Eder Sarabia: Dużo wymagamy od sędziów, ale w ogóle nie pomagamy

Mateusz Doniec

5 października 2022, 17:00

Marca, El Larguero

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Eder Sarabia, asystent Quique Setiena z czasów trenowania FC Barcelony oraz obecny szkoleniowiec FC Andorry Gerarda Piqué, skomentował kontrowersje z meczu Barçy z Interem oraz wypowiedział się na temat 35-letniego obrońcy Blaugrany.

Kontrowersje w meczu Barçy z Interem: Sędziowie są ludźmi i zawsze zdarzają się błędy. Nigdy nie powiem, że ktoś przegrał z powodu sędziów. Nigdy nie będę się tak usprawiedliwiał. Być może Barça powinna być dokładniejsza w innych kwestiach... Arbitrzy popełniają błędy tak jak zawodnicy i trenerzy. Zagranie ręką Dumfriesa jest nieco bardziej skomplikowane do wyjaśnienia. Mamy VAR, ale to wciąż ludzie decydują. Barça została skrzywdzona. Nie znam dość dobrze zasad, ale czasami widzisz, że kryteria nie są takie same w jednym meczu jak w drugim. Poza tym wydaje mi się, że jedną rzeczą, o której musimy porozmawiać jest próba powstrzymania symulowania. Chcemy, żeby sędzia nie popełnił błędu. Dużo wymagamy od sędziów, ale w ogóle nie pomagamy.

Piqué: Myślę, że Piqué zagrał bardzo dobrze. Nie wszedł na boisko w dobrym momencie dla Barçy. Zaczęli dobrze, kontrolując mecz, ale kilka razy stracili piłkę w łatwych sytuacjach. Myślę, że jak będą mieli korzystny wynik w Lidze Mistrzów, to wszystko będzie lepsze.

Nowa umowa w FC Andorra: Jestem bardzo zadowolony, ponieważ przybyłem prawie dwa lata temu i poprawiliśmy się. Te w sumie cztery lata to niesamowite przedsięwzięcie. Wszystko się rozwinęło: nowe boisko, ośrodek treningowy... Mam wszystko, czego potrzebuję i chcę tu zostać na wiele lat. Jeszcze dwa lata albo nawet więcej. To bardzo bezpośredni układ: jest Gerard i dwóch socios.

Transfer Piqué do Andorry: Z zamkniętymi oczami. Widzieliśmy go w Lidze Mistrzów i na Majorce. Gra trochę mniej, ale ma jeszcze kilka lat gry w elicie.

Quique Setien: Rozmawiałem z Setienem z okazji reportażu, który robili. Był szczęśliwy po skomplikowanym okresie. Widać, jak ciężko było dotrzeć do miejsca, w którym się znajduje, nikt mu nic nie dał. Wszyscy wyciągnęliśmy wnioski z naszego czasu w Barcelonie. Nie żałuję niczego. Jestem najszczęśliwszą osobą z powodu tego, że pracowałem w tym klubie. Nie wyszło tak, jak byśmy chcieli, nie tylko z Messim. Skończyło się porażką z Bayernem 2:8, ale to już przeszłość. Wiem, że Quique jest dumny z tego, że trenował tych zawodników.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak można mówić w tym wypadku, że sędzia to też człowiek i może się pomylić? Przecież specjalnie przez ich błędy wprowadzono VAR, jak można się pomylić, mając VAR? Oczywiście, są sytuację, w których jeden powie tak, a drugi tak, ale TAKIEJ ręki nie ma szans nie odgwizdać, nie da się być aż tak ślepym i głupim
@Wiktorek2002 dlatego chociażby taki Xavi cały czas wałkuje temat aby sędziowie też przychodzili na konferencję i wypowiadali się na temat sędziowania, dlaczego tego niema?? Niech wyjdzie pacan i się jakoś wytłumaczy, bo tak będzie w kółko.. Teraz w nic nie znaczącym meczu gdy Barca będzie wygrywać 4 do 0, jakiś sędzia zrobi kontrowersje dla Barcy i się wyrówna tak? Gówno.. Jestem za tym, aby sędziowie po meczu wypowiadali się na temat podjętych decyzji, skoro to też ludzie jestem ciekaw ich interpretacji.. A czemu niema?? Bo to przekręt i wychodzi nam superliga..
« Powrót do wszystkich komentarzy