Media: Barcelona doszła do porozumienia z Atlético ws. Antoine'a Griezmanna [Aktualizacja 9:27]

Dariusz Maruszczak

7 października 2022, 20:43

Sport, Marca

48 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik Sport poinformował, że Barcelona domknęła już porozumienie z Atlético ws. Antoine’a Griezmanna. Madrycka Marca również potwierdza, że Francuz definitywnie żegna się z Blaugraną.

Sport uznaje sprawę oficjalnie za zamkniętą, ponieważ strony sfinalizowały już transfer Griezmanna za 20 milionów euro + 4 miliony zmiennych, których wypłata będzie uzależniona od realizacji określonych celów.  Z kolei Marca pisze, że bonusy wynoszą 2 miliony. Oba dzienniki donoszą za to zgodnie, że napastnik zwiąże się z Atlético do 2026 roku. Na razie jednak kluby nie potwierdziły tych informacji w oficjalnym komunikacie.

Przypomnijmy, że Atlético w umowie dotyczącej wypożyczenia Griezmanna zobowiązało się do wypłacenia Barcelonie 40 milionów euro za transfer definitywny Francuza, jeśli rozegra on przynajmniej 30 minut (niektóre doniesienia wskazywały, że 45 minut) w połowie meczów, w których będzie do dyspozycji trenera. Mimo to w tym sezonie Rojibancos stale posyłali 31-latka do gry na mniej niż pół godziny, aby nie spełnić tego kryterium. Wygląda na to, że Barça postanowiła więc wreszcie dojść do porozumienia, aby zapewnić sobie chociaż część ustalonej kwoty, o czym informowało dwa dni temu Relevo. Marca podaje, że Griezmann zgodził się na obniżkę zarobków, aby móc wrócić na Wanda Metropolitano.

Aktualizacja

9:27 Fabrizio Romano potwierdza, że wszystkie dokumenty są już gotowe, a wkrótce nastąpi oficjalne ogłoszenie transferu Griezmanna.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to nas wydymało Atletico na okrągłe 100 baniek. Hit.
« Powrót do wszystkich komentarzy