Mundo Deportivo: Xavi zgadza się, żeby Chadi Riad zastąpił Gerarda Piqué

Dariusz Maruszczak

8 grudnia 2022, 16:45

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Przejście na emeryturę Gerarda Piqué spowodowało, że media zaczęły się zastanawiać, czy Barcelona nie spróbuje załatać tej luki poprzez pozyskanie nowego zawodnika. Jak donosi jednak Mundo Deportivo, Xavi zgadza się, żeby weterana zastąpił Chadi Riad.

Barça prawdopodobnie nie zdoła sprowadzić żadnego gracza w zimowym okienku transferowym ze względu na swoją sytuację finansową, co tłumaczył ostatnio Jordi Cruyff. Dlatego też klub zachęca do korzystania z piłkarzy Barçy Atlétic w celu ewentualnego uzupełnienia kadry. Jak podaje Mundo Deportivo, Xavi w razie czego sięgnie po wyróżniającego się stopera rezerw Chadiego Riada. Trener obserwuje Marokańczyka już od pewnego czasu i przekonuje go postawa 19-latka. Xavi uważa Riada za piłkarza o dużych możliwościach i dobrych warunkach fizycznych, który potrafi dobrze się ustawić, jest agresywny, a także zdecydowany, gdy wymaga tego sytuacja. Poza tym jest w stanie odpowiednio wyprowadzać piłkę.

Barcelona stale monitoruje postępy Riada, który jest uważany za jednego z najzdolniejszych graczy Barçy Atlétic. Xavi miał okazję obserwować stopera w akcji już podczas presezonu i ceni sobie jego siłę mentalną i nastawienie. Riad kilkakrotnie pojawił się na liście powołanych na mecze pierwszego zespołu, a upragniony debiut zaliczył w ostatniej kolejce przed przerwą na mistrzostwa świata, pojawiając się na boisku w końcówce starcia z Osasuną. 19-latek w tym sezonie rozegrał 14 spotkań w barwach Barçy Atlétic w Primera RFEF, a także trzy pojedynki w juvenilu A w Lidze Młodzieżowej UEFA. W obu tych rozgrywkach strzelił po golu. Obrońca nie zadebiutował jeszcze w seniorskiej reprezentacji Maroka, ale grał w drużynach młodzieżowych tego kraju.

Riad jest w Barcelonie postrzegany jako dobra opcja na uzupełnienie składu, a Xavi zgadza się z takim podejściem. Trener do tej pory jednak częściej ustawiał na środku obrony lewego defensora Marcosa Alonso. Jeżeli wszyscy stoperzy będą zdrowi, Xavi będzie mógł sięgnąć także po Ronalda Araujo, Andreasa Christensena, Erica Garcíę i Julesa Koundé, ale ostatni z wymienionych zapewne będzie często występował na prawej stronie w obecnej sytuacji kadrowej. Otwiera to szansę dla Riada na stopniowe przebijanie się do pierwszego zespołu. Pamiętajmy, że Piqué, mimo niskiego miejsca w hierarchii obrońców, zdołał rozegrać w pierwszej części sezonu 10 meczów ze względu na sytuację kadrową ekipy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Teraz nie ma wyjścia trzeba stawiać na wychowanków. A jak kupować to nieoszlifowane "tanie" diamenty, żeby później je obrabiać w szkółce.

No i zajebiście. Trzeba stawiać na wychowanków

Duży miał wybór?

Ciekawe ile da minut do końca sezonu , pewnie nie więcej niż Torre :-)

A nie lepiej Riadi CHAD? :)

Dlatego bzdurą było zakończenie kariery przez Pique w trakcie sezonu w sytuacji, gdy dostanie kasę za jego pozostałą część bez grania na wiosnę, a Barca i tak nie sprowadzi nikogo na jego miejsce. Chory układ m