Le Parisien: Mbappe próbował przekonać Lewandowskiego do przeniesienia się do PSG [Aktualizacja 15:30]

Dariusz Maruszczak

2 grudnia 2022, 14:00

Le Parisien, Sport

1 komentarz

Fot. Getty Images

Ciekawe doniesienia płyną z Francji. Zazwyczaj dobrze poinformowany w sprawach dotyczących PSG Le Parisien podaje, że Kylian Mbappe przed transferem Roberta Lewandowskiego do Barcelony namawiał Polaka do przeniesienia się do francuskiego klubu.

Gwiazdor ekipy z Paryża miał spotkać się z 34-latkiem podczas festiwalu filmowego w Cannes, a konkretnie w trakcie kolacji solidarnościowej na rzecz walki z AIDS, w której uczestniczyły również inne gwiazdy futbolu. Piłkarze mieli okazję porozmawiać na osobności, a Mbappe miał zasugerować Lewandowskiemu, żeby zdecydował się na przejście do PSG, gdzie mógłby liczyć na wielki projekt sportowy. Francuz chciał, żeby Polak rozważył propozycję, ponieważ uważał go za kluczowego piłkarza, aby paryżanie mogli wreszcie zwyciężyć w Lidze Mistrzów.

Przed przybyciem Lewandowskiego do Barcelony w różnych mediach rzeczywiście pojawiały się doniesienia o zainteresowaniu Polakiem ze strony PSG. Z kolei Kylian Mbappe po przedłużeniu kontraktu z tym klubem zyskał jeszcze ważniejszą rolę w projekcie, więc próba „rekrutowania” innych gwiazd wydaje się prawdopodobna. Zwłaszcza że dyrektor sportowy paryżan Luis Campos też miał uważać, że „dziewiątka” Bayernu stanowi idealne uzupełnienie dla francuskiego skrzydłowego. Le Parisien donosi, że Lewandowski podziękował gwieździe PSG za zainteresowanie i szacunek, ale odpowiedział, że postanowił zagrać dla Barcelony, ponieważ był podekscytowany projektem tego klubu i życiem w stolicy Katalonii.

PSG miało być gotowe zapłacić za Lewandowskiego 50 milionów euro, ale Barcelona była już kilka kroków przed klubem z Parc des Princes. Mimo to Francuzi dalej mieli nadzieje, że Barça nie zdoła dopiąć operacji na poziomie finansowym, i utrzymywali czujność. Być może stąd brały się informacje o możliwym odejściu Neymara. Ostatecznie władze Blaugrany sfinalizowały jednak transakcję. Nie spodobało się to Mbappe, a niektórzy uważają, że jego złość i poczucie „bycia oszukanym” przez PSG stosunkowo niedługo po podpisaniu umowy może właśnie wynikać z braku zrealizowania obietnic ze strony klubu w zakresie projektu sportowego.

Aktualizacja

15:30 Według Le Parisien Mbappe próbował zwerbować też do PSG Frenkiego de Jonga na początku 2019 roku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie dla Mbipiego Robercik, dla Barcy on