Sport: Barcelona obserwuje na mundialu poczynania Gabriela Martinellego

Mateusz Doniec

6 grudnia 2022, 16:45

Sport

3 komentarze

Fot. Getty Images

Według katalońskiego Sportu Gabriel Martinelli jest jednym z zawodników, którzy przykuli ostatnio uwagę dyrekcji sportowej. Umowa Brazylijczyka z Arsenalem wygasa obecnie w 2024 roku, więc latem przyszłego roku jego cena może być stosunkowo niska. Wszystko jednak zależy od tego, czy zawodnik zdecyduje się podpisać nowy kontrakt z klubem.

Jak informuje dziennik Sport, FC Barcelona uważnie obserwuje poczynania Gabriela Martinellego na mundialu w Katarze w barwach reprezentacji Brazylii. Pod koniec sezonu skrzydłowy może stać się zdaniem dziennika jednym z celów Dumy Katalonii. 21-latek, który jest jedną z gwiazd liderującego w Premier League Arsenalu, może być jednym z „gorących nazwisk” na rynku, jeśli nie zdecyduje się przedłużyć wygasającego w 2024 roku kontraktu z The Gunners.

Duma Katalonii śledzi Martinellego już od początku sezonu, a teraz bacznie przygląda się jego grze na mistrzostwach świata w Katarze, na których do tej pory uzbierał 111 minut (3’ z Serbią, 90’ z Kamerunem i 18 z Koreą Południową). Brazylijczyk cechuje się wszechstronnością w ataku i świetną techniką, a ostatnio w Premier Leauge wykazywł się bardzo dobrym zmysłem strzeleckim. W bieżącej kampanii w 23 meczach we wszystkich rozgrywkach Martinelli strzelił 5 goli i zanotował 2 asysty.

Arsenal od kilku tygodni stara się o przedłużenie umowy z 21-latkiem, lecz jak na razie nie ma według Sportu porozumienia. Dziennik zaznacza jednak, że obie strony są pozytywnie nastawione do ostatecznego podpisania czteroletniego kontraktu. Sam zawodnik dobrze czuje się w Londynie, lecz jest świadomy zainteresowania ze strony Blaugrany.

Barcelona utrzymuje zdaniem Sportu dobre stosunki z otoczeniem zawodnika i czeka na rozwój wydarzeń. Jeśli ostatecznie nie dojdzie do porozumienia między Martinellim a Arsenalem, Barça z pewnością ustawi się w kolejce po Brazylijczyka, którego będzie można pozyskać za stosunkowo niewielką kwotę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po ch... go obserwuje jak w ataku jest 5-ciu świetnych graczy i Torresito

Szału na MŚ nie zrobił póki co.

Ale tak szczerze to on nic nie pokazał..