Pedri: Xavi ma sporą zasługę przy bramce na 1:0

Mateusz Doniec

9 stycznia 2023, 00:25

DAZN

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Pedri wypowiedział się po zwycięstwie 1:0 nad Atlético dla stacji DAZN na temat spotkania. 20-latek przyznał, że Xavi, który nalegał, aby częściej atakował pole karne, ma swoją zasługę przy bramce na 1:0.

DAZN: Co powiesz o tej twojej akcji, która zakończyła się golem?

Pedri: Gdy przyjąłem piłkę, zobaczyłem, że mam przed sobą sporo przestrzeni. Zdecydowałem się ruszyć do przodu, aby podać Gaviemu w momencie, gdy podejdzie do mnie przeciwnik. Gavi zastawił się ciałem i wystawił piłkę na strzał.

[Pytanie od Davida Villi] Lepiej się czujesz, gdy jesteś ustawiony wyżej tak jak dzisiaj?

Xavi zawsze mi mówi, abym dużo częściej wchodził w pole karne, próbował grać jeden na jeden, abym strzelał… Czuję się bardzo komfortowo, pomagając drużynie w ten sposób. Xavi ma sporą zasługę przy tej bramce.

[Pytanie od Juana Carlosa Unzué] Czy masz poczucie, że w ustawieniu 3-4-3 tak jak dzisiaj jesteś bliżej pola karnego niż w systemie 4-3-3?

Tak, jestem ustawiony wyżej, dużo bliżej pola karnego. Łatwiej jest z tej strefy stwarzać okazje. To nam dziś wyszło dobrze.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Xavi ma jeszcze większy udział przy tym, że Barca nie istniała od 20 tej minuty meczu.

Ludzie nie zwracają uwagi na detale, patrzą na statystyki i oceniają, ale prawda jest taka że w meczu z Atletico Pedri wykonanł gigantyczną pracę, której nie odzwierciedlają podstawowe statystyki - zasuwał od pola karnego do pola karnego, były momenty że asekurował w zależności od wydarzeń boiskowych Busiego, de Jonga i Gaviego, a do tego starał się wspierać ofensywnie zespół.
Był po prostu wszędzie, a ostatnie 20 minut to właściwie biegał na autopilocie - gdy każdy możliwy pomocnik był zmieniany przez Xaviego to on do ostatniego gwizdka zasuwał, a potem "padł".
Mecz z Atletico pokazał charakter kilku piłkarzy i zdecydowanie Pedri jest jednym z nich. Mecz pokazał również jaka przepaść jest w przygotowaniu fizycznym pomocników pomiędzy Atletico, a Barceloną - to nie jest tak że linia pomocy zespołu z Madrytu jest tak genialna że zamknęła nas na własnej połowie - warto zauważyć że Busi, de Jong czy Gavi bardzo mocno odstawali pod względem przygotowania - niejednokrotnie byli ocężali, spóźnieni, nie zbierali drugich piłek, przegrywali kluczowe pojedynki z perspektywy utrzymania się przy piłce przez zespół. Z jednej strony to źle, ale z drugiej to prognostyk że może być zdecydowanie lepiej i ich forma może rosnąć.
Szacun dla Pedriego za walkę i wielkie poświęcenie w tym meczu, dla mnie był najlepszym pomocnikiem w tym meczu, a te całowanie tyłka Xaviego to chyba przez euforię że dojechali do końca z prowadzeniem.

Oby więcej, oby częściej, oby odważniej. Pedri gra na zaciągniętym hamulcu i ostatnio w ogóle nie wykorzystuje potencjału.

dobrze że czawi powiedział arałcho gdzie ma biec żeby z linii wybić piłkie

Xavi ma spory udział przy bramce? Zaraz Pedri przestanie być ulubieńcem połowy użytkowników za herezje ;p przecież Xavi już jest do zwolnienia ;p