Za nami druga kolejka fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze, która dała nam odpowiedź, czyj występ był tylko pojedynczą niespodzianką, kto zanotował chwilowy falstart, a kto jest rozpędzony na najwżyszym biegu. Którzy zawodnicy znaleźli się w najlepszej jedenastce drugiej rundy fazy grupowej według Redakcji FCBarca.com? Przekonancie się poniżej.
Najładniejsza bramka drugiej kolejki fazy grupowej mundialu w Katarze
Gol Leo Messiego na 1:0 w meczu Argentyna - Meksyk. Po pierwsze, bramka pięknej urody po precyzyjnym, mocnym strzale przy słupku. Po drugie, ogromny ciężar gatunkowy tego gola, który dał Argentynie życie i doprowadził do łez Pablo Aimara.
To trzeba zobaczyć! 🔥 𝗠𝗮𝗺𝘆 𝗯𝗿𝗮𝗺𝗸𝗲̨ 𝗱𝗻𝗶𝗮❓
— TVP SPORT (@sport_tvppl) November 26, 2022
𝐓𝐑𝐀𝐍𝐒𝐌𝐈𝐒𝐉𝐀 𝐎𝐍𝐋𝐈𝐍𝐄 ▶️ https://t.co/9asuny2Aix
__________#ARGMEX 🇦🇷🇲🇽 • #mundialove pic.twitter.com/xYhBQdh2Ts
Najlepsza XI drugiej kolejki fazy grupowej mundialu w Katarze
Bramkarz: Wojciech Szczęsny (Polska vs Arabia Saudyjska 2:0)
Polski bramkarz musiał znaleźć się w tym gronie. Szczęsny obronił karnego oraz dobitkę w kluczowym momencie meczu, przyczyniając się w znacznym stopniu do zwycięstwa Biało-Czerwonych z Arabią Saudyjską oraz przedłużając serię drużyny bez straty gola. Ogólnie 5 interwencji (4 z pola karnego), 10 celnych długich piłek i 1 obroniony karny.
Prawy obrońca: Ramin Razaeian (Iran vs Walia 2:0)
Prawdopodobnie najmniej znany zawodnik w tej jedenastce, który naszym zdaniem zasłużył na wyróżnienie. Razaeian strzelił gola w doliczonym czasie gry na 2:0 dla Iranu, lecz przez cały mecz udawało mu się skutecznie powstrzymywać zawodników Walii na swojej stronie. W sumie 1 wybicie, 1 przechwyt, 3 wślizgi, 5/8 wygranych pojedynków i 1 zablokowany strzał, a także 2 dryblingi, 1 kluczowe podanie i dwa razy został sfaulowany.
Środkowy obrońca: Romain Saïss (Maroko vs Belgia 2:0)
Zawodnik Beşiktaşu nie tylko powstrzymał Belgię, ale takży zadał jej pierwszy cios, strzelając gola na 1:0. Saiss świetnie pracował defensywie, notując aż 11 wybić, 2 wślizgi, 4/4 wygrane pojedynki powietrzne, tylko dwa faule jako środkowy obrońca, 32/38 celnych podań i 5/9 celnych długich piłek.
Środkowy obrońca: Joško Gvardiol (Chorwacja vs Kanada 4:1)
Choć Chorwacja pozwoliła Kanadyjczykom na strzelenie gola już w 2. minucie meczu, to później chorwacka obrona pozwoliła już na oddanie tylko jednego celnego strzału. Przyczynił się do tego właśnie Josko Gvardiol, który wygrał 4/6 pojedynków "w parterze" oraz 1/1 pojedynek główkowy, faulował tylko raz i również sam został raz sfaulowany, zanotował aż 8 wybić, 2 przechwyty i 3 wślizgi.
Lewy obrońca: Jordi Alba (Hiszpania vs Niemcy 1:1)
Zawodnik Barcelony znów znalazł się w najlepszej XI kolejki. 33-latek zanotował asystę przy trafieniu Álvaro Moraty, a w ciągu 82 minut, gdy przebywał na boisku, Hiszpanie utrzymywali czyste konto. Należy zwrócić uwagę też na jego spory udział w grze: 96 kontaktów z piłkę i 59/68 celnych podań (87%), 2 kluczowe podania, 5/9 wygranych pojedynkówm, a także jedno wybicie, jeden przechwyt i 4 wślizgi.
Prawe skrzydło: Mohamed Kudus (Ghana vs Korea Południowa 3:2)
Reprezentujący Ghanę zawodnik Ajaksu wyrasta na jedną z rewelacji turnieju. Kudus był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny w przegranym meczu z Portugalią 2:3, a w spotkaniu z Koreą Południową zdobył dwie bramki, dając Ghanie cenne trzy punkty. W statystykach wyróżnia się 5/9 wygranych pojedynków.
