Szesnasty dzień mundialu: Najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

5 grudnia 2022, 22:34

1 komentarz

Kolejny dzień mistrzostw świata za nami. Jakie wydarzenia zdaniem redakcji FCBarca.com są najbardziej godne odnotowania po meczach Japonii z Chorwacją i Brazylii z Koreą Południową?

Najlepsze: Joga Bonito

Podczas mundialu widzimy dużo wyrachowania oraz walki o wynik i punkty. Czasem w tym wszystkim brakuje czystej radości z oglądania futbolu - efektownych zagrań, parcia do przodu, pięknych strzałów. To wszystko mieliśmy w dzisiejszym meczu Brazylii, która grała nie tylko miło dla oka, ale też była świetnie zorganizowana, kiedy było trzeba. Wpuszczenie trochę polotu i finezji do tego mundialu jest czymś najlepszym, co Brazylijczycy mogą zapewnić. Nawet jeśli głównie miało to miejsce w pierwszej połowie.

Najgorsze: Rzuty karne Japończyków

Azjatycka drużyna dzielnie walczyła podczas całego turnieju z najtrudniejszymi przeciwnikami, ale poległa na konkursie jedenastek, marnując historyczną szansę na ćwierćfinał. Japończycy fatalnie wykonywali swoje rzuty karne, co doprowadziło do ich odpadnięcia z turnieju. Podopieczni Hajime Moriyasu imponowali w Katarze zdecydowaniem i wiarą w siebie, a w serii jedenastek kompletnie nie potrafili pokazać takiego wizerunku. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najgorsze: łzy Raphinhi