Urugwaj odpowiada Barcelonie ws. Araujo: "Jeśli są zdenerwowani, to ich problem"

Mateusz Doniec

24 listopada 2022, 10:30

COPE, RAC1

1 komentarz

Fot. Getty Images

Jak informuje Helena Condis z Cadena COPE reprezentacja Urugwaju nie otrzymała (jeszcze) żadnej skargi od FC Barcelony w sprawie Ronalda Araujo. Występ obrońcy w fazie grupowej mundialu został praktycznie skreślony przez sztab kadry Celestes. Z kolei prawnik sportowy Josep F. Vandellòs Alamilla nie widzi sensu składania skargi do FIFA.

Tego można było się spodziewać. Tuż przed pierwszym meczem Urugwaju na mistrzostwach świata w Katarze narasta napięcie między FC Barceloną a kadrą Celestes w sprawie rekonwalescencji Ronalda Araujo. Blaugrana ma uważać, że proces powrotu do gry obrońcy jest nadmiernie przyspieszany, co jest sprzeczne z zawartym porozumieniem. Barça miała rozważać nawet złożenie skargi do FIFA.

Wczoraj wieczorem Urugwaj odpowiedział na te zarzuty. "Jeśli są zdenerwowani, to ich problem" - tak według Heleny Condis z Cadena COPE zareagowała kadra Charrúa na osatnie doniesienia. Ponadto, zdaniem dziennikarki reprezentacja nie otrzymała żadnej skargi od klubu, a szkoleniowy i medyczny Urugwaju miał już skreślić Ronalda Araujo na dwa pierwsze mecze fazy grupowej z Koreą Południową i Ghaną, a występ w trzecim meczu z Portugalią uznawany jest za prawie niemożliwy. Helena Condis zapewnia, że 23-latek zagra, gdy będzie zdrowy, a otoczenie zawodnika jest spokojne.

Z kolei Marta Ramon ze stacji RAC1 porozmawiała o tej sprawie z prawnikiem sportowym Josepem F. Vandellòsem Alamillą, który przyjrzał całej sytuacji od strony przepisów. Jego zdaniem, z prawnego punktu widzenia, stroną, która decyduje o powrocie do gry Araújo, jest Urugwaj, a złożenie formalnej skargi do FIFA nie miałoby żadnego wpływu prawnego.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O czym my rozmawiamy?

O plotkach dziennikarzy i to w dodatku wątpliwej jakości.

Nie ma sensu nawet podawać tego typu pseudo newsow. Szkoda nerwów naszych i Araujo ;)