Luis Suárez: Messi był zdruzgotany, widząc, co dzieje się z klubem, w którym dorastał

Dariusz Maruszczak

8 października 2022, 10:45

Star+, Sport, MD

65 komentarzy

Fot. Getty Images

Luis Suárez w wywiadzie dla Star+ opowiedział o trudnym rozstaniu z Barceloną i reakcji Leo Messiego na jego odejście. Urugwajczyk nie wahał się skrytykować poprzednich władz klubu i ujawnił, jak Argentyńczyk wraz z Neymarem pomogli mu w zdobyciu Złotego Buta.

Odejście: Źle to przechodziliśmy, Leo bardzo cierpiał, nigdy nie widziałem, żeby tak płakał, zraniło go to. Wszyscy byliśmy dotknięci tą sytuacją. Był zdruzgotany, widząc, co dzieje się z klubem, w którym dorastał. Nawet dziś zastanawiam się, dlaczego doszło do tego wszystkiego, ale przynajmniej potem byłem szczęśliwy w Atlético.

Współpraca z Messim i Neymarem: Kiedy przybyłem do Barcelony, powiedziałem Leo, że przychodzę tu wygrywać, a nie po to, żeby zająć czyjeś miejsce. Zdał sobie sprawę, że to, co mówię, było szczere, a relacja się zacieśniała. Nawiązaliśmy braterską więź z Leo i Neymarem. Po tym etapie zostało mi zadowolenie z powodu tej radości, jaką mieliśmy w trójkę z gola strzelonego przez jednego z kolegów, a także pokory, gdy przychodził czas na podzielenie się.

Złoty But: Neymar i Messi sprawili, że zdobyłem Złoty But, Leo pozwolił mi wykonywać karne, żebym to ja wygrał tę nagrodę. Obaj wchodzili w pole karne, żeby wykończyć akcję, ale obserwowali, gdzie jestem ja. Bardzo to doceniam. Nie było żadnego ego, cała nasza trójka była szczęśliwa.

Odseparowanie od treningów drużyny: Szedłem na trening z jak najlepszym podejściem, a wysyłano mnie na oddzielne zajęcia. Barça nalegała, żeby utrzymywać mnie z dala od Leo. To był trudny czas. Wracałem do domu i płakałem z powodu tego, jak mnie traktowano. Bolała mnie ta sytuacja, było to również przesłanie, że chcieli zostawić Leo samego, oddzielić go, jakby to, co się działo, było naszą winą, a to był bałagan klubu.

Krytyka: W tamtym roku zostaliśmy wyeliminowani z Ligi Mistrzów przez Bayern, wszyscy byliśmy zdruzgotani i potrzebowaliśmy być bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek, ale klub postanowił zająć się sprawami w najgorszy możliwy sposób.

Mundial: Mam nadzieję, że finał między Argentyną i Urugwajem to nie będzie tylko marzenie, byłby to piękny moment dla wszystkich mieszkańców Ameryki Południowej. Byłem kibicem Argentyny w niektórych sytuacjach, jak ta podczas Copa América 2021 w Brazylii, ponieważ chcę, żeby Leo triumfował. Mundial to jednak co innego, zawsze myślę o wygrywaniu niezależnie od tego, z kim się mierzę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ależ festiwal frustracji u niektórych tutaj poniżej. Żałosne

@barcelonaLM żałosne to są te twoje różowe okulary.

@barcelonaLM bo to idioci, których jest coraz więcej niestety.

@Scross Nie, przerażające jest to, że można tak pisać o największej legendzie w historii piłki nożnej i Barcelony.

@barcelonaLM szkoda, że w Realu nie mieli tylu legend a jakoś wygrywają seryjnie LM. Ronaldo lepszy.

@Scross Zdecydowanie gorszy.

@Bagsik88 szkoda, że będąc nieustannie gorszy Reak trochę tych LM nazdobywał.

@Scross I zdobył tyle w Realu co Messi w Barcelonie. A liga to nawet nie ma co porównywać.
Komentarz usunięty

@Scross Nie, to Messi miał większy wpływ i był zdecydowanie lepszy.


Za Messiego w składzie przez 17 lat w Barcelonie"
- jest 26 lig czyli doszło 10(Realowi w tym czasie doszło 5 i mają teraz 34 lig),
- jest 31 więc doszło 7 CdR(Realowi w tym czasie doszło 2 i mają 19 CdR),
- jest 13 SPH doszło 8(Realowi w tym czasie doszło 4 i mają 11 SPH),
- jest 5 LM czyli doszło 4(Realowi w tym czasie doszło 4 i mają 13 LM), Bayern 2,Chelsea 2, reszta po 1, więc widać jaka przepaść,
- jest 3 KMŚ więc doszło 3(Realowi w tym czasie doszło 4....według mnie tu jedna przewaga, która ma znaczenie),
- pomiędzy Realem a Barceloną było 225 spotkań. Przed Leo było 180 spotkań w tym 76 wygranych Madrytu, 67 Barcelony i 34. Za Leo było 45 oficjalnych spotkań z Realem, gdzie FCB wygrała 19 razy, 11 razy remis, 15 porażek.

6 do 4 w Złotych Piłkach( w Realu jak był CR, ogólnie jest 7 do 5). 6 do 4 w Złotych Butach, 8 do 0 najlepszy piłkarz w PD(od czasu CR w Realu), najlepszy strzelec oraz król asyst LL oraz klasyków, najwięcej goli w sezonie i w roku (50 i 91)

@Bagsik88 A ile LM ma Real a ile Barcelona?

@Scross Umiesz czytać?
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

@Scross Czytać nie umiesz, a się wypowiadasz.
« Powrót do wszystkich komentarzy