Marca: Barcelona nadal nie może zarejestrować Gaviego w pierwszym zespole

Dariusz Maruszczak

8 grudnia 2022, 19:30

Marca

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona ma duże problemy z Finansowym Fair Play, co potwierdzają wprost władze klubu. Dotyczą one nie tylko możliwości pozyskiwania zawodników. Jak donosi dziennik Marca, dostarczają też kłopotów w kontekście rejestracji Gaviego w pierwszym zespole.

Młody pomocnik w połowie września podpisał kontrakt z Barceloną do 2026 roku po dość długich negocjacjach. Media uważały, że po przedłużeniu umowy Gavi trafi wreszcie do pierwszego zespołu i otrzyma numer 6. Tak się jednak nie stało ze względu na Finansowe Fair Play. Klub miał wrócić do tematu w styczniu. W mediach społecznościowych Blaugrany można było nawet zobaczyć filmiki z szatni, na których widać, że Gavi ma już przyporządkowany numer 6. Marca podaje jednak, że na dziś 18-latek nie może jeszcze na stałe trafić do pierwszego zespołu ze względu na restrykcyjne limity finansowe.

Zgodnie z tymi doniesieniami Barcelona nie ma miejsca w budżecie płacowym, żeby Gavi mógł zostać zarejestrowany w ekipie Xaviego. Tak więc w celu zmiany tego stanu rzeczy ktoś będzie musiał odejść z Blaugrany, ponieważ awans zakłada podwyżkę dla zawodnika. O ile nie zmienią się przepisy, które często są modyfikowane, na co narzekali przedstawiciele Barcelony. Na razie Gavi cały czas jest zarejestrowany w rezerwach i gra jedynie z numerem 30. Zobaczymy, czy Barça zdoła rozwiązać wszystkie problemy i na stałe włączyć jeden ze swoich największych talentów do pierwszego zespołu.

Sytuacja Barcelony w zakresie Finansowego Fair Play może się jeszcze pogorszyć w lecie. Nawet władze klubu zauważały, że Barça prawdopodobnie wróci wtedy do zasady 1/4 przy pozyskiwaniu zawodników, czyli będzie mogła wydać tylko 1 euro z zaoszczędzonych 4 euro. Być może będzie to miało wpływ także na rejestrację Gaviego, więc Blaugrana musi postarać się o załatwienie sprawy już w zimie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli odejście Pique i zejście z jego pensji nie wpływa na możliwość rejestracji Gaviego to naprawdę Gerard ostro zszedł z pensji, albo te wszystkie wyliczenia są o kant tyłka :)

Trzeba sprzedać Busiego do MLS

Ja tego nie kumam! Geri miał podobno zarabiać najwięcej. Odszedł, a my nie mamy kasy, żeby zarejestrować Gaviego?!

Jak to jest ze mimo odejścia Pique nie stać nas na zarejestrowania zawodnika z akademii? Przecież to jest śmieszne, robimy siebie pośmiewisko, więcej transferów za pożyczone pieniążki, więcej...

My to jednak jesteśmy dalej śmiesznym klubem. Myślałem że coś się zmieni jak będzie nowy prezydent ale niestety nie.

Jeszcze 2 dzwignie I niech Alemany sie dorzuci do transferu po raz kolejny finanse są wporządku https://en.ecoaction.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/were-fine-ecoact.jpg