Mundo Deportivo: Tylko Bayern będzie miał więcej przedstawicieli na mundialu niż Barcelona

Dariusz Maruszczak

14 listopada 2022, 11:45

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona zawiodła w tym sezonie Ligi Mistrzów, ale wciąż dysponuje bardzo mocnym zespołem, o czym świadczy to, że w jej kadrze jest aż 16 piłkarzy powołanych na mistrzostwa świata. Jak wylicza Mundo Deportivo, tylko Bayern pośle do Kataru większą liczbę zawodników z grona innych wielkich europejskich zespołów.

W mundialu będzie miało szansę wystąpić 16 graczy Barcelony, a Katalończycy wśród europejskich mocarzy zajęli pod tym względem drugie miejsce razem z Manchesterem City. Na pierwszej lokacie uplasował się Bayern z 17 piłkarzami. Najwięcej z nich będzie reprezentowało Niemcy (7), a tak samo liczne grono zawodników Blaugrany znajduje się w ekipie Hiszpanii. Co ciekawe, obie te reprezentacje zmierzą się ze sobą już w fazie grupowej, a gracze Dumy Katalonii mogą pałać rewanżem za niedawną klęskę w Lidze Mistrzów.

Bayern wraca na tron, który zajmował także podczas mistrzostw w Brazylii w 2014 roku, gdy wysłał na turniej 16 graczy. W kolejnym mundialu w Rosji najwięcej przedstawicieli miał już Manchester City (również 16). Z kolei Barcelona pobiła swój wynik nie tylko sprzed czterech lat (14), ale też z mistrzostw w 2014 roku (15). Przy obecnych wyliczeniach nie wzięto pod uwagę zawodników wypożyczonych do innych klubów, a w przeciwnym wypadku grono przedstawicieli Blaugrany powiększyliby jeszcze Sergiño Dest i Abde Ezzalzouli, którzy latem trafili odpowiednio do Milanu i Osasuny.

Warto zwrócić uwagę, że również najbliższy rywal Barcelony w Lidze Europy Manchester United będzie miał pokaźne grono przedstawicieli w Katarze. W klasyfikacji sporządzonej przez Mundo Deportivo Czerwone Diabły zajmują czwarte miejsce z 14 reprezentantami. Jeżeli chodzi o Hiszpanię, Barça wyprzedza Real Madryt (13), Atlético (11) i Sevillę (10), a w czołówce są jeszcze Chelsea (12), PSG (11), Juventus (11), Borussia Dortmund (11) i Tottenham (11).

1. Bayern (17)
2. Barcelona, Manchester City (16)
3. Manchester United (14)
4. Real Madryt (13)
5. Chelsea (12)
6. PSG, Juventus, Borussia Dortmund, Tottenham, Atlético (11)
7. Sevilla, Arsenal (10)
8. Ajax (9)
9. Liverpool, Milan, Inter, Lipsk (8)
10. Eintracht (6)

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

to akurat słaba wiadomość - im mniej piłkarzy klubu tym lepiej - akurat w tym roku, dla klubu to bardzo źle, bo zazwyczaj po MŚ już są wakacje dłuższe, a tutaj wracają piłkarze i mają do rozegrania ciężki sezon

Jak dla mnie potrzeba 3 wzmocnien zawodników co do których nie mogą być wątpliwości cxy suę nadają do Barcy.Chodzi o takich zawodników jak Bellerin, Alonso, kessie.To muszą być ludzie jak Kounde Araujo czy nawet Balde gdzue każdy widzi ze to facet na miarę Barcy.Wtedy kontuzje nie będą przeszkodą na to aby wyjść z grupy.Choć tutaj to nie do końca jest tak bo mecz z intetem w mediolanie był wypaczony, z bayernem nie było podyktowanego karnego na Dembele przy 1:0.A w drugim meczu zespół wiedział że gra o pietruszkę i nie przetrawił tego.Nie pisałbym tu o klesce bo ta była ale przy 8 golach.W pełnym składzie wyglądałoby to inaczej. Nie pisałbym tu o klęsce.

Niby fajnie....ale to nasi zawodnicy wrócą zajechani, może z kontuzjami... I trzeba będzie z tym się bujać przez 2/3 sezonu :-/

Czyli klasycznie Bayern znów wygrywa z Barca :/