Sport: Iñaki Peña przedłuży kontrakt z Barceloną w przyszłym tygodniu

Krystian Cichocki

17 grudnia 2022, 10:20

Mundo Deportivo

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Iñaki Peña jest o krok od przedłużenia kontraktu z FC Barceloną. Zarówno sztab trenerski, jak i zarząd klubu są bardzo zadowoleni z pracy wykonywanej przez rezerwowego bramkarza. Hiszpan tego lata wrócił do Barçy po okresie wypożyczenia w Galatasaray.

Jak pisze Mundo Deportivo, choć Ter Stegen jest na ten moment niekwestionowanym bramkarzem FC Barcelony, od początku sezonu priorytetem klubu z Katalonii było przedłużenie kontraktu z Iñakim Peñą, którego obecna umowa wygasa 30 czerwca. Po tym, jak na początku sezonu zarówno Blaugrana, jak i sam zawodnik wykazali chęć kontynuowania współpracy, w ostatnich tygodniach negocjacje między obiema stronami nasiliły się. Według hiszpańskiego dziennika nowy kontrakt rezerwowego bramkarz ma obowiązywać przez kolejne trzy sezony, czyli do czerwca 2026 roku.

Hiszpański golkiper pochodzący z Alicante w poprzednim sezonie grał na wypożyczeniu w Galatasaray. Peña wystąpił w obu spotkaniach przeciwko FC Barcelonie, która mierzyła się z tureckim klubem w 1/8 finału Ligi Europy, a Hiszpan pokazał się z bardzo dobrej strony w obu meczach.

Iñaki Peña, który 2 marca skończy 24 lata, jest postrzegany przez Barcelonę jako bramkarz z potencjałem do przejęcia roli Ter Stegena w przyszłości. Po dołączeniu do La Masii w wieku 13 lat i pomimo tego, że zawodnik z Alicante otrzymywał oferty od innych klubów, które pozwoliłby mu grać więcej minut, Iñaki Peña postanowił kontynuować swoją karierę w Barcelonie.

Negocjując przedłużenie umowy z rezerwowym bramkarzem, Duma Katalonii bierze pod uwagę również kwestię Finansowego Fair Play, które ustaliła LaLiga, aby Peña mógł zostać włączony do pierwszej drużyny (obecnie nosi numer 26). W podobnej sytuacji jest Gavi, którego umowa została już przedłużona, ale wciąż nosi numer 30.

REKLAMA

Poleć artykuł