Oceniamy zawodników Barcelony po półfinałach mistrzostw świata w Katarze

Piotr Guziński

17 grudnia 2022, 21:00

2 komentarze

Fot. Getty Images

Półfinały mistrzostw świata dobiegły końca, a wraz z nimi kolejny raz możemy ocenić poczynania zawodników Barcelony. W grze o zwycięstwo na turnieju pozostało zaledwie dwóch piłkarzy Blaugrany. Jak w pojedynku z Marokiem spisali się Ousmane Dembélé i Jules Koundé? 

Francja vs. Maroko:

Ousmane Dembélé: Dość cichy występ w ofensywnie, bowiem Ousmane nie zanotował udanego dośrodkowania, tym razem nie otrzymywał aż tak często futbolówki i nie popisał się również kluczowym podaniem. Jego rola ograniczała się głównie do zabezpieczenia prawej strony i ponownie można go chwalić za pracę dla drużyny, o której mówił w niedawnym wywiadzie i notowanie interwencji w defensywie. Niewątpliwie dyscyplina taktyczna, inteligencja i asekuracja są bardzo ważne dla Deschampsa i sprawia, że Dembélé ma mocną pozycję w zespole Francji. W ostatnich dwóch pojedynkach zaliczył sześć bezpośrednich odbiorów, to bardzo dobry wynik dla skrzydłowego Barcelony. Ocena: 6.

Jules Koundé: Śmiało można napisać, że Jules jest jednym z najlepszych Francuzów na trwających mistrzostwach świata. Pomimo tego, że zbyt często nie podłącza się pod ofensywne szarże, to w aspekcie defensywnym nie można mu zbyt wiele zarzucić. Kolejny raz notował odbiory, blokował podania w szesnastkę, przerywał ataki i ponownie zatrzymał strzał zmierzający do siatki, wybijając piłkę niemal z linii bramkowej. Dobry w grze na jeden kontakt i przy wychodzeniu spod pressingu, a także rozciąganiu gry długimi podaniami. Dobre zawody. Ocena: 7.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Niewątpliwie dyscyplina taktyczna, inteligencja i asekuracja są bardzo ważne dla Deschampsa i sprawia, że Dembélé ma mocną pozycję w zespole Francji"

W finale, ogrywany jak dziecko przez starszego pana, sprawił Argentynie prezent w postaci rzutu karnego. Wreszcie pan trener miał dość jego "asekuracji" oraz boiskowej inteligencji i przed zakończeniem pierwszej połowy wywalił go z boiska.
Jestem ciekaw ile teraz wynosiłaby jego wartość gdyby Barcelona zachciała sprzedać tego geniusza futbolu.

Ousmane Dembélé - teoretycznie napastnik, praktycznie obrońca.
Po jego zejściu z boiska gra w ataku reprezentacji Francji zdecydowanie się poprawiła a obrona nie ucierpiała. Więc w zasadzie jego pobyt na boisku był od początku nieporozumieniem.