Mundo Deportivo: Bellerín nie rozważa odejścia z Barcelony

Krystian Cichocki

8 grudnia 2022, 20:30

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Sytuacja Héctora Bellerína w Barcelonie nie jest najlepsza, tak samo, jak forma prezentowana przez prawego obrońcę Dumy Katalonii. W ostatnim czasie media donosiły o możliwym transferze Hiszpana. Jak pisze dziennik Mundo Deportivo, sam zainteresowany nie zamierza jednak odchodzić z Camp Nou.

FC Barcelona od wielu lat stara się znaleźć prawego obrońcę, który, chociaż w jakimś stopniu zastąpiłby Daniego Alvesa. Przez klub z Katalonii przechodziło wielu piłkarzy, ale żaden z nich nie zadomowił się w nim na dłużej. Bardzo często trenerzy woleli stawiać na Sergiego Roberto, który jest zawodnikiem środka pola.

Héctor Bellerín, nowy nabytek Blaugrany wciąż nie pokazał pełni swoich umiejętności na boisku, a Xavi od pewnego czasu preferuje grę z młodym Alejandro Balde na prawej obronie. Jak donosi jednak Mundo Deportivo ani klub, ani sam zainteresowany nie rozważa odejścia z Barcelony. Jeśli nie nastąpi żadna zmiana planów lub nie pojawi się korzystna dla Blaugrany oferta, Bellerín pozostanie na Camp Nou pomimo wiedzy, że nie jest pierwszym wyborem Xaviego.

Wychowanego Barcelony był w ostatnim czasie łączony z AS Romą, ale jak pisze Mundo Deportivo, źródła z włoskiego klubu odniosły się do tych informacji i stwierdziły, że oferta jest nierealna i jej nie rozważają. José Mourinho, trener klubu z Rzymu szuka podobno zastępstwa dla Ricka Karsdorpa, ale Bellerín nie był ich celem.

Z drugiej strony, były klub Hiszpana, Real Betis, pozostaje zainteresowanym ściągnięciem Bellerína z powrotem na Benito Villamarín, gdzie był jedną z gwiazd, ale brak możliwości finansowych klubu z Andaluzji sprawa, że jakiekolwiek podejście do tego transferu jest mało prawdopodobne. Jak donosi Mundo Deportivo, kilka angielskich klubów również byłoby zainteresowane pozyskaniem prawego obrońcy Barcelony. W klubie z Katalonii nie wierzy się jednak zbytnio w transfer do Premier League.

Bellerín i Barcelona uzgodnili kontrakt na jeden sezon z możliwością jego przedłużenia. Do kontaktów nie doszło, co potwierdzają obie strony, i nie ma ich w planach. Sprowadzenie Hiszpana przez Dumę Katalonii było planem B w razie niemożliwości zakontraktowania Césara Azpilicuety i Juana Foytha, którzy byli priorytetowymi celami trenera Barçy. Bellerín nie gra jednak zbyt wiele w Barcelonie, ale jak pisze Mundo Deportivo, jego pensja jest znacznie niższa niż średnie wynagrodzenie w klubie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

HB w swoich nielicznych występach w Barcy biegał, jakby nie wiedział dokąd i po co.
Nie sprawiał wrażenia bycia pewnym punktem drużyny, nie czytał gry, nie przewidywał, źle się ustawiał, a jego reakcje były spóźnione. Czy to na pewno niezbędny Barcy zawodnik?
konto usunięte

Dest może nie był najlepszą opcją ale na pewno lepszą niż Hector.

Ooo zaczyna się. Czyżby kolega bral przykład z Umtitiego?

Hector jest już łysy :D

Niestety Bellerin jest strasznie cienki w defensywnie nic nie daje w ofensywie to samo