Gol Memphisa; Holandia z awansem do ćwierćfinału mistrzostw świata [WIDEO]

Bartosz Pluciński

3 grudnia 2022, 17:54

2 komentarze

Reprezentacja Holandii pokonała USA 3:1 i awansowała do 1/4 finału mistrzostw świata. Jednego z goli dla Oranje zdobył Memphis Depay, a całe spotkanie rozegrał Frenkie de Jong.

Mecz rozpoczął się od ataków Amerykanów - już w 3. minucie 100%-ową okazję miał Pulisic, jednak trafił w bramkarza. W 10' po właściwie pierwszej składnej akcji Holendrzy wyszli na prowadzenie. Memphis Depay wykorzystał świetne dogranie Dumfriesa i umieścił piłkę w siatce.

Przez kolejne pół godziny oglądaliśmy na boisku "piłkarskie szachy'. Gra toczyła się głównie w środku pola, przez co okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero w 43. minucie refleks Nopperta sprawdził Weah. Kilka chwil później Holandia przeprowadził niemal identyczną akcję jak na początku spotkania. Dumfries płasko zagrywał ze skrzydła, a strzał Blinda w długi róg sprawił, że drużyna Van Gaala powiększyła swoje prowadzenie.

Na początku drugiej połowy dobre okazje miały obie drużyny, ale wynik meczu się nie zmienił. W 61. minucie groźny strzał Memphisa został przeniesiony nad poprzeczką przez Turnera. Niedługo potem w polu karnym padł Denzel Dumfries, ale sędziowie nie dopatrzyli się faulu.

W 71' świetną podwójną interwencją popisał się golkiper USA. W 75. minucie pomocną dłoń do Amerykanów wyciągnął... Memphis. Holender podał piłkę do przeciwnika, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Noppertem. Strzał na bramkę skutkował jedynie rzutem rożnym, ale chwilę po wykonaniu tego stałego fragmentu gry obejrzeliśmy gola dla Stanów Zjednoczonych. Rezerwowy Wright i mieliśmy 2:1!

Nie minęło nawet kilka minut, a Holendrzy odpowiedzieli. Rozgrywający jedno z najlepszych spotkań w karierze Dumfries do dwóch asyst dołożył gola i Oranje ponownie prowadzili dwiema bramkami.

W 88' Frenkie de Jong obejrzał żółtą kartkę. Do końca spotkania Amerykanie próbowali atakować jednak nie przyniosło to zamierzonych efektów.

Holandia 3:1 USA

Gole:
1:0 Memphis 10'
2:0 Blind 46'
2:1 Wright 76'
3:1 Dumfries 81'

Holandia: Noppert; Blind, Aké (De Ligt 93'), Van Dijk, Timber, Dumfries; F. de Jong, De Roon (Bergwijn 46'), Klaasen (Koopmeiners 46'); Gakpo (Weghorst 93'), Memphis (Xavi Simons 82')

USA: Turner; Dest (Yedlin 75'), Zimmerman, Ream, Robinson (Morris 92'); Musah, Adams, McKennie (Aaronson 67'); Ferreira (Reyna 46'), Pulisic, Weah (Wright 67')

Bardzo brawo xD najlepiej jak w pod koniec przy stanie 2-1 podał do napastnika USA na idealna patelnie sam na sam, nie przystoi takich gaf robić , aż się wszyscy za głowę złapali co on odwalił

Brawo Memphis. Mimo że widać jeszcze skutki kontuzji to jednak klasa jest klasa. Najgorsze że mogliśmy mieć Dumfriesa za 12 baniek a kupiliśmy tego niemota Desta za 24, dzisiaj było widać różnicę