt Messiego z PSG cały czas nie został przedłużony, ale media są dość zgodne, że osiągnięto już wstępne porozumienie ws. kontynuowania współpracy. Fundamenty zostały więc położone i zobaczymy, na ile wpłyną na to szokujące oferty z Arabii Saudyjskiej. Być może PSG będzie musiało poprawić swoją propozycję dla Messiego, który w obecnym klubie ma zarabiać „zaledwie” około 30 milionów euro netto. Nawet ta kwota wydaje się całkowicie oderwana od rzeczywistości Barcelony, co dobrze pokazuje, jak nikłe były i są szanse na powrót Argentyńczyka na Camp Nou w najbliższym czasie.

Wydaje się, że Messi nie pójdzie jednak za większymi pieniędzmi i będzie chciał jeszcze walczyć o najwyższe cele z PSG, zwłaszcza po zdobyciu mistrzostwa świata i potwierdzeniu swojego prymatu w futbolu. Doniesienia o sytuacji finansowej paryżan są alarmujące, ponieważ audyt KPMG wskazuje, że klub m.in. w wyniku rozdętego budżetu płacowego zaliczy straty na poziomie 369 milionów euro, ale zabezpieczenie ze strony katarskiego właściciela i UEFA może zapewniać klubowi komfortowe funkcjonowanie, a prezesowi Al-Khelaifiemu dalej pozwalać na snucie idealistycznych wizji praworządności.

Interesujące będzie za to, gdzie Messi będzie chciał zakończyć karierę. Do tej pory mówiło się raczej o Interze Miami, ale kluby z Arabii Saudyjskiej mogą się nie poddać, nawet jeśli teraz nie uda im się pozyskać 35-latek. Gdzieś w tle cały czas będzie zapewne przewijać się też temat ewentualnego powrotu do Barcelony na pożegnalny sezon, ale musi jeszcze minąć sporo czasu, zanim będzie to możliwe. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Już nic mnie nie szokuje u Arabósów
« Powrót do wszystkich komentarzy