Pracownicy BarcaTV rozpoczną 31 grudnia strajk o godne wynagrodzenie oraz warunki pracy

Mateusz Doniec

1 grudnia 2022, 19:30

@ComiteBarcaTV

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Pracownicy BarçaTV ogłosili w mediach społecznościowych, że począwszy od najbliższego meczu FC Barcelony na Camp Nou 31 grudnia z Espanyolem, rozpoczną strajk o godne wynagrodzenie oraz warunki pracy.

Kilka tygodni temu Àngels Prieto, pracowniczka BarçaTV, która prowadziła w trakcie letniego okna transferowego prezentacje nowych zawodników Barcelony, m.in. Roberta Lewandowskiego, opublikowała na swoim koncie na Twitterze list otwarty. Z komunikatu wynikało, że osoby zatrudnione w klubowej telewizji pracują w kiepskich warunkach finansowych oraz sprzętowych i domagają się zmiany tego stanu rzeczy. Dziś profil na Twitterze: "BarçaTV en llutia!" ("BarçaTV w walce") ogłasza, że wobec braku porozumienia z Telefónicą, pracownicy BarçaTV rozpoczną 31 grudnia strajk.

Komunikat ze strony "BarçaTV w walce":

PERSONEL BARCA TV ZGADZA SIĘ NA STRAJK O GODNĄ PŁACĘ I WARUNKI PRACY

Komitet Pracowniczy Barça TV poddał najnowszą propozycję firmy TBSC BARCELONA PRODUCCIONES (TELEFÓNICA) pod debatę i głosowanie na zgromadzeniu pracowników, które zebrało się w środę 30 listopada. Wynik był następujący - 100% głosów za:

1) Odrzuceniem wniosku przedsiębiorstwa jako wyraźnie niewystarczającego. Biorąc pod uwagę wielką utratę zgromadzonej siły nabywczej, wzrost wynagrodzenia o 5% z tytułu porozumienia, z przejęciem i bez klauzuli rewizyjnej na wzrost CPI, nie rozwiązuje problemu niestałości wynagrodzeń pracowników.

2) Zatwierdzeniem zainicjowania kalendarza mobilizacji z punktem kulminacyjnym w postaci pierwszego dnia strajku 31 grudnia 2022 r. zbiegającego się z pierwszym meczem ligowym po przerwie na mistrzostwa świata, który odbędzie się na Spotify Camp Nou: Barça - Espanyol.

3. Zwróceniem się do Komisji Zakładowej o zainicjowanie prac mających na celu zgłoszenie do Inspekcji Pracy naruszeń, jakich naszym zdaniem dopuszcza się firma wobec naszych praw pracowniczych, takich jak nieprzestrzeganie czasu odpoczynku, brak negocjacji harmonogramów pracy z Komisją oraz nieprzestrzeganie wszystkiego, co dotyczy nadgodzin.

4. Jednością pracowników, aby stawić czoła pogardzie Telefóniki wobec pracowników i wsparciem dla Komitetu Zakładowego, który prowadzi negocjacje.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I nikt się nie zwalnia? Bez sensu.

@Johnson za skomplikowane to dla ciebie
« Powrót do wszystkich komentarzy