Środkowy pomocnik: Casemiro (Brazylia vs Szwajcaria 1:0)
Występ Casemiro w meczu ze Szwajcarią to nie tylko piękna bramka po ładnej akcji z Viníciusem i Rodrygo, ale też ciężka praca w destrukcji i rozegraniu. Zawodnik Manchesteru United był też blisko asysty przy golu Viníciusa, lecz bramka została anulowana. Oprócz tego należy zwrócić uwage na 5 przechwytów, 1 wślizg, 1 zablokowany strzał czy 41/48 celnych podań (85%).
Środkowy pomocnik: Bruno Fernandes (Portugalia vs Urugwaj 2:0)
W poprzednim spotkaniu z Ghaną Bruno zanotował dwie asysty, a w meczu z Urugwajem dołożył dwie bramki, choć równie dobrze mógł mieć na koncie hat-tricka. Najpierw zdobył bramkę "dośrodkowaniem", po którym, jak się okazało, piłka nie doktnęła głowy Cristiano Ronaldo, a pod koniec meczu wykorzystał rzut karny. Chwilę później mógł cieszyć się z trzeciego gola, lecz uderzył niecelnie.
Lewe Skrzydło: Kylian Mbappe (Francja vs Dania 2:1)
W meczu z Danią dołożył dwa decydujące gole i z łącznie trzema trafieniami przewodzi razem z Ennerem Valencia w klasyfikacji strzelców. Francuz nie brylował może w dryblingach i pojedynkach z rywalami, lecz zanotował 3 kluczowe podania i ciągle zagrażał defensywie Danii. Razem z Ousmanem Dembélé tworzą "śmiercionośne" skrzydła dla kolejnych rywali.
Ofensywny pomocnik: Lionel Messi (Argentyna vs Meksyk 2:0)
Jego nazwisko musiało się tutaj znaleźć. Na kapitanie reprezentacji Argentyny ciążyła ogromna odpowiedzialność, a także wizja potencjalnej katastrofy, jeśli nie stanąłby na wysokości zadania. Gra Argentyny nie wyglądała obiecująco, lecz w 64. minucie Leo wziął sprawy w swoje ręce i uderzył z około 20 metrów przy samym słupku bramki. Później zanotował jedną z najłatwiejszych asyst w karierze przy trafieniu Enzo Fernándeza. Do tego 66 kontaktów z piłką, 36/41 celnych podań (88%), 1 kluczowe podanie i 8/18 wygranych pojedynków.
Środkowy napastnik: Andrej Kramarić (Chorwajca vs Kanada 4:1)
Jeden z czterech zdobywców dubletu w tej kolejce obok Mbappe, Kudusa i Gue-sunga Cho. To on rozpoczął odrabianie strat po golu Daviesa w drugiej minucie meczu, a w drugiej połowie zamknął mecze bramką na 3:1. Do tego jeden udany drybling 26/30 celnych podań (87%) i 2/3 wygrane pojedynki.
Ławka rezerwowych:
BR: Matthew Ryan (Australia vs Tunezja 1:0)
Do każdej formacji dodajemy jeszcze po jednym wyróżnieniu: Na bramce Australijczyk Matthew Ryan, który zachował czyste konto w meczu z Tunezją, notując 4 interwencje, w tym 2 z pola karnego, 1 wypiąstkowanie, 1 udane wyjście z bramki i trzy wybicia.
OBR: Bartosz Bereszyński (Polska vs Arabia Saudyjska 2:0)
Bardzo dobry występ Bartka, który był jedną z najważniejszych postaci reprezentacji Polski w zwycięstwie nad Arabią Saudyjską: 2 wybicia, 1 przechwyt, 2 wślizgi, jeden udany drybling, 3/6 wygranych pojedynków. Statystyki nie pokazują jednak włożonego wysiłku przez całe 90 minut, bez którego być może nie udałoby się utrzymać czystego konta.
POM: Antoine Griezmann (Francja vs Dania 2:1)
Zdaniem niektórych najlepszy zawodnik turnieju, który jednak nie notuje spektakularnych liczb, jak jego kolega z lewego skrzydła. Griezmann zanotował tylko asystę w meczu z Danią, lecz dołożył do tego 3 kluczowe podania, 63 kontakty z piłką, 34/42 celne podania 5/6 celnych dalekch podań, 6/6 wygranych pojedynków, a do tego 2 przechwyty, 4 wślizgi i świetna robota na całej szerokości boiska.
NAP: Robert Lewandowski (Polska vs Arabia Saudyjska 2:0)
Jeśli chodzi o samą grę Roberto nie zanotował najlepszego występu w karierze, ale znalazło się dla niego symboliczne miejsce "na ławce" za asystę przy trafieniu Zielińskiego i pierwszą bramkę na mundialu, która doprowadziła go do łez. Warto jednak zwrócić uwagę na 4/6 udanych dryblingów, strzał słupek, 6/12 wygranych pojedynków, a także 3 wybicia, 1 zablokowany strzał i 1 wślizg.
Komentarze (4)