Media: Barcelona i Atlético podpiszą wkrótce nową umowę transferu Griezmanna [Aktualizacja 18:45]

Mateusz Doniec

5 października 2022, 10:35

Relevo

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Zdaniem Sergio Fernándeza z Relevo Barcelona i Atlético są bardzo blisko porozumienia ws. nowej kwoty wykupu Antoine Griezmanna  w wysokości 20 milionów euro kwoty stałej oraz 2 milionów zmiennych. Francuz zgodził się dodatkowo obniżyć swoje wynagrodzenie o 30%.

Jak informuje Relevo, koniec „sprawy Griezmanna” jest bliski. Atlético i Barcelona mają wkrótce podpisać umowę transferu francuskiego napastnika za 20 milionów euro kwoty stałej oraz 2 miliony euro zmiennych. Oba kluby „zapominają” o klauzuli 40 milionów euro oraz o ograniczeniu do 30 minut gry na mecz. Według Sergio Fernándeza z Relevo negocjacje były bardzo skomplikowane, a stosunki między Atlético a Barçą stały się „zerowe”. Griezmann i jego przedstawiciele domagali się porozumienia między klubami ponieważ ich priorytetem zawsze było pozostanie w Madrycie.

Griezman ma podpisać z Los Colchoneros nowy długoterminowy kontrakt, obniżając wynagrodzenie do 7 milionów euro rocznie. Decyzja Simeone oraz postawa Griezmanna podczas całego procesu były zdaniem Relevo kluczem do rozwiązania problemu. Francuz ani razu nie skarżył się na swój czas gry, a w dodatku zmniejszył swoją pensję o 30%, mimo że już rok temu zredukował wynagrodzenie o połowę, aby mógł trafić do Atlético.

Aktualizacja

12:18 Helena Condis z COPE potwierdza porozumienie między Barçą a Atlético ws. Griezmanna i dodaje, że prawnik Griezmanna Sevan Karian był kluczem do przypieczętowania tej nowej umowy między klubami. Zdaniem dziennikarki bez Kariana porozumienie nie byłoby możliwe przed Mistrzostwami Świata, jak chciał sam Griezmann.

12:20 Mundo Deportivo oraz Sport potwierdzają porozumienie.

18:45 Fabrizio Romano: Atlético Madryt i Barcelona są wreszcie bliskie osiągnięcia porozumienia ws. Antoine'a Griezmanna. Ostateczna opłata wyniesie około 20 mln euro. Obecnie strony omawiają kwestie bonusów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przecież za większe pieniądze to jakieś anonimy chodzą. 120 baniek daliśmy za niego.
« Powrót do wszystkich komentarzy