Polska z podniesioną głową odpada z mundialu; gol Lewandowskiego i asysta Dembélé [WIDEO]

Bartosz Pluciński

4 grudnia 2022, 17:57

41 komentarzy

Fot. Getty Images

Reprezentacja Polski przegrała z Francją 1:3 i odpadła z mistrzostw świata. Biało-Czerwoni rozegrali najlepsze spotkanie na tym turnieju, co jednak nie wystarczyło, by pokonać naszpikowaną gwiazdami drużynę Didiera Deschampsa. Przy pierwszym trafieniu Mbappe asystę zaliczył Dembélé, w doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Robert Lewandowski, a 93 minuty rozegrał Jules Koundé.

Pierwszą sytuację w meczu miał Ousmane Dembélé, którego strzał z łatwością obronił Szczęsny. W 21' bramce Francuzów zagroził Lewandowski. 8 minut później powinno być 1:0 dla ekipy Deschampsa, jednak Giroud nie trafił do pustej bramki. W 35' polski bramkarz obronił strzał Mbappe. W 38. minucie Polacy mieli bardzo dobrą okazję. Zieliński mógł wyrównać wynik meczu, ale ostatecznie Francja zażegnała niebezpieczeństwo, kilkukrotnie wybijając futbolówkę niemal z linii bramkowej. Chwilę przed końcem podstawowego czasu gry Giroud otrzymał idealne podanie od Mbappé i z łatwością wykończył akcję. 1:0.

W 46' groźny strzał oddał Kamiński, a niedługo potem sędzia zakończył pierwszą połowę. Polacy bez wątpienia notowali najlepszy występ na tych mistrzostwach, grając bez kompleksów i kilkukrotnie stwarzając zagrożenie pod bramką Llorisa.

Dziesięć minut po wznowieniu gry niewiele brakowało by po rykoszecie piłka znalazła się siatce, ale ostatecznie Francuzi uzyskali jedynie rzut rożny. W 57' Giroud zdobył bramkę po fantastycznej przewrotce, ale jego strzał został oddany już po gwizdku sędziego. W 66. minucie ten sam napastnik trafił w boczną siatkę. Kilka minut później Francją podwyższyła prowadzenie. Kylian Mbappé zaskoczył Szczęsnego świetnym uderzeniem w górny róg, a asystę zaliczył Dembélé.

Zaraz po tej akcji piłkarz Barcelony opuścił murawę, a w jego miejsce wszedł Kingsley Coman. W 91. minucie Mbappé oddał jeszcze lepszy strzał w okienko bramki i rostrzygnął losy tej rywalizacji.

W samej końcówce, po analizie VAR, sędzia podyktował dla Polski rzut karny. Za pierwszym razem Lloris obronił uderzenie Lewandowskiego, ale w powtórce napastnik Barçy trafił już do siatki. Chwilę potem spotkanie się zakończyło.

Reprezentacja Polski przegrała 1:3, ale postawiła się aktualnym mistrzom świata i zagrała w dość otwarty sposób. Jakość piłkarska była po stronie Francuzów, mimo to kibice mogą być dumni z postawy Biało-Czerwonych zarówno w tym meczu, jak i na całym mundialu.

Francja 3:1 Polska

Gole:
1:0 Giroud 44'
2:0 Mbappé 74'
3:0 Mbappé 90+1'
3:1 Lewandowski 90+9' (rz. k.)

Francja: Lloris; Koundé (Disasi 90+3), Upamecano, Varane, Theo; Rabiot, Tchouaméni (Fofana 66'); Griezmann, Dembélé (Coman 76'), Mbappé, Giroud (Thuram 76')

Polska: Szczęsny; Cash, Glik, Kiwior (Bednarek 87'), Bereszyński; Krychowiak (Bielik 71'), Szymański (Milik 64'), Frankowski (Grosicki 87'), Zieliński, Kamiński (Zalewski 71'); Lewandowski

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czemu Lewy wszedł dopiero na końcówkę?

@Rarenzio
Wszedł Grosik i w końcu ktoś potrafił zagrać dobrą piłkę w pole karne.
« Powrót do wszystkich komentarzy