Czternasty dzień mundialu: Najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

3 grudnia 2022, 22:30

Brak komentarzy

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego dnia na mundialu w Katarze zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: Przełamanie Memphisa

Zawodnik FC Barcelony ma bardzo ciężki sezon w klubie ze względu na niewielką liczbę minut na boisku, a także kontuzje. Holender gra jednak na Mistrzostwach Świata w Katarze dla swojej reprezentacji. Mimo to podczas żadnego ze spotkań fazy grupowej nie udało mu się zdobyć bramki. W 1/8 finału Memphis wystąpił od pierwszej minuty w meczu ze Stanami Zjednoczonymi i po podaniu Dumfriesa udało mu się trafić do siatki. Bramka Holendra z pewnością doda mu pewności siebie i możliwe, że wróci do swojej najlepszej dyspozycji zarówno w kadrze, jak i w klubie po zakończeniu turnieju.

Najgorsze: Klops Mathew Ryana

Bramkarz Australii grał dotychczas bardzo przyzwoicie na mundialu w Katarze i wpuścił bramki tylko przeciwko Francji. W kolejnych spotkaniach fazy grupowej z Danią i Tunezją zachował czyste konto. Ryan popisywał się interwencjami podczas mistrzostw świata i pomimo stracenia aż czterech goli przeciwko Les Bleus potrafił się podnieść i ratować wynik w pozostałych meczach. W 1/8 finału gdzie Australia walczyła z Argentyną Mathew Ryan wpuścił bramkę Leo Messiego, ale strzał był bardzo precyzyjny. Bramkarz Kopenhagi zawalił jednak przy drugim golu, kiedy wdał się w drybling we własnym polu karnym i stworzył szansę dla Juliána Álvareza, który skorzystał z prezentu i trafił do siatki na 2:0. To właśnie ta akcja zaważyła na tym, że został on wybranym "najgorszym" aspektem dzisiejszego dnia.