Ansu Fati: To nie tak, że my nie chcemy strzelać goli

Mateusz Doniec

6 stycznia 2023, 09:30

GOL

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Ansu Fati oraz Marc-André ter Stegen udzielili krótkich wypowiedzi dla kanału GOL przed meczem z Atlético Madryt. 20-latek skomentował dyspozycję napastników oraz konieczność zastąpienia Roberta Lewandowskiego, a niemiecki bramkarz wypowiedział się m.in na temat swojej nowej roli czwartego kapitana.

Ansu Fati: Musimy się poprawić. My, napastnicy, musimy na takim poziomie dawać z siebie więcej. Jesteśmy tego świadomi. Przecież to nie tak, że nie chcemy strzelać goli (śmiech). W każdym meczu staramy się dawać z siebie to co najlepsze. Jestem pewny z pracą to wszystko przyjdzie.

- Środkowy napastnik? Trener decyduje. To wielka szkoda, że nie będzie z nami Lewandowskiego, ale mamy wielu napastników, którzy mogą zagrać w tej roli. Musimy być przygotowani na to, na co zdecyduje się trener.

- Wszystkie puchary są ważne. Postaramy się wygrać je wszystkie, ale przede wszystkim LaLigę, bo nie wygraliśmy jej od trzech lat. Mamy szansę, aby pozostać nadal na szczycie tabeli. Teraz gramy z Atlético Madryt i damy z siebie wszystko.

Ter Stegen: "Czwarty kapitan? Nie jestem jeszcze wcale taki stary!"

Ter Stegen: W zeszłym sezonie nie rywalizowaliśmy na odpowiednim poziomie, ale w drugiej fazie sezonu było już dużo lepiej. Cel na mecz z Atlético jest taki sam jak zawsze: rywalizować i postarać się o zdobycie trzech punktów.

- Brak Lewandowskiego? Mamy wielkich piłkarzy, którzy mogą go zastąpić. Może nie w 100%, bo trudno zastąpić takiego zawodnika jak Lewandowski, ale mamy świetną kadrę i musimy wierzyć w piłkarzy. Jestem bardzo spokojny, bo mamy wielu zawodników, którzy mogą zrobić różnicę.

- Czwarty kapitan? Nie jestem jeszcze wcale taki stary, więc tym bardziej bardzo miło, że mnie wybrano. Dla mnie to wielki zaszczyt móc reprezentować klub w ten sposób, ale już wiele razy mówiłem, że w szatni my wszyscy po odejściu Gerarda Piqué musimy wykonać krok naprzód pod wieloma względami: zarówno pod kątem osobistym, jak i sportowym. Musimy zapełnić tę lukę tak jak należy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jaja to jest głupota z tym 4 czy 5 kapitanem xd

Kapitan jest jeden, ma zastępcę i to tyle.

@MESSIah16 a jak dwóch wypadnie przez kontuzje albo kartki to kto będzie kapitanem ? Matka Boska ?

@xavi890 Taki czwarty to i tak pełni funkcję raz na rok, więc obojętnie kto.

@waletpl biorąc pod uwagę formę naszych pozostałych kapitanów to ja bym się nie zdziwił jakby Ter Stegen jednak częściej pełnił tą funkcję

@MESSIah16 To świetnie, tylko ten aktualny drugi kapitan, niby pierwszy w kolejności zastępca, ma akurat najmniejsze szanse na grę. ;)

@xavi890 Wiesz, z 90% drużyn poza Hiszpanią nie ma wyznaczonych czterech kapitanów i jednak kogoś tam wskazują w razie potrzeby. To bardziej miejscowy zwyczaj.

@MESSIah16 Tak sobie tam wymyślili, co nam do tego? Gdzie indziej są rady drużyny czy inne wynalazki, w Hiszpanii czterech kapitanów, czy to wpływa jakoś na grę? Nie sądzę.

@MESSIah16 to nie jaja tylko inaczej nazwana „rada drużyny”, są to ludzie wyznaczeni do rozmów z trenerem czy zarządem w imieniu zawodnikow, normalna sprawa w każdej ekipie
« Powrót do wszystkich komentarzy