Oficjalnie: FC Barcelona i WhiteBIT podpisują globalną umowę sponorską

Mateusz Doniec

13 grudnia 2022, 09:50

FCBarcelona.en

13 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała oficjalnie, że podpisała globalną umowę sponsorską z firmą kryptowalutową WhiteBIT. W ramach tego partnerstwa FC Barcelona i WhiteBIT planują wdrożyć szereg wspólnych działań online i offline, a logo firmy ma pojawić się na ekranach na Spotify Camp Nou.

Oficjalny komunikat klubu:

FC Barcelona i WhiteBIT podpisały nową globalną umowę partnerską, w ramach której platforma stanie się oficjalnym partnerem klubu w zakresie wymiany kryptowalut na trzy sezony do 30 czerwca 2025 roku. To partnerstwo wzmacnia strategię komercyjną Barçy, której celem jest konsolidacja międzynarodowej ekspansji klubu i pozostanie punktem odniesienia zarówno na boisku, jak i poza nim.

W ramach tego partnerstwa FC Barcelona i WhiteBIT planują wdrożyć szereg wspólnych działań online i offline, aby połączyć przemysł kryptowalutowy i profesjonalny sport oraz zaoferować 100% "Barça experience" ("doświadczenie Barçy") swoim fanom na całym świecie. Platforma uzyska prawa do współpracy z pierwszymi drużynami piłkarskimi mężczyzn i kobiet, a także z drużynami koszykówki, piłki ręcznej, hokeja na rolkach i futsalu.

Działania zaplanowane w ramach nowego partnerstwa obejmują: tworzenie treści cyfrowych w celu zwiększenia świadomości na temat obu podmiotów wśród ogółu społeczeństwa, wygenerowanie większego zaangażowania wśród fanów Barçy, a także obecność loga platformy na ekranach LED Spotify Camp Nou podczas dni meczowych.

Ponadto, WhiteBIT będzie współpracować z drużyną eSportową FC Barcelony podczas turniejów na żywo oraz poprzez treści przed i po grze. Będzie również współpracować jako partner platformy innowacji i wiedzy: Barça Innovation Hub, podczas corocznego "Sports Tomorrow Congress", który stanowi część Mobile World Congress w tym roku.

WhiteBIT jest największą europejską giełdą kryptowalut. Firma ma ukraińskie korzenie i została założona w 2018 roku w Charkowie. W trakcie swojej działalności zgromadziła do 3,5 mln użytkowników i ma kadrę ponad 700 specjalistów. Obecnie WhiteBIT jest drugą najbezpieczniejszą platformą kryptowalutową na świecie (według niezależnego audytu Cer.Live). Giełda zyskała szeroką popularność za możliwość doładowania kont i wypłaty środków z platformy w głównych walutach na świecie przy najniższych opłatach. WhiteBIT przechowuje 96% aktywów w tzw. zimnych portfelach i regularnie poddaje się audytom pod kątem zgodności ze standardami ochrony danych osobowych.

Juli Guiu, wiceprezydent FC Barcelony w obszarze marketingu:

"Z przyjemnością ogłaszamy to nowe partnerstwo. To kolejny przykład zaangażowania klubu w innowacje. Dodatkowo jest to partnerstwo, które pomoże nam kontynuować wzrost i rozwój naszej globalnej strategii ekspansji handlowej, jeszcze bardziej wzmacniając klub, jednocześnie pozostając punktem odniesienia w coraz bardziej konkurencyjnej branży".

Oświadczenie Volodymyra Nosova, dyrektora generalnego WhiteBIT:

"Rozpoczęcie naszej ciepłej relacji z legendarną Barçą jako oficjalnym partnerem wymiany kryptowalut jest znaczącym krokiem dla całej społeczności, a dla nas jest to również wielka duma i odpowiedzialność. Marzymy o czymś wielkim, dlatego jesteśmy pewni, że nasza współpraca przyniesie nowe doświadczenia związane z używaniem kryptowalut, ich dostępnością i zrozumiałością dla każdego. Od pierwszych dni inspiruje nas przybliżanie przyszłości i wyznaczanie nowego poziomu integracji rozwiązań kryptowalutowych z naszym życiem".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pierwsze wrażenie?
Podchodzę sceptycznie, ale mam nadzieję, że cos z tego będzie. Oby nie klapa wizerunkowa....
« Powrót do wszystkich komentarzy