Podsumowanie ankiety dotyczącej przyszłości Xaviego

Dariusz Maruszczak

10 listopada 2022, 16:30

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Po klęsce Barcelony w Lidze Mistrzów, mając na uwadze wzmożoną dyskusję na temat przyszłości Xaviego, opublikowaliśmy ankietę, w której zapytaliśmy Użytkowników FCBarca.com, co sądzą na temat pozostania 42-latka na stanowisku szkoleniowca. Większość głosujących nadal wierzyła w projekt prowadzony przez byłego pomocnika.

Odpadnięcie z Ligi Mistrzów już w fazie grupowej i porażka w Klasyku na Bernabéu stanowiły duże ciosy dla Xaviego. Zwłaszcza w europejskich pucharach nie doszło do poprawy na poziomie wyniku, co musiało wzbudzić pewne wątpliwości co do powodzenia misji trenera Blaugrany. Sytuację ratuje jednak położenie klubu w LaLidze, ponieważ od czasu opublikowania ankiety Barça wygrała wszystkie trzy spotkania i zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli na okres mistrzostw świata, co wyciszyło burzę wokół szkoleniowca.

Jaki stosunek do Xaviego mieli uczestnicy sondy przedstawionej 27 października? Zdecydowana większość głosujących (69,6%) uważa, że szkoleniowiec powinien zostać na stanowisku. Podkreślają oni, że Barcelona nadal ma szanse na trzy trofea, a drużyna poprawiła jednak swoją grę, zwłaszcza w szerszym kontekście. Zwraca się też uwagę, że tak częste zmiany trenera jak w Blaugranie w ostatnich latach nie mogą wpływać pozytywnie na budowę zespołu, a wątpliwości budzi również temat ewentualnego następcy Xaviego. Zdaniem tej grupy głosujących obecny szkoleniowiec potrzebuje trochę więcej czasu, tym bardziej, że ze wzmocnioną kadrą pracuje dopiero od trzech miesięcy, a przecież nie wszystkie braki zostały w lecie wypełnione i kontuzje też miały swój wpływ na ograniczenie możliwości ekipy. Padają też argumenty, że Barça dopiero wraca na należne jej miejsce i nie można oczekiwać cudów od trenera po klęskach z ostatnich lat. W tym kontekście przytacza się sukcesy innych szkoleniowców, którzy musieli dostać bardzo duży kredyt zaufania, aby ich koncepcje zaczęły przynosić owoce. Wśród zwolenników tej opcji jest jednak bardzo dużo osób, które domagają się poprawy gry zespołu i trofeów na koniec sezonu.

Za zwolnieniem Xaviego też opowiedziało się stosunkowo pokaźne grono głosujących (22,63%), które zmniejszało się jednak wraz z kolejnymi zwycięstwami. Twierdzą oni, że w zespole nie widać zbyt wielkiej poprawy mimo rocznej pracy trenera i wzmocnień kadry, a styl i mentalność zwłaszcza w ważnych spotkaniach pozostawiają wiele do życzenia. Argumentują również, że Xavi nie dorósł jeszcze do pracy w tak dużym klubie jak Barcelona, a inni bardziej klasowi trenerzy pokazują mu swoją wyższość. Padają też zarzuty, że szkoleniowiec nie rozwija piłkarzy i nie potrafi ich dobrze wykorzystać w schemacie taktycznym, jego zdolność reagowania na boiskowe wydarzenia jest niewielka i nie wyciąga on wniosków. Niektórzy uważają, że gdyby nie nazwisko, Xavi już wyleciałby ze stanowiska. Mnogość argumentów za i przeciw sprawiła, że 7,77% głosujących uznało, że nie ma zdania na temat pozostania trenera.

Temat przyszłości Xaviego jeszcze pod koniec października wzbudzał wiele dyskusji w Internecie, co widać również po liczbie wypowiedzi Użytkowników FCBarca.com, którzy ścierali się ze sobą na argumenty w komentarzach. Właśnie w tym celu powstała ta ankieta i dziękujemy za wzięcie w niej udziału i podzielenie się swoją opinią.

Ankieta

Czy Xavi powinien pozostać na stanowisku trenera FC Barcelony?

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kwestionowanie pozycji Xaviego to dalej idiotyzm. Ten gość ma młody skład, a poukładał to wszystko bardzo sensownie. Tak właściwie przez brak szczescia dziś nie gramy dalej w Lidze Mistrzów. W kraju mamy lidera, świetny bilans w rozsyłanej obronie i wszystko układa się bardzo pozytywnie…

@liberoFCB Dostał transfery jakie chciał. Nie potrafił tylko tego wszystkiego poukładać. Chyba występ w Lidze Mistrzów podkreśla że to nie jest odpowiedni trener. Brak szczęścia xddd. Nie mieliśmy pomysłu na grę z silnymi drużynami i to wyglądało tak dramatycznie. Ale jeśli ty się cieszysz że rozsmarowaliśmy Elche to pozdro.

@Sewren122 ty chcesz taka ekipa lm pewnie wygrać :) to sa dzieciaki, potrzebują sporo czasu by nabrać doświadczenia i sie zgrać. My nie mamy stabilności w podstawowej 11 bo co chwile ktoś wypada. Tu trzeba czasu i ciężkiej pracy a efekty przyjdą.

@Sewren122 No rzeczywiście wszystko wyglądało dramatycznie, zwłaszcza pierwsza połowa w Monachium:-)

@tom9001 No przegraliśmy 2 mecze więc było dramatycznie.

@Maysterme Ta drużyna z takimi zawodnikami powinna wygrać lm. Tylu klasowych zawodników dostał Xavi że to duży wstyd że jesteśmy w LE. Klub tyle wydał pieniędzy i co? To są dojrzali gracze oni mają doświadczenie i zgranie. To jest takie na siłe szukanie wymówek. To trener nie miał pomysłu na grę.

@Sewren122 Jednym słowem hahahahaha
PSG z takim składem to pewnie broni pucharu LM i jest największym faworytem do obrony :-)

@tom9001 Nie odnosisz się do mojej wypowiedzi więc ja powinienem się śmiać

@Sewren122 A jak mozna sie odnieść skoro żaden skład nie gwarantuje zwycięstwa w LM. Chyba że uważasz że zakup Lewandowskiego gwarantuje puchar LM

@tom9001 Napisałem o zawodnikach i trenerze. O trenerze który nie potrafił przygotować drużyny taktycznie. Nie napisałem że skład tylko to gwarantuje. xd

@Sewren122 Ty chyba nie pamiętasz co piszesz
"Ta drużyna z takimi zawodnikami powinna wygrać lm"
Co mają powiedzieć kibice innych drużyn, w których jest wiecej klasowych zawodników

@tom9001 xddd. Nie wyciagaj jednego zdania. Całe przeczytaj. xd

@Sewren122 Czytałem, co innego żądanie wygrania LM a co innego awansowania do fazy pucharowej.
Nie powiesz że nie miał pomysłu, bo np w Monachium do straty bramki grali świetnie. Niestety większość naszych zawodników po stracie bramki dostało miękkie nogi i juz tylko prosiło o najniższy wymiar kary, tu jest sporo pracy dla psychologia aby w końcu zaszczepić w zawodnikach ten gen zwycięstwa

@tom9001 No i co z tego że według Ciebie miał pomysł skoro przegrali z Bayernem xddd
« Powrót do wszystkich komentarzy