Media: Xavi wstrzymuje odejście Kessiego, Roma wyklucza pozyskanie Bellerína

Dariusz Maruszczak

7 grudnia 2022, 18:00

AS, Marca

2 komentarze

Fot. Getty Images

Rozpoczęcie zimowego okienka transferowego jest już coraz bliżej, więc w mediach pojawiają się kolejne informacje dotyczące Barcelony. Głównie mówi się jednak o odejściu niektórych piłkarzy, jak np. Memphis Depay, a madrycka prasa pisze dziś o sytuacji Francka Kessiego i Hectora Bellerína.

W przypadku Iworyjczyka doniesienia wskazywały, że Barça otwiera się na możliwość jego sprzedaży, ponieważ klub mógłby na nim zarobić, a zawodnik nie daje odpowiedniej jakości na boisku. Sprawa zaczęła nabierać tempa, ponieważ agent Kessiego spotkał się z przedstawicielami Interu i Barcelony. Jak informuje jednak Javi Miguel z ASa, 25-latek zostanie w zespole Blaugrany przynajmniej do końca sezonu. Jest to spowodowane decyzją Xaviego, który miał spotkać się z piłkarzem, aby uspokoić go w kontekście przyszłości i przekazać mu całkowite zaufanie ze strony sztabu szkoleniowego. Trener wyjaśniał Kessiemu, że proces adaptacji w Barcelonie nie zawsze jest łatwy, a Iworyjczyk będzie miał w trakcie długiego sezonu okazje do gry.

Javi Miguel dodaje, że Kessie nie posłuży Dumie Katalonii do obniżenia budżetu wynagrodzeń w celu pozyskania jednego zawodnika w zimie. Zdaniem dziennikarza takim graczem może być za to Memphis Depay, który w przypadku odejścia zwolniłby 14 milionów euro brutto pensji. W tym kontekście Sport donosi o zainteresowaniu Romy. Dojście do porozumienia nie byłoby jednak łatwe. Barça chciałaby uzyskać za Holendra 2 miliony euro, a Włosi zamierzają pozyskać go za darmo. Ponadto Roma musiałaby jeszcze uzgodnić warunki z samym Depayem, co może być problematyczne.

Z kolei Marca informuje o sytuacji Hectora Bellerína. Barcelona nie jest zadowolona z jego wydajności i szuka innego prawego obrońcy, a jeśli będzie mogła takowego sprowadzić, rozważy wyrażenie zgody na odejście Hiszpana. W tym kontekście mówiło się o zainteresowaniu Romy, ale madrycki dziennik uważa, że José Mourinho będzie rozpatrywał inne kandydatury na wzmocnienie defensywy swojej ekipy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

dajmy czas Kessiemu ...

Wstrzymanie transferu Kessiego to zapowiedź braku transferów.