Media: Atlético negocjuje z Barceloną wypożyczenie Memphisa Depaya!

Mateusz Doniec

10 stycznia 2023, 16:01

SER, Fabrizio Romano

119 komentarzy

Fot. Getty Images

Manu Carreño z Cadena SER oraz Fabrizio Romano informują, że Atlético zgłosiło się do Barcelony, prosząc o półroczne wypożyczenie Memphisa Depaya. Holender ma zastąpić na Metropolitano João Felixa, który z kolei odchodzi na sześciomiesięczne wypożyczenie do Chelsea.

Jak informuje dziennikarz Cadena SER Manu Carreño Atlético Madryt wybrało już następcę João Felixa, który odchodzi na wypożyczenie do Chelsea. Jest nim napastnik FC Barcelony Memphis Depay. Atlético ma już według dziennikarza negocjować z Barçą warunki wypożyczenia Holendra do końca sezonu, a między klubami panuje jego zdaniem dobre nastawienie. Warto też przypomnieć, że w czerwcu 2023 roku wygasa umowa wiążąca Memphisa z Barceloną.

Fabrizio Romano ma nieco inną wersję wydarzeń: Atlético na razie zapytało Barcelonę o Memphisa, a w tym tygodniu odbędą się negocjacje. Zaplanowano już kontakty, podczas których przedstawiona ma zostać pierwsza propozycja włodarzy Los Colchoneros. Włoski dziennikarz zaznacza, że Holender jest jednym z kilku nazwisk, którym przygląda się madrycki klub.

Po przyspieszeniu negocjacji w ostatnich dniach João Felix, który jest już w Londynie, zostanie wkrótce oficjalnie wypożyczony do Chelsea na pół roku bez opcji wykupu. The Blues przejmą całość pensji Portugalczyka, dzięki czemu Atléti zaoszczędzi w ciągu najbliższych sześciu miesięcy około 20 milionów euro.

Nie wiadomo jak na razie, czy Atlético przejmie z kolei całość wynagrodzenia Memphisa, ale Manu Carreño twierdzi, że jest to operacja, która bardzo pasuje Barcelonie. Memphis zagrał w tym sezonie tylko cztery mecze w barwach Barçy, zdobywając tylko jedną bramkę. Xavi nie liczy na Holendra, stawiając przed nim pozostałych napastników, nawet wobec zawieszenia Roberta Lewandowskiego.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Memphis może stać się zatem kolejnym napastnikiem po Davidzie Villi i Luisie Suárezie, którego Barcelona odda za bezcen do Atlético. Choć co do jakości i dokonań Hiszpana i Urugwajczyka w klubie z Katalonii nie ma porównania, to Barça ma w ich osobach przeztrogi przed oddawaniem ligowemu rywalowi swoich zawodników.

Aktualizacja

16:45 Fabrizio Romano: Atlético jest przekonane, że przekona Memphisa, ale kluczowe będą rozmowy z Barceloną na temat formuły operacji. Rozmowy między klubami odbędą się już w tym tygodniu. Memphis nie jest jedyną opcją dla Atléti.

17:20 Matteo Moretto (Relevo): Oprócz Memphisa Depaya, który jest priorytetem, Atlético rozważa  też sprowadzenie m.in. Lucasa Boye, Andre Silvy, Ezequiela Avilę, Borję Iglesiasa czy Vítora Manuela Carvalho "Vitinhę".

18:15 Sport: Barcelona nie pozwoli odejść Memphisowi przed meczem z Gironą 29 stycznia. To ostatnie spotkanie, które obejmuje zawieszenie Roberta Lewandowskiego w LaLidze.

21:40 Sport: Barça zaakceptuje odejście Memphisa do Atlético tylko w przypadku, gdy będzie miała z tego jakąś korzyść finansową. Blaugrana wolałaby, aby Holender podpisał z Atléti umowę na dłużej niż pół roku, aby móc zapewnić sobie procent z przyszłej jego sprzedaży. Otoczenie napastnika nie ma co do tego przekonania, ponieważ w czerwcu 28-latek będzie mógł podpisac kontrakt z dowolnym klubem, zgarniając bonus. Dobre relacje między klubami oraz fakt, że zawodnik nie miałby nic przeciwko takiemu ruchowi, sprzyjają operacji, lecz Xavi nie chce, aby ktokolwiek z obecnej kadry odchodził.

Ankieta

Czy zgodziłbyś/zgodziłabyś się na półroczne wypożyczenie Memphisa Depaya do Atletico?

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po ostatniej akcji z Griezmannem z ich strony proponuję nie zostać im dłużnym i zrobić taki myk: zgodzić się na wypożyczenie i potem w ostatniej chwili zmienić zdanie xD
« Powrót do wszystkich komentarzy