Sport: Potrzeba dokonania sporej sprzedaży nadal aktualna

Mateusz Doniec

11 października 2022, 11:00

Sport

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Zdaniem dziennika Sport latem przyszłego roku wróci najprawdopodobniej temat dokonania pokaźnej sprzedaży zawodnika, a głównym kandydatem do takiej operacji znów może być Frenkie de Jong. Klub chce przede wszystkim pozbyć się pensji kapitanów, ale nie wyklucza, że z klubem pożegna się jeszcze inny ważny zawodnik.

Jak informuje Luis Miguelsanz z dziennika Sport, Barça będzie musiała dokonać latem 2023 roku znaczącej sprzedaży. Choć publicznie osoby z kluby twierdzą, że nie będzie już potrzeby sprzedania zawodnika po to, aby wyrównać rachunki, to wewnątrz uważa się, że sformalizowanie jakiegoś transferu, który nie zaburzy projektu sportowego, byłoby bardzo korzystne dla dalszego funkcjonowania. Dziennik zaznacza, że ustalono pewne granice, które nie zostaną przekroczone, ale Barça będzie chciała wysłuchać ofert za zawodników, którzy nie są niepodważalni, ale budzą spore zainteresowanie na rynku. Priorytetem będzie według Sportu pożegnanie kapitanów, których zarobki blokują pole manewru, jeśli chodzi o finansowe fair play.

Zdaniem dziennika znów może wrócić temat odejścia Frenkiego de Jonga, o którego przez całe ostatnie lato walczył Manchester United, ale postawa Holendra była nieugięta. Faktem jest, że zarówno prezydent Joan Laporta jak i Xavi Hernández nie chcieli pozbywać się 25-letniego pomocnika, ale nie jest wykluczone, że za kilka miesięcy sprawa wróci do punktu wyjścia.

Niekoniecznie może jednak chodzić tylko o Frenkiego de Jonga. Według Sportu w styczniu po mundialu w Katarze dyrekcja sportowa przeanalizuje kadrę Dumy Katalonii i może wystawić kilku zawodników na sprzedaż pod warunkiem, że ich odejścia nie wpłyną negatywnie na projekt czy sytuację kadrową klubu. Sam Mateu Alemany powiedział na ostatnim zgromadzeniu socios, że łatwiej jest pozyskiwać zawodników, niż się ich pozbywać, tym bardziej pozostawiając w kasach znaczną sumę pieniędzy. Ma to być zadanie domowe do odrobienia dla dyrekcji sportowej na najbliższe miesiące.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moim zdaniem po tym sezonie, poza oczywistymi transferami OUT, ze względu na wiek, zarobki, etc. (Alba, Pique, Sergio, Lenglet...), to można obstawiać odejście takich zawodników jak: FdJ, Depay i Matts.

@BartArt Mats ??? Matko boska ty jesteś trzeźwy???

@Mroziu mamy wtorek, a chłopa dalej trzyma po weekendzie. XD

@stepkovski @Mroziu
Panowie, a czytacie ze zrozumieniem?
"Niekoniecznie może jednak chodzić tylko o Frenkiego de Jonga."
Mats inkasuje sporą gażę i nie zdziwi mnie sytuacja w której Mats zostanie zastąpiony po prostu tańszym zawodnikiem.

Zresztą jeszcze pół roku temu, większość wręcz się domagała sprzedaży Matsa :)


@BartArt większość głupich kibiców fo sprzedawala. I kim zastąpisz jednego z lepszych bramkarzy świata??? Iniakom Penia z całym szacunkiem ale musiałby najpierw częściej wchodzić na zmianę żeby stwierdzić czy tańszy znaczy równy bo nie wierzę że lepszy
« Powrót do wszystkich komentarzy