Inspirująca przemowa Leo Messiego przed finałem Copa América [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

2 listopada 2022, 18:45

Netflix, COPE

43 komentarze

Fot. Getty Images

  • Leo Messi już na zawsze pozostanie wielką legendą Barcelony, ale w trakcie kariery na Camp Nou cracka z Rosario byli tacy, którzy kwestionowali jego zdolności przywódcze
  • Ujęcia z nowej produkcji Netflixa rzucają pewne światło na to, jaką inspiracją dla kolegów potrafił być 35-latek
  • Pokazano w niej inspirujące przemówienie Messiego w szatni Argentyny przed zwycięskim finałem Copa América 2021

Jeszcze przed odejściem z Barcelony Messi w lipcu 2021 roku brał udział w turnieju o mistrzostwo Ameryki Południowej, który mógł być dla niego ostatnim w karierze. Gwiazdor Blaugrany wiele lat czekał na wygranie tak istotnego trofeum z reprezentacją Argentyny, co ciążyło na jego spuściźnie. Ostatecznie Messiemu udało się dopiąć celu, po pokonaniu w finale gospodarzy Brazylijczyków 1:0. Netlix przed mundialem wypuścił nową produkcję dokumentalną o tamtym Copa América, w której zaprezentowano m.in. ujęcie z szatni Argentyny przed finałem. Widać na niej kapitana drużyny Leo Messiego, który swoją motywacyjną przemową zagrzewa kolegów do walki.

Wiemy już, czym jest Argentyna, wiemy, czym jest Brazylia, dziś nie chcę niczego o tym mówić. Chcę podziękować wam za te 45 dni, chłopaki. W dzień moich urodzin powiedziałem, że powstała spektakularna i piękna drużyna, bardzo się nią cieszyłem.

45 dni, podczas których nie narzekaliśmy na podróże, posiłki, hotele, boiska, na nic, chłopaki. 45 dni bez zobaczenia się z naszymi rodzinami. 45 dni. Dibu, Dibu [Emiliano Martínez] został ojcem i nie mógł do tej pory zobaczyć swojej córki. Chino [Lucas Martínez] podobnie, był tam tylko przez chwilę, nie dłużej. I to wszystko po to, dla tej chwili, chłopaki. Ponieważ mieliśmy cel i jesteśmy o mały krok od jego osiągnięcia, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że zależymy tylko od siebie, więc wyjdziemy i podniesiemy ten puchar. Zabierzemy go do Argentyny, aby cieszyć się nim z naszymi rodzinami, przyjaciółmi, ludźmi, którzy zawsze wspierają Argentynę.

Ostatnia rzecz i na tym kończę: nie ma przypadków, chłopaki. Ten puchar miał być rozegrany w Argentynie i wiecie co? Bóg sprowadził go tutaj, żebyśmy mogli podnieść go na Maracanie i uczynić to piękniejszym dla wszystkich, więc wyjdźmy pewni siebie i spokojni, że zabierzemy go do domu. VAMOS!

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@Bagsik88 Wątpię, że to wpłynie na ich podejście do Messiego. Skoro te wszystkie wcześniejsze dyskusje i argumenty nie zmieniły ich podejścia to ten filmik raczej niewiele da.

@Doren01
nedznych hejterów nic nie przekona

@Doren01 Zapewne tak, ale może kiedyś coś zrozumieją.
« Powrót do wszystkich komentarzy