Ansu Fati: To nie tak, że my nie chcemy strzelać goli

Mateusz Doniec

6 stycznia 2023, 09:30

GOL

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Ansu Fati oraz Marc-André ter Stegen udzielili krótkich wypowiedzi dla kanału GOL przed meczem z Atlético Madryt. 20-latek skomentował dyspozycję napastników oraz konieczność zastąpienia Roberta Lewandowskiego, a niemiecki bramkarz wypowiedział się m.in na temat swojej nowej roli czwartego kapitana.

Ansu Fati: Musimy się poprawić. My, napastnicy, musimy na takim poziomie dawać z siebie więcej. Jesteśmy tego świadomi. Przecież to nie tak, że nie chcemy strzelać goli (śmiech). W każdym meczu staramy się dawać z siebie to co najlepsze. Jestem pewny z pracą to wszystko przyjdzie.

- Środkowy napastnik? Trener decyduje. To wielka szkoda, że nie będzie z nami Lewandowskiego, ale mamy wielu napastników, którzy mogą zagrać w tej roli. Musimy być przygotowani na to, na co zdecyduje się trener.

- Wszystkie puchary są ważne. Postaramy się wygrać je wszystkie, ale przede wszystkim LaLigę, bo nie wygraliśmy jej od trzech lat. Mamy szansę, aby pozostać nadal na szczycie tabeli. Teraz gramy z Atlético Madryt i damy z siebie wszystko.

Ter Stegen: "Czwarty kapitan? Nie jestem jeszcze wcale taki stary!"

Ter Stegen: W zeszłym sezonie nie rywalizowaliśmy na odpowiednim poziomie, ale w drugiej fazie sezonu było już dużo lepiej. Cel na mecz z Atlético jest taki sam jak zawsze: rywalizować i postarać się o zdobycie trzech punktów.

- Brak Lewandowskiego? Mamy wielkich piłkarzy, którzy mogą go zastąpić. Może nie w 100%, bo trudno zastąpić takiego zawodnika jak Lewandowski, ale mamy świetną kadrę i musimy wierzyć w piłkarzy. Jestem bardzo spokojny, bo mamy wielu zawodników, którzy mogą zrobić różnicę.

- Czwarty kapitan? Nie jestem jeszcze wcale taki stary, więc tym bardziej bardzo miło, że mnie wybrano. Dla mnie to wielki zaszczyt móc reprezentować klub w ten sposób, ale już wiele razy mówiłem, że w szatni my wszyscy po odejściu Gerarda Piqué musimy wykonać krok naprzód pod wieloma względami: zarówno pod kątem osobistym, jak i sportowym. Musimy zapełnić tę lukę tak jak należy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gole strzelają ale problemem jest ile ich tracą

Liczę, że Ansu wróci do formy sprzed kontuzji. Miejmy nadzieję, że ostatnio strzelony gol da mu trochę pewności siebie i będzie coraz to lepiej.

Ansu, to nie tak że wy potraficie strzelać gole. Do roboty, bo ta nieskuteczność to już trwa od lat, potem jedna kontra rywali i po meczu, a teraz to zakrawa już o piłkę amatorską, albo polską ligę.

Myślałem, ze celem Barcy jest gra utrzymanie jak najdłużej przy piłce, a tu taka rewolucja i mają strzelać gole.
konto usunięte

Przynajmniej wyjasnil :)
Czyli to nie wina nastawienia. Chca strzelac gole i maja nawet przyzwolenie od Xaviego.
To bardzo budujace.

Przyszłość nie wygląda najlepiej dla tego klubu, gdy stawia się na takiego gracza jak Fati. Miał być rewelacją, nową 10tką po Messim.
Okazał się mega przeciętnym grajkiem z czasami jedynie dobrymi momentami, które trafiają mu się raz na 10 gier.

Jaja to jest głupota z tym 4 czy 5 kapitanem xd

Kapitan jest jeden, ma zastępcę i to tyle.